איפה קרן ההשתלמות שלי? – כל השיטות לאיתור כספכם

איפה קרן ההשתלמות שלי היא שאלה שהרבה אנשים שואלים אותנו בעת פגישת ייעוץ פנסיוני. אם גם גם אתם לא בטוחים איפה הכסף שלכם מנוהל, במאמר הזה תוכלו למצוא כמה שיטות שיעזרו לכם לאתר את כספכם בקלות.

לפני הכול, זכרו – לא צריך לשלם כדי לדעת איפה הקרן שלכם מנוהלת!

חשוב לפני שהכול שנבהיר עניין חשוב כדי איפה קרן ההשתלמות שלכם, לא חייבים להוציא כסף מהבית. אמנם יש לא מעט נותני שירות שמציעים את השירות תמורת תשלום, אבל באמת העיקרון כל אחד יכול לאתר את קרן ההשתלמות שלו בחינם.

למה כדאי שתדעו איפה קרן ההשתלמות שלכם?

חשוב שתדעו בדיוק איפה קרן ההשתלמות שלכם מנוהלת מכמה סיבות:

  • תוכלו לדעת מאיפה למשוך את קרן ההשתלמות שלכם כשתצטרכו אותה
  • תוכלו לתכנן את העתיד שלכם טוב יותר ולדעת כמה כסף יש לכם ולהחליט אם לקחת הלוואה בתנאים אטרקטיביים
  • תוכלו ליהנות משקט נפשי ולראות את התמונה הרחבה מבחינת ביצועי הקרן, דמי הניהול וכו'

איפה קרן ההשתלמות שלי – כל התשובות לשאלה הכי נפוצה

  • בתלוש השכר או מול מחלקת שכר במקום העבודה שלכם – בתלוש השכר כתוב באופן מפורש לאיזה חברת ביטוח או בית השקעות המעסיק שלכם מפנה את ההפקדות הפנסיוניות שלכם. עם זאת, במידה והחלפתם מספר מקומות עבודה לאורך השנים, תצטרכו לבדוק בכל התלושים שלכם היכן הופקדו כספכם.
  • במייל, בסמס או בדואר – החוק במדינת ישראל מחייב את כל המוסדות המנהלים את החסכונות הפנסיוניים שלכם לשלוח אליכם מדי רבעון דוח סיכום. הדוחות מגיעים בדואר או במייל ולרוב אותם מוסדות מיידעים אתכם על כך גם באמצעות SMS.
  • בהר הכסף – משרד האוצר בשיתוף עם בנק ישראל הקים אתר ממשלתי רשמי שנקרא הר הכסף שמאפשר לכל אחד לקבל מענה על השאלה איפה קרן ההשתלמות שלי. האתר מתאים לחיפוש חינמי של כספים אבודים, כולל קרנות ההשתלמות שלכם ושל יקיריכם. חשוב לציין שלאתר זה יש כמה חסרונות, למשל: הוא אינו מציג כמה כסף חסכתם, איזה תשואות קיבלתם, כמה דמי ניהול אתם משלמים, הוא מוגבל ל- 10 חיפושים לכל מספר תעודת זהות, והוא לאו דווקא מציג את כל החסכונות שלכם. הוא טוב בעיקר לאיתור חשבונות לא פעילים.
  • במסלקה הפנסיונית – כלי זה מאפשר לאתר את כל סוגי החסכונות הפנסיוניים שלכם, פעילים ולא פעילים, ולכן הוא אידיאלי כדי לספק לכם מענה לשאלה איפה קרן ההשתלמות שלי. השימוש במסלקה הפנסיונית באופן פרטי כרוך בעלות סמלית של כמה עשרות שקלים.
  • אצל הסוכן הפנסיוני – החוק מחייב את סוכני הביטוח הפנסיוניים להשתמש במסלקה הפנסיונית בכל פנייה של לקוח המבקש לקבל מידע או לבצע הוראה כלשהי הנוגעת לחסכונותיו. בפתרונות עדיפים אנחנו מציעים את השירות ללא עלות וללא כל התחייבות מצדכם.

בואו ניפגש!

אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום כדי לקבל את כל המידע הנחוץ לכם על החסכונות הפנסיוניים שלכם. נשמח לעזור לכם לאחד חשבונות, להשוות בין קרנות השתלמות, להוזיל את דמי הניהול, לקבל הלוואות מעולות ולמצוא את הדרך הנכונה ביותר עבורכם למקסם את החיסכון.  לפרטים נוספים שיאפשרו לכם לחסוך ולהשקיע בלי דאגות, צרו איתנו קשר.

איפה קרן ההשתלמות שלי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חוק קרן השתלמות
חוק קרן השתלמות – חובות וזכויות של שכירים, עצמאים, מעסיקים ועובדים

בניגוד לחוק פנסיה חובה, בישראל אין כיום דבר כזה שנקרא חוק קרן השתלמות, לפחות לא באופן רשמי. עם זאת, קיימים כמה כללים שכדאי להכיר, בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים שחוסכים קרן השתלמות או עומדים לפתוח לעצמם כזו.

קראו עוד »
קרן השתלמות מגדל
קרן השתלמות מגדל

קרן השתלמות מגדל היא אפיק חיסכון פנסיוני אשר מנוהל ע"י אחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והבולטות בארץ. למי היא יכולה להתאים, מהם יתרונותיה ואיך לבחור קרן בהתאמה אישית לצורכיכם הייחודיים?

קראו עוד »
קרן השתלמות מנורה
קרן השתלמות מנורה

קרן השתלמות מנורה מבטחים היא שיכת לאחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והיציבות   בארץ. מהם היתרונות שלה, אילו מסלולי השקעה תוכלו למצוא בה ומה חשוב לזכור לפני שאתם מחליטים להצטרף אליה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.