כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

למה כדאי לדעת כמה כסף יש לכם בחיסכון הפנסיוני?

שגרת היומיום פשוט שוטפת אותנו, רובנו פועלים על אוטומט, עד שמשהו קורה וכך גם בנושאים הכלכליים, כולל החיסכון החשוב ביותר שיש לנו – הפנסיה, וחבל. הסיבה לכך פשוטה: לדעת כמה כסף יש לכם בפנסיה יכול לאפשר להיערך טוב יותר לקראת העתיד: קודם כל תוכלו לדעת מה הקצבה שמצפה לכם, ושנית לבדוק אם לפי התחזית היא אמורה להספיק לכם או שכדאי לפעול בדרכים נוספות על מנת לנסות ולהגדיל אותה.

"כמה כסף יש לי בפנסיה?", זו שאלה שהרבה אנשים חוזרים עליה מכל מיני סיבות: או שהם שמעו במקרה הרצאה או שיחה או שנתקלו בכתבה שהעירה אותם ועוררה בהם מוטיבציה "להתאפס" על הנכסים הפיננסיים שיש בידם, או שהם זקוקים להלוואה והשם שוקלים לקחת אותה על חשבון הפנסיה שלהם או שהם פשוט עומדים בפני פרישה ומעוניינים לדעת כמה הם צברו.

איך ניתן לדעת כמה כסף יש לי בפנסיה?

לא משנה מה גרם לכם לשאול שאלות כמו כמה כסף יש לי בפנסיה, איזו קצבה אקבל, כמה דמי ניהול אני משלם, איפה הכסף שלי מושקע וכו', תמיד תוכלו להיעזר בדרכים הבאות כדי לקבל עליה מענה:

אם אתם יודעים איפה מנוהל החיסכון הפנסיוני שלכם

ניתן לפנות לגוף שמנהל עבורכם את הכספים ולבקש מהם דוח מצב שמראה בדיוק כמה כסף הצטבר בחיסכון הפנסיוני, אילו תשואות הרווחתם ומהו הסכום הצפוי שתקבלו בתור קצבה בעת הפרישה. את הדוח, אגב, חברות הניהול אמורות לשלוח אליכם לפי חוק אל תיבות המייל אחת לרבעון (ולרוב הן שולחות גם הודעת SMS על מנת ליידע אתכם שהם שלחו למייל שלכם את הדוח). כמו ניתן למצוא את הדוח גם באתר האינטרנט של חברת הניהול.

אם אתם לא יודעים איפה מנוהל החיסכון הפנסיוני שלכם

ניתן בתור התחלה להיעזר בחינם באתר הממשלתי שנקרא הר הכסף שנועד לאיתור כספים אבודים. שימו לב שאתם נכנסים לאתר עם סיומת GOV.IL, המעיד על כך שאכן מדובר באתר המדובר ולא באתר של חברות שמציעות את השירות תמורת תשלום. כל מה שתצטרכו זה את תעודת הזהות שלכם כדי לאתר את החסכונות שלכם ולבדוק היכן הם מנוהלים, ואז לבצע את מה שהצענו בסעיף הקודם. אפשרות אחרת היא להיעזר במסלקה הפנסיונית, אשר מספקת מידע הרבה יותר אמין ומדויק בהשוואה לאתר הר הכסף, אך השימוש בו כרוך בתשלום של כמה עשרות שקלים.

הדרך הפשוטה, הקלה והמהירה והחינמית לקבל את כל המידע

אם גם אתם שאלתם את עצמכם "כמה כסף יש לי בפנסיה", סוכנות פתרונות עדיפים מתמחה בסיוע לאנשים למקסם את החיסכון הפנסיוני שלהם. אנו מציעים מגוון שירותים, כולל:

  • ניתוח מצב פיננסי: אנו ננתח את המצב הפיננסי הנוכחי שלכם ונמליץ על הצעדים הטובים ביותר עבורכם כדי למקסם את החיסכון הפנסיוני שלכם.
  • ניוד חיסכון פנסיוני: אנו נבחן אם כדאי לאחד את החיסכון הפנסיוני עם חסכונות אחרים שיש ברשותכם, הן בחשבונות פעילים והן בחשבונות בלתי פעילים. פעולה זו יכולה לחסוך לכם בדמי ניהול, לאפשר לכם לקבל הלוואה טובה יותר וכו'.
  • השוואת קופות גמל, קרנות פנסיה וביטוח מנהלים: אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת לנו לבצע השוואה ומקיפה בין כל האפשרויות הרלבנטיות עבורכם.

אנו עובדים כבר שנים רבות בתחום ומתמחים בשיתוף עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל. נשמח לעמוד לשירותכם ולהבטיח לכם שקט נפשי.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מה זה קרן פנסיה משלימה
מה זה קרן פנסיה משלימה?

הרבה אנשים מנסים להבין מה זה קרן פנסיה משלימה, ואנחנו כאן כדי לענות על שאלה זו ועל שאלות נוספות כמו במה היא שונה מקרן רגילה או מקופת גמל, למה היא חשובה ועוד.

קראו עוד »
איפה יש לי פנסיה
איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.