איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

למה כדאי לדעת איפה יש לי פנסיה?

הפנסיה היא ככל הנראה החיסכון המשמעותי ביותר שאי פעם נצבור. לרוב מדובר בכמה מאות אלפי שקלים ולפעמים אפילו יותר. סכום זה אמור לשרת אתכם לאתר שתצאו לגמלאות, ולהחליף את השכר שאתם מקבלים ממקום העבודה שלכם, ולכן כדאי מאוד לברר ולקבל מענה על השאלה איפה יש לי פנסיה.

מעבר לכך, לא משנה אם אתם שכירים או עצמאים. כך או כך אתם  חייבים לבצע הפקדות פנסיה, בהתאם לצו ההרחבה של פנסיה חובה במשק. לא תמיד מפקידים את כל הכסף במקום אחד. למעשה, רוב האנשים יצברו במהלך חייהם לא מעט אפיקי חיסכון פנסיוניים, ויהיה להם קשה לעקוב עבור כל ההפקדות וכל החסכונות, ובמיוחד אם הם חשבונות שאינם פעילים. מצב כזה עלול לגרום לכסף ללכת לאיבוד.

כמו כן אם לא תדעו היכן הכסף שלכם, יתכן ולא תדעו גם כסף נגבה מכם עבור ניהול הכספים שלכם בקרן פנסיה, בקופת גמל ובביטוח מנהלים בשוק ההון ע"י הגופים המוסדיים. חשוב לדעת  שמחשבונות בלתי פעילים, שנפתחו עבורכם בעבר, אתם משלמים את דמי הניהול המקסימליים, מה שעלול לפגוע בחיסכון שלכם. לדעת איפה יש לכם פנסיה מאפשר לכם לאחד בין החשבונות ואפילו להעביר את הכספים לחשבון פעיל, וכך לחסוך באופן משמעותי על דמי הניהול שאתם משלמים.

לדעת איפה יש לי פנסיה מאפשר לכם גם לתכנן את העתיד שלכם טוב יותר כי תוכלו לדעת גם איזו קצבת פנסיה תקבלו ולבדוק אם יש דרכים למקסם אותה. כמו כן תוכלו ליהנות משקט נפשי מעצם הידיעה שאתם יודעים בדיוק מה מצבכם הפיננסי (איזה חסכונות יש לכם, היכן הם מנוהלים, כמה צברתם בהם ואיך הביצועים שלהם ביחס), תוכלו לשקול לקחת הלוואה בתנאים מעולים על חשבון הפנסיה, וכמובן גם תוכלו לדעת לאיזו חברה עליכם לפנות על מנת להתחיל לקבל קצבה בעת הצורך.

אז איך אפשר לבדוק איפה יש לי פנסיה?

ישנן לפחות 3 שיטות כדי לברר איפה הפנסיה שלכם:

  • תלוש השכר – בתלוש אמורים להיות מצוינים השמות של הגופים המוסדיים שמנהלים בשבילכם החסכונות הפנסיוניים. ברגע שתדעו מי הם, תוכל להיכנס לאזור האישי באתר שלהם ולקבל את כל הפרטים עליהם. חשוב לציין שאם במהלך הזמן עברתם בין מספר מעסיקים, יכול מאוד להיות שיש מוסדות נוספים שמנהלים עבורכם חסכונות נוספים.
  • הר הכסף – האתר הממשלתי שיזמו משרד האוצר ובנק ישראל מאפשר לכל אזרח למצוא את כספיו האבודים. השימוש באתר אינו כרוך בתשלום וכל מה שעליכם לעשות הוא להזין את מס' הת"ז שלכם ולענות על מספר שאלות הזדהות. יש לציין כי אתר זה עוזר בעיקר למצוא חשבונות לא פעילים.
  • המסלקה הפנסיונית – כלי שמאפשר לקבל מידע אמין ומדויק יותר שכולל התייחסות לחשבונות פעילים ולא פעילים כאחד, אך השימוש בו כרוך בתשלום.

תכירו את הדרך החינמית הכי קלה, פשוטה, נוחה ומהירה למצוא את הפנסיה שלכם

הכי פשוט וקל לפנות לסוכן פנסיוני אמין ומקצועי שיעזור לכם לאתר את הפנסיה שלכם. בפתרונות עדיפים אנחנו נעזרים במסלקה הפנסיונית ובטכנולוגיה חכמה כדי ליצור עבורכם דוח שמציג את מצבכם הפיננסי והפנסיוני, עם כל החסכונות שלכם.

נסביר לכם אודות הנתונים שנאסוף ונמליץ לכם על אפשרויות למקסם את החיסכון שלכם כדי שתוכלו לחיות ברווחה כשתצאו לפנסיה. כמו כן, במידת הצורך, נוכל להמליץ לכם על אפשרויות חלופיות לניהול הכספים. חשוב לדעת שהעברת החיסכון הפנסיוני אינה כרוכה בתשלום, מס או קנס ומדובר בתהליך קל ופשוט שאנחנו מבצעים אותו עבורכם בחינם בכל רגע שתבחרו.

אנחנו עובדים כבר שנים רבות עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ, על מנת להציע לכם ייעוץ איכותי, אמין, מקצועי ואובייקטיבי. צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם שקט נפשי.

איפה יש לי פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קופת גמל של נפטר
מה עושים עם קופת גמל של נפטר?

פטירה של בן משפחה או חבר קרובים היא אירוע טראומטי, אשר דורש מהקרובים לנפטר להתמודד עם מגוון משימות, כולל בירוקרטיה, ענייני רכוש ועוד. בין המשימות הללו נמצאת גם הטיפול בקופת הגמל של הנפטר. כך תעשו זאת נכון

קראו עוד »
איזה קופת גמל הכי טובה
איזה קופת גמל הכי טובה?

איזו קופת גמל הכי טובה היא שאלה שמעניינת אנשים רבים, ולא בכדי: בחירת קופת גמל היא החלטה חשובה, שכן היא תשפיע על החיסכון הפנסיוני שלכם לטווח הארוך. לכן, חשוב לבחור קופת גמל המתאימה לצרכים ולמטרות שלכם. אז איך לבחור את הקופה הטובה ביותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.