דירוג קופות גמל לפי מדד השירות 2022

דירוג קופות גמל לפי מדד השירות היא קריטריון חשוב שיש לקחת בחשבון לצורך השוואה בין הקופות שמציעים הגופים המנהלים לקהל הרחב. אז מי במקום הראשון ומי באחרון?

דירוג קופות גמל לפי מדד השירות – מה זה ולמה זה חשוב?

אחת לשנה רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון של משרד האוצר מפרסמת את מדד השירות של הגופים הפיננסים המנהלים את החסכונות שלנו. מדד זה מהווה כלי חשוב עבור החוסכים שמעוניינים לבחור גוף מוסדי כלשהו שינהל עבורם את החיסכון הפנסיוני שלהם (או החיסכון או הביטוח).

דירוג קופות גמל לפי מדד השירות נועד על מנת לחזק את תחושת הביטחון והשקט הנפשי של החוסכים בגופים המוסדיים באמצעות שיקוף הנתונים ותחרות בין הגופים. עניין זה מהותי במיוחד כשזה נוגע לחיסכון הפנסיוני שלנו – החיסכון שאנו מייצרים בעבודה קשה במשך שנים על גבי שנים, ולכן ראוי שרק גוף אמין, מקצועי, זמין, מהיר ואיכותי ינהל אותו בשבילנו.

ממה מורכב מדד השירות?

דירוג קופות גמל לפי מדד השירות מבוסס על 4 פרמטרים:

  • שביעות רצונם של הלקוחות ועד כמה הם ממליצים על אותו גוף פיננסי (65%)
  • כמות התלונות שהוגשו נגד אותו הגוף המוסדי  (20%)
  • זמני המתנה למענה טלפוני של הגוף המוסדי (10%)
  • שביעות רצונם של הלקוחות מהכלים הדיגיטליים של הגוף המוסדי (5%)

מי המצטיינת ומי המאכזבת?

כפי שניתן לראות בטבלת דירוג קופות גמל לפי מדד השירות, הגופים שקיבלו את הציונים הטובים ביותר הם ילין לפידות שנמצאת במקום הראשון (כמו בשנה שעברה) והראל שהגיעה למקום השני לאחר קפיצה של 5 נקודות משנה שעברה (ובכך עקפה את אינפיניטי). במקום השלישי נמצאת חברת מנורה מבטחים שהקפיצה את הציון שלה ב- 11 נקודות בהשוואה לשנה שעברה. במקומות אחד לפני אחרון ממוקמת הפניקס עם ציון 75 ואנליסט סוגרת את הטבלה עם ציון 70.

מדד שירות קופות גמלציון משוקללציון שביעות רצוןציון מדד תלונות הציבורציון מדד זמני מענה טלפוניציון מדד שביעות רצון  משימוש בדיגיטל
ילין לפידות90888910085
הראל גמל8181808477
מנורה7980699378
מגדל מקפת7976849172
כלל פנסיה וגמל7980846274
אינפיניטי7879826766
אלטשולר שחם7775798676
מור7779776570
הפניקס7075763265
ממוצע7879807472

מתלבטים איפה כדאי לפתוח קופת גמל או לאן להעביר אותה?

דירוג קופות גמל לפי מדד השירות של משרד האוצר הוא בהחלט כלי חשוב ושימושי, אך זכרו כי ישנם עוד פרמטרים רבים שכדאי להשוות ביניהם לצורך השוואת קופות גמל יסודית וקבלת החלטה.

בסוכנות הביטוח שלנו, פתרונות עדיפים, אנו עובדים עם כל הגופים המובילים כבר שנים רבות. כמו כן אנו נעזרים בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת להשוות ולשקלל פרמטרים רבים בעת ההשוואה, כדי שתוכלו ליהנות מתשואות יפות, דמי ניהול אטרקטיביים וגם שירות נפלא. אנחנו כאן לשירותכם כדי להעניק לכם שקט נפשי. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ.

דירוג קופות גמל לפי מדד השירות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
מחשבון קופת גמל
מחשבון קופת גמל – כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני

מחשבון קופת גמל הוא כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני, מכיוון שהוא מאפשר להעריך את סכום הצבירה הצפוי בהתאם להפקדות החודשיות של, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה. איך הוא עובד, מהם יתרונותיו, איך לבחור והאם ניתן לסמוך עליו?

קראו עוד »
איזה קופת גמל הכי טובה
איזה קופת גמל הכי טובה?

איזו קופת גמל הכי טובה היא שאלה שמעניינת אנשים רבים, ולא בכדי: בחירת קופת גמל היא החלטה חשובה, שכן היא תשפיע על החיסכון הפנסיוני שלכם לטווח הארוך. לכן, חשוב לבחור קופת גמל המתאימה לצרכים ולמטרות שלכם. אז איך לבחור את הקופה הטובה ביותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.