קרן השתלמות לעצמאיים: למה זה כדאי?

קרן השתלמות לעצמאיים היא אחד האמצעים הטובים ביותר כיום למי שמחפש דרך לחסוך ועל הדרך לאפשר לכסף לעבוד בשבילו. אם אתם עדיין מנסים למה זה כדאי לכם, פשוט תמשיכו לקרוא.

בואו רגע ניזכר: מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות לעצמאיים היא מכשיר חיסכון לטווח הבינוני והארוך, המאפשר ליהנות מהטבות מס ייחודיות, כשהדובדבן שבקצפת הוא אפשרות למשוך את הכסף תוך 6 שנים בפטור מלא ממס (ובמיקרים מסוימים אפילו תוך 3 שנים בלבד). כמו כן קיימות הטבות מס נוספות, שעליהם נרחיב בהמשך המאמר.

עצמאים יכולים לבצע הפקדות לקרן השתלמות על בסיס חודשי, או בבת אחת להפקיד את כל הסכום בתחילת השנה או בסופה. את הכסף בית ההשקעות או חברת הביטוח מנהלים את כספכם במקצועיות ומשקיעים בשוק ההון בהתאם למסלול השקעה שבחרתם, ובמטרה להניב עבורכם כמה שיותר תשואה. בתמורה, אתם משלמים להם דמי ניהול.

כמה כסף ניתן להפקיד בקרן השתלמות לעצמאיים?

עצמאים יכולים להפקיד לקרן השתלמות עד לתקרה שנתית של 19,920 ש"ח, וליהנות מהטבה כפולה:

  • הוצאה מוכרת של 4.5% מההכנסה החייבת, כאשר סכום ההטבה המקסימלי עומד השנה (2023) של עד 6,005 שקל (בהנחת מס שולי 47%). הטבה זו ניתנת לעצמאים שהינם עוסק מורשה.
  • פטור מ-25% מס רווח הון ריאלי במועד משיכת הכספים, עבור הפקדות עד לתקרה של 19,920 ש"ח.

להלן כמה מהסיבות העיקריות מדוע כדאי להפקיד לקה"ש:

  • הטבות מס: קרן השתלמות היא אחד מאפיקי החיסכון היחידים המאפשרים לעצמאים ליהנות מהטבות מס משמעותיות. ההפקדה לקרן השתלמות מוכרת כהוצאה מוכרת, ובכך מפחיתה את הכנסתו החייבת של העצמאי. בנוסף, הרווחים בקרן השתלמות פטורים ממס רווח הון ריאלי, במשיכה כדין.
  • נזילות סבירה: קרן השתלמות היא אפיק חיסכון נזיל, כלומר ניתן למשוך את הכספים בכל עת, ללא קנסות או עמלות, לאחר 6 שנים (או לעתים כבר בחלוף 3 שנים). עם זאת, במידה ותמשכו את הכסף לפני הזמן, משיכת הכספים מקרן השתלמות עלולה להיות כרוכה במס.
  • השקעה בשוק ההון ע"י גורם מקצועי: אם אתם רוצים להשקיע בשוק ההון אבל אין לכם זמן או חשק ללמוד את כל מה שנדרש לשם כך, הדרך הכי קלה היא להיעזר במוצרי המדף של גורם מקצועי כמו בית השקעות או חברת ביטוח, ולתת לאנשי המקצוע שלו לנהל את הכסף עבורכם. קרן השתלמות לעצמאיים עונה היטב על הצורך הזה.

איך לפתוח קרן?

על פניו, כל מי שרוצה לפתוח קרן השתלמות לעצמאיים, יכול לפנות לגופים המציעים קרנות השתלמות ולבקש לפתוח חשבון. עם זאת, פתיחה עצמית של קרן יכולה לפגוע בכיסכם. המידע באינטרנט אינו מספק, ואינו מאפשר באמת לערוך השוואה מקצועית מעמיקה בין הקרנות או להשיג דמי ניהול אטרקטיביים או להבין איזה מסלול השקעה באמת מתאים לצורכיכם ולמטרותיכם.

הדרך הכי פשוטה, נוחה ויעיליה היא לפנות לסוכן ביטוח פנסיוני שמתמחה בתחום זה. בסוכנות פתרונות עדיפים כבר שנים רבות מתמחים בהתאמת קרנות השתלמות לשכירים ולעצמאים כאחד. אנו עובדים עם כל הגופים המובילים בתחום ואף משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה איכותית בין הקרנות לצורך התאמה אידיאלית לצורכיכם. פנו אלינו עוד היום לפגישת ייעוץ ותיהנו משקט נפשי ומקרן השתלמות איכותית בהתאמה אישית.

קרן השתלמות לעצמאיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חוק קרן השתלמות
חוק קרן השתלמות – חובות וזכויות של שכירים, עצמאים, מעסיקים ועובדים

בניגוד לחוק פנסיה חובה, בישראל אין כיום דבר כזה שנקרא חוק קרן השתלמות, לפחות לא באופן רשמי. עם זאת, קיימים כמה כללים שכדאי להכיר, בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים שחוסכים קרן השתלמות או עומדים לפתוח לעצמם כזו.

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.