משיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה – האם זה כדאי?

משיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה היא אפשרות שקורצת לכל חוסך שזקוק באופן מיידי כסף. אבל רגע לפני שאתם מבצעים את הצעד הזה, כדאי שתהיו מודעים להשלכות הצפויות.

נפתחה לכם קרן השתלמות? חכו עוד קצת לפני שתמשכו…

לאחר 6 שנים של המתנה בכיליון עיניים, הגיע הרגע וקרן ההשתלמות שלכם סוף כל סוף ובשעה טובה הפכה לנזילה ואתם רואים בה פוטנציאל להגשים חלומות ולהשתמש בכסף, או לפחות בחלקו. מצד אחד משיכה חלקי מקרן השתלמות נזילה מאפשר לכם גמישות פיננסית כי היא מאפשר לקבל את החיסכון והתשואות שהצטברו בפטור מלא ממס לצורך כל מטרה, אבל לצד יתרון זה, יש לא מעט השלכות שכדאי לקחת בחשבון לפני ביצוע מהלך זה.

שיקולים במשיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה

  • תתחילו מההתחלה – בין אם החלטתם לבצע משיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה ובין אם החלטתם למשוך את כל הסכום שצברתם, חשוב שתדעו שהקרן תינעל שוב ותוכלו למשוך את ההפקדות החדשות שתבצעו רק בתום תקופה של 6 שנים נוספות (למעט מקרים שבהם תחליטו למשוך את הכסף לצורכי השתלמות ולימודים ואז תאלצו להמתין 3 שנים). חשוב לציין כי לאחר משיכה חלקית הכסף שנותר ניתן למשיכה בכל עת.
  • תפסידו תשואות – קרן ההשתלמות צוברת תשואות בשוק ההון. במשיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה או במשיכה מלאה את מפסידים בעצם ריבית פוטנציאלית על החיסכון, שהיא בדרך כלל גבוהה יותר מהריבית שמציעים בפקדונות הבנקאים.
  • תפספסו אפשרות להחיל ותק על קרנות חדשות – כאשר יש קרן השתלמות נזילה, ניתן לאחד אותה עם קרנות חדשות ("צעירות"). זאת בתנאי שאחת משתי הקרנות במעמד שכיר, שלא בוצעה משיכת חלקרן מקרן השתלמות נזילה ותירה ושאין הפקדות חופפות בקרן הצעירה והוותיקה לאותו חודש שכר.
  • תקבלו הלוואה בתנאים פחות טובים – כאשר קרן ההשתלמות נזילה ניתן לקבל הלוואה מעולה על סכום גבוה יותר ובתנאים טובים יותר בהשוואה לזו שתקבלו על קרן השתלמות שאינה נזילה. בהלוואה על חשבון קרן ההשתלמות תוכלו גם לקבל את הכסף שאתם צריכים באופן מיידי ומצד שני להמשיך להפקיד לקרן ולצבור בה תשואות שיכולות להיות גבוהות מהריבית שמשלמים על ההלוואה.

מתלבטים מה לעשות? תתחילו בייעוץ עם סוכן פנסיוני

הבחירה האם לבצע משיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה היא בחירה אישית הדורשת ניתוח יסודי של המצב הפיננסי האישי והתוכניות העתידיות. כשהיא מתבצעת בצורה נכונה ומאורגנת, היא עשויה לסייע בהגנת הפרנסה העתידית ובהקלה על המצב הפיננסי הנוכחי.

אם אתם מתלבטים בנוגע למשיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה, אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו בפתרונות עדיפים. נשמח להסביר לכם את ההשלכות הפיננסיות של מהלך זה, להציע לכם פתרונות חלופיים ולעזור לכם להתמקד באפשרויות המתאימות למטרותיכם הפיננסיות. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות אישי, אמין ומקצועי, המבוסס על עשרות שנות ניסיון בתחום ועבודה מול מיטב הגופים הפיננסיים בתחום. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

משיכה חלקית מקרן השתלמות נזילה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות אלטשולר שחם
קרן השתלמות אלטשולר שחם

קרן השתלמות אלטשולר שחם  נחשבת לאחת הקרנות הפופלריות בארץ. אילו מסלולי השקעה היא מציעה לחוסכים, מהם יתרונותיה ומה כדי לדעת לפני שממהרים להצטרף אליה?

קראו עוד »
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות
אחוזי הפקדה לקרן השתלמות של שכירים ושל עצמאים

אחוזי הפקדה לקרן השתלמות היא נושא שמעסיק הן שכירים והן עובדים, הן שכירים והן עצמאים. במאמר זה נסביר בדיוק כמה כסף אתם צריכים להפקיד לקרן ההשתלמות, מהן התיקרות שחשוב לשים לב אליהן וגם נסביר איך אפשר למקסם את החיסכון שלכם בקלי קלות.

קראו עוד »
קרן השתלמות מנורה
קרן השתלמות מנורה

קרן השתלמות מנורה מבטחים היא שיכת לאחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והיציבות   בארץ. מהם היתרונות שלה, אילו מסלולי השקעה תוכלו למצוא בה ומה חשוב לזכור לפני שאתם מחליטים להצטרף אליה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.