איך אני יודע איפה הפנסיה שלי – כל הדרכים שאתם חייבים להכיר

איך אני יודע איפה הפנסיה שלי היא שאלה שהרבה אנשים שואלים את עצמם. במאמר זה נספר לכם על כמה גישות לאיתור החיסכון הפנסיוני שלכם. אז שנתחיל?

למה צריך בכלל לדעת איפה הפנסיה שלכם?

אחד החסכונות המהותיים ביותר שלנו הוא החיסכון הפנסיוני. לכן זה לא מפליא שהרבה אנשים שואלים את עצמם את השאלה "איך אני יודע איפה הפנסיה שלי".

בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים, החוק מחייב אתכם לבצע הפקדות פנסיוניות. חלקכם יפקידו לאורך כל השנים את כל הכסף למקום אחד, אבל רוב האנשים יפתחו עוד ועוד אפיקי חיסכון פנסיוניים, והכסף עלול ללכת לאיבוד כי קיים קושי של ממש לעקוב אחר ההפקדות וכל החסכונות, על אחת כמה וכמה אם מדובר בחסכונות שאינם פעילים.

חשוב לדעת שגם על קרנות פנסיה, קופות גמל או ביטוחי מנהלים שאינם פעילים אתם משלמים דמי ניהול, ולמעשה על חסכונות שאינם פעילים משלמים את דמי הניהול המירביים, ואלה נוגסים לכם בחיסכון שלכם, וכך למעשה פוגעים בקצבת הפנסיה העתידית שלכם. אם תדעו איפה הכספים הפנסיוניים שלכם, תוכלו לאחד אותם ו/או להעביר אותם לחשבון פעיל וכך לחסוך בדמי הניהול.

מעבר לחיסכון בדמי הניהול, חשוב לקבל מענה על השאלה איך אני יודע איפה הפנסיה שלי בגלל מגוון סיבות נוספות:

  • תוכלו לתכנן טוב יותר את העתיד שלכם, כי תדעו מה הקצבה שאתם צפויים לקבל ותוכלו לשקול דרכי פעולה במטרה להגדיל אותה, במידת הצורך
  • תוכלו לקבל שקט נפשי ולדעת איזה חסכונות יש לכם, כמה כסף יש בהם, היכן הם מנוהלים ואיך הביצועים של הגופים שמנהלים את כספכם
  • תוכלו לשקול אם לקחת הלוואה על חשבון הפנסיה
  • תוכלו לדעת למי לפנות על מנת לקבל את הקצבה שלכם, כשתגיעו לגיל פרישה

כיצד אפשר לדעת היכן החיסכון הפנסיוני שלכם?

אז אם השאלה איך אני יודע איפה הפנסיה שלכם עדיין מטרידה אתכם, הנה 3 דרכים שיעזרו לכם לאתר אותו:

תלוש שכר

בתור התחלה, תוכלו לקבל מידע מתלוש השכר שלכם. בתלוש אמורים להופיע השמות של חברות הביטוח ובתי ההשקעות שמנהלים עבורכם את הכספים הפנסיוניים שלכם, ואז תוכלו פשוט להיכנס לאתר שלהם ולקבל את כל המידע. החיסרון הוא שאם לאורך השנים החלפתם מקומות עבודה, יתכן מאוד שהחיסכון הפנסיוני שלכם מפוזר במקומות נוספים.

הר הכסף  

תוכלו להיעזר באתר הר הכסף. מדובר באתר ממשלתי של משרד האוצר בשיתוף עם בנק ישראל, שנועד על מנת לעזור לכל אזרח לאתר כספים אבודים. שימו לב שהאתר אליו אתם נכנסים הוא עם סיומת gov.il, שהשימוש בו בחינם, ושאתם לא משלמים כמה מאות שקלים לאתרים של חברות שמציעות שירות דומה בתמורה לתשלום.

כל מה שעליכם לעשות באתר הר הכסף הוא להקליד את מס' תעודת הזהות שלכם, לענות על כמה שאלות הזדהות, ולבדוק היכן החיסכון הפנסיוני שלכם מנוהל. אתר זה מתמחה בעיקר באיתור חשבונות לא פעילים. ברגע שתדעו את המידע הזו, תוכלו לגלוש לאתר של אותה חברה שמנהלת אותו עבורכם, להיכנס לאזור האישי, לפתוח דוח רבעוני או שנתי ולדעת בדיוק כמה כסף יש לכם, אילו תשואות הרווחתכם (או הפסדתם), כמה דמי ניהול אתם משלמים ומהי הקצבה הצפויה לכם בגיל פרישה.

המסלקה הפנסיונית

המסלקה הפנסיונית היא ה- מקום לקבל מידע הרבה יותר אמין ומדויק בהשוואה לאתר הר הכסף. באתר זה תוכלו לקבל מידע הן על חשבונות פעילים והן על חשבונות בלתי פעילים. החיסרון הוא שהשימוש בו כרוך בתשלום של כמה עשרות שקלים

השיטה הכי קלה, פשוטה, נוחה ומהירה לאיתור הכסף – היא בחינם!

לא צריך לשבור את הראש כדי לקבל מענה על השאלה איך אני יודע איפה הפנסיה שלי! בפתרונות עדיפים אנחנו משתמשים במסלקה הפנסיונית כדי לספק לכם דוח בחינם המציג את התמונה המלאה של המצב הפיננסי שלכם. הדוח כולל מידע על כל חשבונות החיסכון הפנסיוניים שלכם. לאחר ניתוח הדוח, נמליץ לכם כיצד למקסם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

אם יש לכם קרנות פנסיה מרובות, הסוכנים שלנו עשויים להמליץ לכם לאחד אותן. איחוד קרנות פנסיה יכול לחסוך לכם בדמי הניהול, לאפשר לכם לקבל הלוואה טובה יותר ועוד. חשוב לדעת שניוד אפיק פנסיוני הוא הליך קל ופשוט, שניתן לבצע בחינם, בכל רגע ואינו כרוך במיסוי או בעמלה.

אנחנו בפתרונות עדיפים עובדים כבר שנים רבות עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל. אנחנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לנו לבצע השוואה יסודית בין כל האפשרויות. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איזה קופת גמל הכי טובה
איזה קופת גמל הכי טובה?

איזו קופת גמל הכי טובה היא שאלה שמעניינת אנשים רבים, ולא בכדי: בחירת קופת גמל היא החלטה חשובה, שכן היא תשפיע על החיסכון הפנסיוני שלכם לטווח הארוך. לכן, חשוב לבחור קופת גמל המתאימה לצרכים ולמטרות שלכם. אז איך לבחור את הקופה הטובה ביותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.