האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. אז האם האם כדאי למשוך כספי פנסיה, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קורסים תחת ההחזר החודשי ומחפשים פתרונות

לפי בנק ישראל בחודשים האחרונים חל זינוק במספר הישראלים שלא מהססים למשוך את חסכונותיהם כדי לכסות את המשכנתא ולעמוד בהחזרים החודשיים שטיפסו לאחרונה בעקבות עליית הריבית, וזאת רק כדי לשרוד ולמנוע קריסה כלכלית של ממש. אבל מדובר בצעד שעלול להביא להפסד כסף רב לחוסכים.

עבור רבים ההחזר החודשי על המשכנתא ועל הלוואות אחרות זינק בכמה מאות ואף אלפי שקלים. רבים חוששים מה יקרה אם הריבית תמשיך לעלות, ומעוניינים לייצר איזשהי תחושת ודאות, שקט נפשי, ביטחון ויציבות, במקום להישאר דרוכים מכל הכרזה של בנק ישראל.

גם התנודתיות בשוק ההון מובילה לקבלת החלטות שנויה במחלוקת

סיבה נוספת למשיכת כספי החיסכון מאפיקי החיסכון הפנסיונים והפיננסיים היא שלראשונה מאז שנת 2016 החלו להירשם צבירות שליליות מתמשכות. ובכל זאת, כסוכני ביטוח פנסיוניים אנחנו ממליצים בחום שלא לגעת בהם, בטח ובטח לא בפנסיה.

חשוב לזכור ששוק ההון מאז ומעולם היה תנודתי – תמיד אחרי ירידות יש עליות (ולהפך). אם נתבונן בהיסטוריה של שוק ההון, נראה אבל שלאורך כל ההיסטוריה המגמה היתה כלפי מעלה, גם לאחר ירידות דרמטיות. חייבים להסתכל על העתיד גם כשקשה, וחייבים לבדוק אם באמת צריך למשוך את כספי הפנסיה או שניתן לפעול באופן אחר.

זכרו שכל חיסכון בקרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל או קרן השתלמות נועד על מנת לשמש אתכם ואת משפחתכם בעתיד, לעזור לכם להזדקן ברווחה כלכלית, לעזור לילדים לרכוש השכלה וכו'. לשבור את החסכונות שלכם בשלב מוקדם בחייכם, עלול לעלות לכם לא מעט כסף.

אז מה אפשר לעשות?

ראשית, נסו להוריד את ההוצאות ולהצטמצם. כן, זה אומר לצאת לקמפינג בארץ במקום לריזורט בחו"ל, לתקן מוצרים במום לרכוש חדשים, להשוות מוצרים וכו'. אפשר גם לנסות למחזר הלוואות ולחסוך עד כ- 40% מההחזר.

שנית בדקו את האופציה לקבל הלוואות על חשבון אותם אפיקי השקעה. הלוואות מקרנות השתלמות, קופות גמל וקרנות פנסיה עשויות להקל עליכם מאוד בהחזרים לבנק היות וכל אלה מציעים תנאים אטרקטיביים ביותר. כמו כן ניתן לראות כיצד ניתן לשפר את הביצועים של המוצרים האלה, הן מבחינת דמי הניהול שאתם משלמים והן מבחינת התשואות. אופציה נוספת הוא לבחון האם יש לכם כספים אבודים ששכחתם מהם שיכולים לעזור לכם.

עדיין מתלבטים האם כדאי למשוך כספי פנסיה ומה הצעד הנכון? אנחנו כאן

המומחים של סוכנות ביטוח פתרונות עדיפים עומדים לשירותכם בכל עניין ושאלה. כבר עשרות שנים שאנחנו עובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות, עוזרים ללקוחותינו בנטילת הלוואות וכמובן גם באיתור כספים אבודים. פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע גם לכם ולהעניק לכם שקט נפשי.

האם כדאי למשוך כספי פנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות אלטשולר שחם
קרן השתלמות אלטשולר שחם

קרן השתלמות אלטשולר שחם  נחשבת לאחת הקרנות הפופלריות בארץ. אילו מסלולי השקעה היא מציעה לחוסכים, מהם יתרונותיה ומה כדי לדעת לפני שממהרים להצטרף אליה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.