הטבות מס לגמלאים על מוצרי חיסכון פנסיונים ופיננסים

אם אתם בגיל הפרישה, תוכלו לקבל מגוון רחב של הטבות מס לגמלאים שחסכו לפנסיה במשך חייהם. אז אילו הטבות מגיעות לכם, כיצד תוכלו לממש את זכויותיכם והאם זה שווה את ההשקעה?

ברכות! הגעתם לגיל שאפשר להתחיל

החל מגיל 60 תוכלו ליהנות משלל הטבות מס לגמלאים, ביניהם הטבות מס רווחי הון לגמלאים, וכן הטבת מס על ריבית מפיקדונות ומתוכניות חיסכון. במילים אחרות – מוכרים עבורכם שיעורי מס מופחתים על הכנסותיכם שמקורן אינם מעבודה, אלא ממוצרי החיסכון וההשקעה שלכם.

אילו הטבות מס לגמלאים קיימות?

המדינה מעניקה הטבות מס לגמלאים על מוצרי חיסכון, במטרה לעודד חיסכון לפנסיה ולסייע לגמלאים להתמודד עם הוצאותיהם השוטפות.

הטבות מס לגמלאים על מוצרים פנסיוניים

קרן פנסיה וביטוח מנהלים הם מוצר חיסכון פנסיוני המציעחפ ביטוח נכות, ביטוח למקרה מוות וקצבה חודשית לאחר פרישה. קופת גמל היא מוצר חיסכון פנסיוני המציע אפשרות לחיסכון טהור שניתן באמצעותה לקבל קצבה חודשית (או משיכת כספים חד פעמית, אם יש לכם קופ"ג מלפני 2008). קיימות הטבות מס לגמלאים במשיכת הכסף כקצבה חודשית תוכלו ליהנות מפטור על מס רווחי הון על התשואות שמוצרים אלה הניבו עבורכם.

הטבות מס לגמלאים על קרן השתלמות

קרן השתלמות היא מוצר חיסכון נפלא, המאפשר לחסוך את כספכם לזמן קצר, ליהנות מהתשואות של שוק ההון ולמשוך את מלוא הסכום בפטור ממס רווחי הון כעבור 6 שנים. עם זאת, במידע ופתחתם קרן השתלמות, חלפו רק 3 שנים אך בזמן הזה חגגת יומולדת 60, תוכלו למשוך את כספכם וליהנות מהטבת מס זו כבר ברגע זה.

הטבות מס לגמלאים על קופת גמל להשקעה

אם פתחתם קופת גמל להשקעה וכעת חציתם את גיל 60, אתם יכולים למשוך את כספכם כקצבה חודשית וכך ליהנות מפטור מתשלום מס רווחי הון על הרווחים שהצטברו ועל מלוא הקצבה שתקבלו. לשם כך יהיה עליכם לנייד את החיסכון שלכם מקופת גמל להשקעה לקופה משלמת קצבה.

הטבות מס לגמלאים שחוסכים בפוליסת חיסכון ונולדו לפני 1949

אם אתם נולדתם לפני 1949 תוכלו לקבל החזר מס על הכנסות מריבית של פיקדון בבנק או פוליסת חיסכון, החל מגיל 67. אם רק אחד מבני הזוג נולד לפני 1949 תקרת ההכנסה הפטורה היא 14,520 ₪ (נכון ל-2023). אם שני בני הזוג נולדו לפני 1949 תקרת ההכנסה הפטורה היא 17,760 ₪ (נכון ל-2023).

החזר המס נעשה באופן אוטומטי ללא צורך להגיש בקשה מיוחדת: רשות המסים תערוך את חישוב הפטור ותודיע לבנק שבו נוכה המס על סכום המס שיש להחזיר לכם. ההחזר יועבר לחשבון הבנק שממנו נוכה המס.

הטבות מס לגמלאים שחוסכים בקופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

תיקון 190 מספק לגמלאים בני 60 ומעלה פטור מלא ממס רווחי הון במשיכת כספי חיסכון כקצבה חודשית או הטבה של תשלום מס מופחת בגובה 15% במקום 25% במשיכה הונית. לשם מימוש ההטבה יש להפקיד בקופת גמל לפי תיקון 190.

רוצים לממש את הטבות המס שמגיעות לכם?

המומחים שלנו בסוכנות ביטוח פתרונות עדיפים עוסקים כבר שנים רבות בתכנון ובייעוץ פרישה, ועובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים. כמו כן אנו נעזרים בטכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לערוך השוואה בין כל האופציות המונחות על השולחן ולהתאים לכם את הפתרון האידאילי שימצה את זכאותכם לקבל הטבות מס לגמלאים, תוך התייחסות למשתנים רבים. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ שתעניק לכם שקט נפשי.

הטבות מס לגמלאים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קופת גמל של נפטר
מה עושים עם קופת גמל של נפטר?

פטירה של בן משפחה או חבר קרובים היא אירוע טראומטי, אשר דורש מהקרובים לנפטר להתמודד עם מגוון משימות, כולל בירוקרטיה, ענייני רכוש ועוד. בין המשימות הללו נמצאת גם הטיפול בקופת הגמל של הנפטר. כך תעשו זאת נכון

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.