הפקדה לקרן השתלמות באופן עצמאי – המדריך המקוצר

הפקדה לקרן השתלמות באופן עצמאי אפשרית רק אם אתם נחשבים לעצמאים. כמה אפשר להפקיד, מתי להפקיד, איך בוחרים קרן השתלמות שתמקסם את הרווח ועוד מידע חשוב תמצאו במאמר זה.

למה כדאי לבצע הפקדה לקרן השתלמות באופן עצמאי?

אמנם החוק במדינת ישראל לא דורש מכם לבצע הפקדה לקרן השתלמות באופן עצמאי, אך בהחלט מומלץ לשקול זאת בחיוב. קרן השתלמות נחשבת כיום לאפיק השקעה וחיסכון משתלם ביותר וזאת בזכות יתרונותיה הרבים: ראשית, שלא כמו בכספים הפנסיוניים שלנו שננעלים עד לגיל פרישה, בקרן השתלמות ניתן לחסוך במשך תקופה קצרה יחסית של 6 שנים בלבד. לאחר תקופה זו, הכסף הופך לנזיל וזמין, למשוך אותו בפטור מלא ממס הכנסה וממס רווחי הון ולהשתמש בו ככל העולה על דעתנו.

עם זאת, רצוי מאוד שלא למשוך את הכסף, כיוון שאם אנחנו מושכים אותו אנחנו מפספסים את ההזדמנות להמשיך ליהנות מתשואות יפות ומאפקט הריבית דריבית. כמו כן, ניתן לקבל על חשבון קרן ההשתלמות הלוואות מאוד אטרקטיביות, בין אם היא נזילה ובין אם היא עדיין לא.

מהו סכום ההפקדה לקרן השתלמות באופן עצמאי?

תקרות ההפקדה לקרנות השתלמות מתעדכנות מדי שנה. נכון לשנת 2023 התקרה עומדת על 19,920 ₪, שניתן לקבל עבורם את הטבות המס. יש לציין כי ניתן לפתוח קרן השתלמות מדי שנה או להפקיד אל קרן ההשתלמות שלכם באופן קבוע. ניתן להחליט אם להפקיד את הסכום בבת אחת בתחילה או בסוף השנה (כלומר עד 31 בדצמבר) או לחלק אותו לאורך השנה. מומלץ שלא לחכות לרגע האחרון כי כספים שייקלטו בחברה במועד מאוחר לא יזכו אתכם בהטבת המס של השנה הנוכחית, והיא חייבת להיכלל בדוח השנתי של אותה שנה.

איך לבחור קרן השתלמות שתמקסם את הרווח?

אמנם יש המון אתרים שמאפשרים לכאורה להשוות בין קרנות השתלמות בלחיצת כפתור. אבל חשוב להבין שהשוואה זו היא מאוד מאוד כללית ולאו דווקא משקפת את מה שבאמת מתאים לכם. כדי לבחור קרן השתלמות לא מספיק להשוות תשואות ודמי ניהול אלא עוד פרמטרים רבים שאולי לא חשבתם עליהם בכלל כמו המוניטין של החברות, יתרת הנכסים שהן מנהלות, מדד שארפ, תמהיל ההשקעות וכל זה ממש על קצה המזלג.

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום על מנת לקבלת ייעוץ אמין, אובייקטיבי ומקצועי

אנחנו מעמידים לשירותכם סוכני ביטוח פנסיוניים מורשים ומנוסים שעובדים בצמוד לכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ. כמו כן אנחנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לו לשכלל בזמן אמת את כל הפרמטרים החשובים כדי שאתם תוכלו באמת לבחור בקרן ההשתלמות המשתלמת ביותר. אז אם זה נשמע לכם טוב ואתם רוצים להתחיל לחסוך ולהשקיע בלי דאגות, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשאיר פרטים בטופס שנמצא בעמוד ואנחנו נדאג לכל השאר.

הפקדה לקרן השתלמות באופן עצמאי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות הפניקס
קרן השתלמות הפניקס

קרן השתלמות הפניקס היא אחת הקרנות הגדולות והמבוקשות בענף הפנסיוני. אילו מסלולים היא מציעה, מי עומד מאחוריה, מהם יתרונותיה ומה חייבים לשקול לפני שמחליטים להצטרף אליה

קראו עוד »
חוק קרן השתלמות
חוק קרן השתלמות – חובות וזכויות של שכירים, עצמאים, מעסיקים ועובדים

בניגוד לחוק פנסיה חובה, בישראל אין כיום דבר כזה שנקרא חוק קרן השתלמות, לפחות לא באופן רשמי. עם זאת, קיימים כמה כללים שכדאי להכיר, בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים שחוסכים קרן השתלמות או עומדים לפתוח לעצמם כזו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.