הפקדות לפנסיה לעובד שעתי – המדריך המלא

עובדים שעתיים ועובדים יומיים זכאים לביטוח פנסיוני ממש כמו כל העובדים שכירים. מהן הפקדות לפנסיה לעובד שעתי, כמה מקבלים ומתי מתחילים ליהנות מהטבה זו? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

הפקדות לפנסיה לעובד שעתי – כמה כסף מקבלים?

המעסיק שלך מחויב לבצע הפרשות לפנסיה לעובד שעתי לטובת חיסכון פנסיוני מדי חודש. חלקו של המעסיק בהפקדה הוא 12.5% מהשכר (שמחולקים בין תגמולים ופיצויים), וחלק ההפקדה שעל חשבון העובד הוא 6%. חובת ההפקדה לפנסיה מתחילה רק לאחר שישה חודשי עבודה אצל אותו מעסיק.

אם יש לכם חיסכון פנסיוני קודם, על המעסיק לבצע הפקדות לפנסיה לעובד שעתי באופן רטרואקטיבי לקרן פנסיה או לקופת הגמל החל מהיום הראשון, תוך שלושה חודשים לכל היותר. ההפקדה תועבר לקרן הפנסיה או לקופת הגמל שבחרתם, או לקרן הפנסיה הנבחרת בהתאם להסדר קרן פנסיה ברירת מחדל של אותו מעסיק.

מדוע חשוב לבדוק שאתם מקבלים אותן ולמה אסור לוותר עליהם?

הפקדות לפנסיה לעובד שעתי הן בגדר חובה לכל מעסיק, החל משישה חודשים לעבודה. מדובר בהפקדות חשובות מאוד, שאסור לכם להקל בהן ראש, היות וכל כסף שאתם מכניסים לחיסכון הפנסיוני שלכם יכול לסייע לכם לחיות ברווחה כלכלית בעתיד ויספקו לכם הכנסה חודשית לאחר פרישתכם.

מעבר לכך, הפקדות פנסיוניות כוללות לעתים גם ביטוח שארים וביטוח אובדן כושר עבודה (אם הן מופקדות לקרן נסיה) וכמו כן הן גם מספקות הטבות מס , מכיוון שהן נחשבות להוצאה מוכרת.

הפקדות לעובד שעתי נעשות מדי חודש, והן מופקדות לקרן פנסיה, שם הן צומחות עם השנים בזכות ניהול הכספים בשוק ההון והודות לאפקט הריבית דריבית.

הקשר בין הפקדות פנסיוניות לבין פיצויי פיטורים

אם אתם עובדים שעתיים ופוטרתם ממקום עבודתכם, חשוב לדעת כי אתם זכאים לקבל פיצויי פיטורים בהיקף של שכר של חודש עבודה מלא עבור כל שנת ותק במקום העבודה שלכם. פיצויי הפיטורים מחושבים לפי ממוצע השכר שלך ב-12 החודשים האחרונים והם אמורים להיות מופקדים עבורך באופן שוטף כחלק מההפקדות לקרן הפנסיה.

לסיכום, חשוב לדעת

אם אתם עובדים שעתיים, חשוב לבדוק מול המעסיק אם הוא מפריש עבורכם לקרן פנסיה או לקופת גמל. אם לא, חשוב שתדרשו מהמעסיק להתחיל לבצע הפקדות לפנסיה לעובד שעתי, בהתאם לדרישת החוק. אם יש לכם חיסכון פנסיוני קודם, חשוב ליידע את המעסיק על כך, כדי שיתחיל להפקיד עבורך לקרן הפנסיה מוקדם יותר.

חשוב לבחור את המסלול הפנסיוני המתאים ביותר לצרכים ולרצונות שלכם, היות ובחירה באפיק החיסכון הנכון ובמסלול ההשקעה האידיאלי עבורכם, יכולים להשפיע רבות על רמת החיים שלכם לאחר שתצאו לגמלאות.

יש גורמים לקחת בחשבון בעת בחירת אפיק חיסכון פנסיוני, כגון תשואות לאורך השנים, דמי ניהול, גירעון אקטוארי, היקף נכסים מנוהל, מדד שארפ, מוניטין הגוף המנהל ועוד. לכן מומלץ לקבוע פגישה עם סוכן ביטוח פנסיוני שיכול לבצע עבורכם השוואה מקיפה, אמינה ואובייקטיבים בין כל האפשרויות הקיימות.

אנו בסוכנות פתרונות עדיפים מבצעים השוואות מדויקות ואובייקטיביות בין כלל המבחר הקיים בשוק הפנסיוני. כמו כן אנו, עובדים מול כל החברות הפנסיוניות המובילות ויש בידינו את הידע והניסיון כדי להציע לכם את הפתרון הפנסיוני האידיאלי. צרו איתנו קשר עוד היום לתיאום שיחת ייעוץ או פגישה.

הפקדות לפנסיה לעובד שעתי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.