התנהלות פיננסית נכונה והלוואות בתקופת חירום

בזמן מלחמה חשוב מאוד להתנהל נכון מבחינה כלכלית, בעיקר עבור מי שהכנסותיו עומדות בסימן שאלה, וזאת מאחר וקבלת החלטות תחת לחץ עלולות לעלות ביוקר. ריכזנו עבורכם כמה נקודות שיעזרו לכם לקבל החלטות חשובות בעת הזאת.

התנהלות פיננסית נכונה בשוטף ובזמן מלחמה

לאחרונה ישראל נכנסה למלחמה בעל כורחה. זמנים כאלה מעלים באופן טבעי המון שאלות וחששות, ואנחנו כאו כדי לעשות מעט סדר בבלגן בתקווה שזה יעזור לכם לקבל החלטות כלכליות נכונות.

כדאי למשל לשאול את עצמכם לגבי ההכנסות שלכם האם העיסוק שלכם או העבודה נמצא בסכנה? אם רוב הסיכויים שתמשיכו לקבל משכורת כרגיל, התמקדו כרגע בהתנהלות צרכנית נבונה, צמצום מותרות והיערכות לשעת חירום. רסנו את הרצון לרכוש דברים רק מתוך שעמום, פחד או חוסר אונים. היו יצירתיים, והעדיפו שיח פתוח על פני רכישות מיותרת.

אם העבודה שלכם בסכנה, נסו להבין מול מה אתם מתמודדים, וכמה כסף אתם צריכים כדי להתקיים ללא הכנסה לפרק זמן מסוים. זה הזמן לבדוק גם את הגיבויים שלכם שאמורים לעזור לכם להתמודד עם הפער הזה, כגון: כספי פקדונות, קופות גמל להשקעה ופוליסת חיסכון.

הלוואות בזמן מלחמה

אם אין לכם ברירה ואתם חייבים לקחת הלוואה, חשוב מאוד להיעזר באיש מקצוע שיראה את התמונה המלאה, ויעזור לכם למצוא את הפתרון הנכון ביותר עבורכם. סוכן טוב יוכל גם להתמקח על ריביות ההלוואה, או לחלופין לאפשר לכם משיכה ללא קנס.

לגבי קרן השתלמות – עצמאים שמבצעים הפקדות חודשיות יכולים להפסיק, במידע ונקלעים לבעיה כספית. במקרה של בעיה כזו, שימו לב שלרוב ייתכן שיהיה לכם עדיף לקבל הלוואה ולא למשוך את הקרן, גם אם היא נזילה. לרוב שאנחנו במלחמה יש לנו ירידות בשוק ההון, אבל לאורך זמן רוב שוק ההון מתאושש ואף מניב תשואות גבוהות וחבל שזה לא יבוא לידי ביטוי בחיסכון שלכם.

אם אתם לוקחים הלוואה כדאי קודם כל לבדוק אם אתם יכולים לקחת מפוליסת חיסכון, גמל להשקעה או קרנות השתלמות נזילות. אם אין לכם אחד מהנ"ל, בדקו אפשרות להלוואה מקרן השתלמות לא נזילה, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל. האפשרות האחרונה היא בנק או כרטיסי אשראי.

אנחנו כאן לשירותכם

אנחנו כאן לשירותכם גם בעת מלחמה. אתם מוזמנים עוד היום לפנות אל נבחרת המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים על מנת לקבל מענה בכל עניין ובכל שאלה שיש לכם הנוגעת למתן הלוואות, שינוי מסלולי השקעה, רכישת ביטוחים והתאמת לצורכיכם הייחודיים. אנו עובדים עם כל חברות הביטוח המובילות בתחום ויש לנו ידע רב וניסיון מעשי להציע לכם. אז אל תהססו, פנו אלינו עוד היום למען השקט הנפשי שלכם!

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קבלת פנסיה והמשך עבודה – האם זה אפשרי?

קבלת פנסיה והמשך עבודה היא שילוב אפשרי, אבל לא בהכרח מתאים לכל אחד. אם אתם שוקלים פרישה מדומה, פרישה מוקדמת או אם אתם שוקלים להמשיך לעבודה לאחר גיל פרישה יש מספר גורמים שכדאי להתחשב בהם. במאמר זה נדבר על גורמים אלו.

קראו עוד »
הלוואת בלון מקרן השתלמות
הלוואת בלון מקרן השתלמות – האם היא משתלמת?

הלוואת בלון מקרן השתלמות הופכת לרלבנטית יותר מתמיד בעידן שבו אנחנו חיים, הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. אחת השאלות המרכזיות שמתעוררות בקרב המתלבטים היא האם לקחת הלוואת בלון מקרן השתלמות או למשוך את החיסכון. אנחנו כאן כדי לתת לכם כמה נקודות למחשבה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.