כמה מפרישים לקרן השתלמות?

כמה מפרישים לקרן השתלמות היא שאלה שמעסיקה מעסיקים ועובדים, שכירים ועצמאים. במאמר זה נסביר מהם אחוזי ההפקדה לקרן ההשתלמות, מהן התקרות להפקדות וניתן לכם טיפ חשוב שימקסם לכם את החיסכון.

כמה מפרישים לקרן השתלמות?

נשאלת השאלה אם אתם שכירים או עצמאים.

  • קרן השתלמות אחוז הפרשה לשכירים – שיעור ההפקדה החודשית עומד על 10% משכרו של העובד. המעסיק יכול להפקיד עד  7.5% מהשכר, כשהפרשת העובד חייבת להיות בשיעור שליש לפחות מזו של המעסיק. כלומר אם המעסיק מפקיד 7.5%, העובד יכול להפקיד עד 2.5 ממשכורתו הקובעת.
  • קרן השתלמות אחוז הפרשה לעצמאים – עצמאים יכולים להפקיד לקרן השתלמות עד 7% מהכנסתו עד לתקרה מסוימת, המתעדכנת באופן שנתי (19,920 ₪ נכון לשנת 2023). 2.5% אחוז מתוך ההפקדה לא מזכים בהטבות מס ועבור היתרה של 4.5% זכאי העצמאי לניכוי מס ("הוצאה מוכרת").

שכיר שהוא גם עצמאי יכול לפתוח קרן השתלמות, גם כעצמאי, וליהנות מהטבות המס המרביות של כל אחת מהקרנות.

תקרות הפקדה לקרן השתלמות

גם כאן קיימת התייחסות נפקדת לשכירים ולעצמאים:

  • שכירים – תקרת השכר לשכירים עומדת על 15,712 ש"ח לחודש (נכון לשנת 2023). במידה והמעביד מבצע הפקדות בגין שכר מעל תיקרה זו, עבור העובד, העובד יחוייב במס שולי על ההפרש בין תקרת ההפקדה לבין ההפקדה בפועל.
  • עצמאים – יכולים להפקיד עד 4.5% בפועל מההכנסה החייבת על מנת ליהנות מניכוי מס ("הוצאה מוכרת") ועד תקרה של 283,905 ₪ בשנה (נכון לשנת 2023). עם זאת, הם יכולים להפקיד עד 7% מההכנסה החייבת בפועל ועד לתקרת שכר של 283,905 ₪ בשנה.

חשוב לציין כי בהקשר לשאלה של אחוזי הפקדה לקרן השתלמות, ניתן גם להפקיד כספים מעבר לתקרת ההפקדה, אך בעת משיכת הכספים לא תיהנו ממשיכה בפטור. היתרון הוא בכך שתוכלו לקבל הלוואות בסכומים יותר גבוהים ( במצב בו קרן ההשתלמות עדיין אינה נזילה – ניתן לקחת הלוואה בגובה של עד כ- 50% מהסכום הצבור, ובמצב שבו היא נזילה, ניתן ללוות הלוואה בגובה של עד 78% מהסכום הצבור עד כ- 80%) , ולאפשר לכסף שלכם להיות מושקע בשוק ההון ולהרוויח יותר הודות לאפקט הריבית דריבית.

טיפ לסיום – איך למקסם את החיסכון שלכם?

קרן השתלמות היא אפיק החיסכון הפופולרי ביותר בישראל, בקרב שכירים ועצמאים כאחד. לאחר שהבנו כמה מפרישים לקרן השתלמות, חשוב גם לבחור את הקרן היעילה ביותר עבורכם. לשם כך כדאי לפנות לסוכן פנסיוני מנוסה, מורשה ומקצועי כדי שיעזור לכם לערוך השוואת קרנות השתלמות מעמיקה, שבמסגרתה תבחנו את כל הפרמטרים החשובים, ולא רק את התשואות ודמי הניהול.

בפתרונות עדיפים אנחנו משלבים בין טכנולוגיה מתקדמת לבין ניסיון עשיר ועבודה צמודה עם כל הגופים הפנסיוניים המובילים בתחום. הודות לכך יש לנו את האפשרות להתאים לכם את הקרן המשתלמת ביותר. צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, ותוכלו ליהנות משקט נפשי.

כמה מפרישים לקרן השתלמות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כלל קרן השתלמות
כלל קרן השתלמות

כלל קרן השתלמות היא אחת הקרנות המבוקשות בישראל. אילו יתרונות היא מציעה לחוסכים, אילו מסלולי השקעה פתוחים בפניכם ומה עוד חשוב שתדעו לפני שאתם מצטרפים?

קראו עוד »
קרן השתלמות אלטשולר שחם
קרן השתלמות אלטשולר שחם

קרן השתלמות אלטשולר שחם  נחשבת לאחת הקרנות הפופלריות בארץ. אילו מסלולי השקעה היא מציעה לחוסכים, מהם יתרונותיה ומה כדי לדעת לפני שממהרים להצטרף אליה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.