דמי ניהול קופת גמל: מה חשוב לדעת?

דמי ניהול קופת גמל הם למעשה העמלה שאתם משלמים עבור אותו מוסד שמנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני. במאמר זה נסביר ממה הם מורכבים, כמה משלמים, כיצד ניתן להוזיל אותם ומתי זה באמת משתלם לכם?

דמי ניהול קופת גמל – נעים להכיר

דמי ניהול קופת גמל הם אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת בחירת קופת גמל, שכן הם משפיעים באופן ישיר על החיסכון שלכם. קופת גמל היא אחד ממכשירי החיסכון לטווח הארוך, המאפשר לכם, החוסכים, לעמוד בדרישות חוק פנסיה חובה, בין אם אתם שכירים ובין אם עתם עצמאים. את הכסף מהחיסכון תוכלו למשוך כקצבה בהגיעכם לגיל פרישה.

קופת גמל היא למעשה מכשיר השקעה פנסיוני שאתם מבצעים אליו הפקדות. המכשיר מנוהל ע"י חברת ביטוח או בית השקעות. המוסד שבחרתם משקיע את כספכם בשוק ההון במטרה שתצברו כמה שיותר כסף לתקופת הפנסיה. בתמורה לניהול כספכם, השקעתו ושירות הלקוחות שאתם מקבלים, אתם משלמים להם דמי ניהול.

דמי ניהול קופת גמל – ממה הם מורכבים?

דמי ניהול קופת גמל מתחלקים לשני סוגים:

  • דמי ניהול מההפקדות – כלומר, מסכום ההפקדה שאתם מבצעים, המוסד שמנהל את כספכם גובה אחוז מסוים. דמי הניהול המקסימליים מהם כיום הם 4%.
  • דמי ניהול מהצבירה – כלומר, מכל הסכום שצברתם אתם משלים אחוז מסוים למוסד שמנהל את כספכם. דמי הניהול המקסימליים מהצבירה כיום הם 1.05%.

כמה דמי ניהול משלמים?

אמנם אפשר לבדוק במחשבון דמי ניהול פנסיוניים של משרד האוצר כמה דמי ניהול משלמים, אבל חשוב לדעת כי המידע אינו מדויק. באתרים להשוואת קופות גמל מציינים תמיד את דמי הניהול הממוצעים, וזה לא אומר שמה שמופיע באתר זה מה שתשלמו בפועל.

למה? כי ישנם גורמים רבים עשויים להשפיע על דמי הניהול שתשלמו, כגון:

  • הסכום שכבר יש בידכם
  • הסכום שאתם מעוניינים להפקיד
  • התשואות שמשיגה אותה קופה ביחס למתחרות
  • מסלול ההשקעה שתיבחרו
  • ועוד

לכן מומלץ מאוד להיעזר בסוכן פנסיוני כדי לדעת כמה תשלמו בפועל, ושיתמקח בשמכם על הסכום מול המוסד המנהל את החיסכון שלכם.

כיצד דמי הניהול משפיעים על החיסכון?

דמי הניהול משפיעים על החיסכון שלכם באופן ישיר. ככל שדמי הניהול גבוהים יותר, כך החיסכון שלכם יהיה נמוך יותר. עם זאת, לעתים תשואות עודפות יכולות "לפצות" על תשלום דמי הניהול הגבוהים. חשוב לשים לב, כי לעתים קרובות מוסדות מסוימים עם תשואות נמוכות מנסים לפתות אנשים להצטרף אליהם תמורת דמי ניהול נמוכים, וזה לא תמיד ייצא באמת משתלם

כיצד לבחור קופת גמל?

בעת השוואת קופות גמל, חשוב להתייחס לפרמטרים רבים ולא רק את דמי הניהול. כדאי לבדוק את התשואות, ולהשוות בין קופות שונות במסלול השקעה דומה ולטווח זמן ארוך, לבחון את המוניטין של הגוף המנהל, לבדוק את תמהיל ההשקעות ועוד. לכן כדאי לפנות בהקדם לסוכן פנסיוני כדי להתייעץ איתו בנושא.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים כבר עובדים שנים עם כל המוסדות המובילים בתחום, ומתמחים בהתאמת פתרונות פנסיוניים לעצמאים ולשכירים. כמו כן אנחנו משתמשים בטכנולוגיה פורצת דרך המאפשרת השוואה מעמיקה בין הקופות, כדי להתאים לכם את הפתרון האידיאלי עבורכם. אז אם אתם רוצים שקט נפשי, כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר לנו פרטים או ליצור קשר ואנחנו נדאג לכל השאר.

 

דמי ניהול קופת גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
פתיחת קופת גמל
פתיחת קופת גמל – כל מה שצריך לדעת

פתיחת קופת גמל הוא עניין מורכב שכדאי להיעזר בו עם סוכן ביטוח פנסיוני. במאמר זה נסביר מהי קופת גמל, מי זכאי לה, מה חשוב לבדוק לפני שפותחים קופת גמל ואיך סוכן יכול לעזור לכם בבחירת הקופה האידיאלית.

קראו עוד »
אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל
אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל

קופות גמל הן כלי חיסכון חשוב לטווח הארוך, המאפשר לכם לחסוך כסף לגיל פרישה וליהנות ממגוון רחב של הטבות מס. מהו אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל ואילו אפשרויות עומדות בפניכם?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.