מחשבון חיסכון לפנסיה – כמה צריך להפקיד וכמה תקבלו בפרישה?

באמצעות מחשבון חיסכון לפנסיה ניתן להעריך כמה כסף עליכם להפקיד מדי חודש בחודש על מנת להגיע לקצבה בסכום כלשהו, כמה כסף תצברו עד לגיל פרישה ולערוך סימולציות כדי לראות מה ואיך עשוי להשפיע על עתידכם הכלכלי.

מחשבון חיסכון לפנסיה – כך תחשבו בדיוק כמה להפקיד וכמה תקבלו

ליקטנו עבורכם כמה דוגמאות למחשבון חיסכון לפנסיה של כמה מחברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל. לחצו על אחד מהם כדי לחשב את ההפקדות שלכם ועל מנת להעריך כמה כסף תקבלו לאחר שתצאו לגמלאות:

אלטשולר שחם כלל
מנורה מבטחים הראל
מגדל מקפת מיטב דש
מחשבון חיסכון לפנסיה

מה זה מחשבון חיסכון לפנסיה בעצם?

מחשבון חיסכון לפנסיה, כשמו כן הוא – נועד על מנת לעזור לנו להבין כיצד סכום ההפקדה החודשית, התשואה שנקבל ותקופת החיסכון משפיעים על סכום החיסכון הפנסיוני שלנו ועל קצבת הפנסיה שנקבל לאחר גיל פרישה.

בשביל מה צריך את זה בכלל?

באמצעות סימולטור פנסיה תוכלו למעשה לתכנן טוב יותר את ההפקדות שלכם למוצרים הפנסיוניים או במילים אחרות – כמה כסף צריך להפקיד לקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים. כמו כן רבים נעזרים בו על מנת לתכנן את ההפקדות שלהם גם לקרנות ההשתלמות.

לאור העובדה שרובנו מודעים לכך שקצבת הפנסיה לרוב אינה מספיקה על מנת שנוכל להזדקן בכבוד וללא דאגות כלכליות, מדובר בכלי חיוני ביותר. ישנן סיבות רבות לכך שהקצבה העתידית שלנו עלולה להיות דלה, למשל:

 • התחלנו לחסוך בגיל מבוגר יחסית
 • היו תקופות בין עבודות שבהן לא הפקדנו כספים
 • ההפקדות לפנסיה היו נמוכות או שלא היו קיימות
 • התשואה של החברה שניהלה עבורנו את החיסכון היתה צנועה למדי
 • שילמנו דמי ניהול גבוהים מדי

איך להשתמש במחשבון?

בדרך כלל כדי להשתמש במחשבון חיסכון לפנסיה, יש להזין מספר פרמטרים, כגון:

 • גילכם הנוכחי – בני כמה אתם נכון להיום?
 • גיל הפרישה המתוכנן – באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש?
 • סכומי הכסף שנצברו – יש להתייחס לקרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קופ"ג, קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון ותיקי השקעות
 • סכום ההפקדות החודשי שלכם – יש להזין את סכום הכסף שאתם מתכננים להפקיד בכל חודש
 • תשואה – איזו תשואה אתם חושבים שתקבלו בממוצע לאורך שנות החיסכון

לאחר שתזינו את כל הנתונים האלה במחשבון פנסיה תקבלו תוצאה כלשהי, שהיא למעשה הסכום שתצברו עד ליציאתכם לגמלאות. לאחר מכן, כדאי מאוד "לשחק" עם המספרים, כדי להבין איך הם ישפיעו על התוצאה הסופית: נסו פעם לשנות את התשואה, פעם לשנות את סכום ההפקדה, פעם את גיל הפרישה וכו'. כך תוכלו להבין האם אתם מפקידים מספיק כסף או שמא עליכם למצוא פתרונות לצורך הגדלת החיסכון הפנסיוני וקצבת הפנסיה החודשית שלכם.

מה חשוב לדעת?

מחשבון חיסכון לפנסיה הוא כלי עזר נחמד, אבל יש לו גם מספר חסרונות.

 • החישוב הוא למעשה הערכה בלבד ולכן אי אפשר להסתמך עליו בלבד
 • המחשבון בדרך כלל אינו כולל התייחסות לשינויים שעשויים לצוץ במדד, בריבית במשק וכו'
 • אם אינכם יודעים כמה כסף חסכתם ו/או איפה – לא תוכלו להשתמש במחשבון

אז מה כדאי לעשות?

להיעזר במחשבון חיסכון לפנסיה זה טוב, אבל תמיד עדיף להתייעץ עם סוכן פנסיוני שיוכל לעזור לכם לקחת בחשבון פרמטרים נוספים, לאתר עבורכם כספים אבודים ולערוך השוואה על מנת לקבל החלטות טובות יותר באשר לעתידכם הכלכלי ולרווחתכם.

יש לזכור שמטרתו של החיסכון הפנסיוני הוא להחליף את השכר שלכם בגיל השלישי. כדי למקסם את קצבתכם, כדאי לבחור אפיק איכותי שיטיב אתכם ולבדוק לעומק את הנתונים. כמי שעוסקים כבר אינספור שנים בענף הפנסיוני, הסוכנים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים הם הכתובת בשבילכם.

אנו עובדים בצמוד לכל הגופים הפיננסיים המובילים בארץ ואף משתמשים בטכנולוגיה חדשנית לצורך התאמה אישית ומרבית של אפיקי חיסכון והשקעה לכל חוסך וחוסכת. פנו אלינו עוד היום ותיהנו מיחס אישי, שירות אדיב ומקצועי והכי חשוב – שקט נפשי.

תרצו לחזור לנושא מסוים במאמר?

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
פתיחת קופת גמל
פתיחת קופת גמל – כל מה שצריך לדעת

פתיחת קופת גמל הוא עניין מורכב שכדאי להיעזר בו עם סוכן ביטוח פנסיוני. במאמר זה נסביר מהי קופת גמל, מי זכאי לה, מה חשוב לבדוק לפני שפותחים קופת גמל ואיך סוכן יכול לעזור לכם בבחירת הקופה האידיאלית.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.