החזר מס על הפקדה לקופת גמל – כל מה שחשוב לדעת

החזר מס על הפקדה לקופת גמל היא אחת ההטבות שהמדינה מציעה על מנת לעודד את אזרחיה לחסוך לקראת גיל פרישה. באילו תנאים מקבלים, איך לבדוק אם אתם זכאים וכיצד סוכן פנסיוני יכול לעזור לכם?

למה בכלל מקבלים החזר מס על הפקדה לקופת גמל?

הפקדות לקופת גמל (וגם לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים) הן דרך מצוינת לחסוך כסף לגיל פרישה. המדינה מעניקה הטבות מס על הפקדות אלו, בדמות זיכוי או ניכוי מס, או במילים אחרות – החזרי מס על הפקדה לקופת גמל.

המדינה מנסה לעודד את כל אזרחיה לחסוך לתקופת הפנסיה, על מנת שהם לא יהיו תלויים אך ורק בה וכך למנוע ממצב שבו מגיעים מקריסה כלכלית עקב תמיכה עודפת במקרי סעד. לכן גם שכירים וגם עצמאים נהנים מהטבות אלה, כבר מגיל צעיר, שהרי גם צעירים שתקופת הפנסיה נראית להם רחוקה כמו אלפי שנות אור, חייבים לדאוג להפקדות פנסיוניות, ורצוי מוקדם ככל הניתן על מנת לצבור הון כמה שיותר משמעותי.

חשוב להכיר את סעיף 45א וסעיף 47 לפקודת מס הכנסה

הסעיפים הרלוונטיים לקבלת הטבת מס בהפקדה לקופת גמל הם סעיף 45א לפקודת מס הכנסה וסעיף 47 לפקודת מס הכנסה. סעיף 45 מעניק 35% זיכוי מס הכנסה (החזר מס) בהפקדת לקופת גמל וסעיף 47 מאפשר לקבל ניכוי מס למפקידים לקופת גמל (הוצאה מוכרת לעצמאים) והפחתה של דמי הביטוח הלאומי וביטוח בריאות ממלכתי.

כיצד לבצע בדיקת זכאות להחזר מס על הפקדה לקופת גמל?

מעסיקים רבים מפרישים עבור עובדיהם תשלומים לקופות גמל. במקרים אלה לרוב הזיכוי מתבצע באופן אוטומטי בתלוש השכר. עם זאת, במידה ויש לכם קופת גמל במעמד עצמאי, עליכם להגיש בקשה להחזר מס על הפקדה לקופת גמל אצל פקיד השומה. הטבת המס נקבעת בהתאם לכל מיני פרמטרים, בינהם: גילכם, סכום ההפקדות שלכם, גובה המס השולי ועוד. ניתן לפנות ליועץ מס על מנת לבחון את זכאותכם.

כיצד סוכן פנסיוני יכול לעזור לכם?

סוכן פנסיוני יכול לעזור לך לקבל את ההטבות המס המקסימליות על הפקדות פנסיוניות וכן לקבל החזר מס על הפקדה לקופת גמל ב- 2 דרכים עיקריות:

  • לבחור את סוג קופת הגמל המתאימה לך: ישנם סוגים שונים של קופות גמל, עם דמי ניהול שונים ומסלולי השקעה שונים. כמו כן כדאי לבחון שלל פרמטרים בעת בחירת גוף שינהל את חסכונותיכם, תוך התחשבות בתשואות לאורך שנים, מדד שארפ, יתרת נכסים, מדיניות השקעות, ציוד במדד השירות ועוד. סוכן פנסיוני יכול לעזור לך לבחור את סוג קופת הגמל המתאימה ביותר לצרכים שלך.
  • לחשב את ההפקדות המרביות המזכות בהטבות מס: סכום ההפקדות המרבי המזכה בהטבות מס משתנה בהתאם למצבך האישי. סוכן פנסיוני יכול לעזור לך לחשב את סכום ההפקדות המרבי המזכה בהטבות מס.

אז אם אתם מעוניינים לקבל את ההטבות המס המקסימליות על הפקדות לקופת גמל, מומלץ לפנות לסוכן פנסיוני. אצלנו בסוכנות פתרונות עדיפים כבר עובדים הרבה שנים עם שכירים ועצמאים ומול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים. אז אם אתם רוצים שקט נפשי, פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישה.

החזר מס על הפקדה לקופת גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
מחשבון קופת גמל
מחשבון קופת גמל – כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני

מחשבון קופת גמל הוא כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני, מכיוון שהוא מאפשר להעריך את סכום הצבירה הצפוי בהתאם להפקדות החודשיות של, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה. איך הוא עובד, מהם יתרונותיו, איך לבחור והאם ניתן לסמוך עליו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.