ביטוח פנסיה לעובד חדש – כל מה שחשוב לדעת

ביטוח פנסיה לעובד חדש הוא אינו דבר מובן מאליו, וזאת למרות שבמדינת ישראל קיים חוק שלפיו כל מעסיק חייב לשלם פנסיה לעובדים שלו. במאמר זה, נדון על ההיבטים השונים של הפקדה לפנסיה לעובד חדש, ונציע לך כמה טיפים שיעזרו לך להתחיל לחסוך לפנסיה כבר היום.

עובד חדש? מזל טוב! עכשיו זה הזמן להתחיל לחשוב על הפנסיה שלך.

ביטוח פנסיה הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאדם יכול לעשות כדי להבטיח את עתידו הכלכלי. הוא מספק לעובדים שיצאו לגמלאות הכנסה חודשית קבועה לאחר פרישה, ומסייע להם לשמור על רמת החיים שלהם בתקופת הפנסיה. ישנם סוגים שונים של ביטוח פנסיה (המכונה גם חיסכון פנסיוני), והבחירה בסוג הביטוח המתאים תלויה בצרכים וברצונות שלך. חשוב לזכור שכדאי להתחיל לחסוך לפנסיה כמה שיותר מוקדם, כדי להבטיח קצבה חודשית נוחה לאחר פרישה.

ביטוח פנסיה לעובד חדש – באילו מקרים זוהי חובת המעסיק?

החל משנת 2008, כל מעסיק בישראל מחויב לספק לעובדים שלו ביטוח פנסיה. הביטוח הפנסיוני כולל הפרשות חודשיות של העובד והמעסיק, והכספים מושקעים בשוק ההון ע"י חברת ביטוח או בית השקעות. לאחר פרישה, העובד מקבל קצבה חודשית מהכספים שנצברו בחשבון הפנסיה שלו.

אם זאת, חשוב לדעת כי ביטוח פנסיה לעובד חדש ניתן רק בהתאם לתנאים הבאים:

  • אם לעובד אין קרן פנסיה פעילה (או שהיא היתה לא פעילה במשך יותר מ- 5 חדשים) המעסיק מחויב לבצע הפקדות לטובת הפנסיה רק לאחר שהעובד עבד אצלו חצי שנה.
  • אם לעובד יש קרן פנסיה פעילה, המעסיק החדש מחויב לבצע הפקדות פנסיוניות רק לאחר 3 חודשי עבודה (ואז יופקד כסף רטרואקטיבית החל מיומו הראשון של העובד)

הזכות לבחור אפיק השקעה ומסלול

ביטוח פנסיה לעובד חדש מאפשר לבחור את האפיק והמסלול הפנסיוני שבהם העובד מעוניין. ישנם כיום שני אפיקי פנסיוניים עיקריים: קרן פנסיה או קופת גמל. כל מסלול פנסיוני מציע יתרונות וחסרונות משלו וכך אחד מהם מציע מגוון רחב של מסלולי השקעה ברמות סיכון משתנות, ולכן חשוב לבחור את המסלול המתאים ביותר לצרכים ולרצונותיכם.

כמה כסף מפקידים בביטוח פנסיה לעובד חדש?

הפרשות לביטוח פנסיה לעובד חדש (או ותיק) תמיד מחושבות לפי השכר. נכן להיום, אחוז ההפקדות הפנסיוניות עומד על 18.5% המתפצלות בין המעסיק לעובד: 12.5% מפקיד המעסיק (6% לטובת פיצויים ו- 6.5% לטובת תגמולים) על חשבון המעסיק ו- 6% יופרשו מהמשכורת של העובד לטובת עניין זה.

מתי ניתן להשתמש בחיסכון הפנסיוני?

הכספים שנצברו בחשבון הפנסיה אינם ניתנים לפדיון עד לגיל הפרישה. עם זאת, ישנם מקרים שבהם ניתן לפדות את הכספים לפני גיל הפרישה, כגון במקרה של נכות, מוות או יציאה לגמלאות מוקדמת. ניתן גם לקחת הלוואה בתנאים אטרקטיביים  על חשבון החיסכון הפנסיוני שלכם. כמו כן כדאי לדעת גם שאם יש לכם קרן פנסיה, היא מכילה בתוכה רכיב ביטוחי, המאפשר לכם לקבל קצבה במקרה של אובדן כוח עבודה ולמשפחתכם לקבל קצבת שארים במקרה של מוות מוקדם, חלילה.

לסיכום – חשיבות ביטוח פנסיה לעובד חדש

ביטוח פנסיה הוא ביטוח חשוב מאוד, והוא יכול לספק לכם הכנסה חודשית קבועה לאחר פרישה. חשוב לבחור את המסלול הפנסיוני המתאים ביותר לצרכים ולרצונות של העובד, ולהתחיל להפקיד כספים לביטוח פנסיה כמה שיותר מוקדם. כמו כן ראינו כי ביטוח פנסיה לעובד חדש ניתן בתנאים מסוימים ולאחר תקופת עבודה מסוימת.

בחירת קרן פנסיה היא החלטה חשובה שיכולה להשפיע על איכות החיים שלך בגיל פרישה. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת קרן פנסיה, כגון תשואות לאורך השנים, דמי ניהול, גירעון אקטוארי, היקף נכסים מנוהל ומדד שארפ.

אנו מבינים שזמנכם יקר, ולכן אנו מציעים לכם שירות מקצועי הכולל השוואת קרנות פנסיה מדויקת ואמינה בין כלל המוצרים הפנסיוניים בשוק. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מיטב החברות הפנסיוניות בארץ, וניתן לנו את הידע והניסיון כדי להתאים את הפתרון הפנסיוני האידיאלי בשבילכם. צרו איתנו קשר עוד היום, ואנחנו נדאג לכל השאר.

ביטוח פנסיה לעובד חדש
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.