ניוד קרן השתלמות לא פעילה – כל מה שצריך לדעת

ניוד קרן השתלמות לא פעילה היא חיונית ומשתלמת מאוד, אך לא רבים מודעים לחשיבותה. במאמר זה נסביר מהי ההגדרה לקרן השתלמות שאינה פעילה, מדוע מומלץ לנייד אותה, במה זה כרוך ואיך סוכן פנסיוני יכול לעזור לכם בתהליך זה.

מהי קרן השתלמות לא פעילה?

קרן השתלמות נחשבת לא פעילה כאשר לא מתבצעות בה הפקדות חדשות במשך יותר מ- 5 שנים. במקרים אלו, דמי הניהול על הקרן עשויים לעלות, מה שעלול להפחית את התשואה על החיסכון. במקרה כזה ניוד קרן השתלמות פעילה היא צעד מבוקש וחשוב ביותר, אם ברצונכם למקסם את התשואה בקרן.

מדוע כדאי לנייד קרן השתלמות לא פעילה?

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון לטווח בינוני עד ארוך המציע הטבות מס משמעותיות. עם זאת, כאשר קרן השתלמות אינה פעילה, כלומר לא מתבצעות בה הפקדות חדשות, היא עשויה להיות פחות משתלמת מהאלטרנטיבות הקיימות בשוק.

ניוד קרן השתלמות לא פעילה יכול להביא לשיפור מצבכם הפיננסי בכמה דרכים:

  • שיפור בביצועי התשואות – אם אינכם מרוצים מביצועי הקרן שלכם, תוכלו לבחור גוף אחר שינהל עבורכם את הקרן חדשה  במסלול השקעה המותאם עבורכם.
  • השוואת דמי ניהול – דמי הניהול בקרנות השתלמות משתנים בין החברות השונות. השוואת דמי הניהול יכולה לעזור לכם לשלם פחות על ניהול החיסכון שלכם.
  • קבלת הטבות נוספות – חלק מהחברות מציעות הטבות נוספות ללקוחות שלהן, כגון הטבות בתחום הפיננסים או הביטוח.

איך לנייד קרן השתלמות לא פעילה?

כאמור, ניוד קרן השתלמות לא פעילה יכול להיות דרך מצוינת לשפר את התשואה על החיסכון שלכם. כמו כן, חשוב לדעת כי ניוד קרן השתלמות בלתי פעילה ופעילה אפשרי בכל רגע נתון, ואינו כרוך בתשלום מס, קנס או עמלה.

תהליך קבלת ההחלטות לא פשוט

אף על פי שמרגע קבלת ההחלטה לאן להעביר את הקרן שלכם התהליך פשוט וקל, הדרך לקבלת ההחלטה מאתגרת אנשים רבים. השוואת קרנות השתלמות דורשת מאמץ היות וקיימים פרמטרים רבים שיש להשוות ביניהם, שנכון להיום, אתרי האינטרנט אינם מצליחים לשקף ב- 100%.

כידוע, אנו חיים כיום בעידן האינפורמציה והשפע, ועם זאת עודף של מידע, עשוי לגרום לכם לחוש הצפה, בילבול, תיסכול וחוסר אונים. לכן חשוב לא לוותר, ולהיעזר באנשי מקצוע שיכולים להעניק לכם ייעוץ והכוונה בקבלת ההחלטה הנכונה.

הדרך הכי טובה היא לפנות אל סוכן פנסיוני

אצלנו, בפתרונות עדיפים עובדים עם כל החברות המובילות בתחום ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת לצורך השוואה מעמיקה של הקרנות במסלולי ההשקעה השונים. לאחר שנכיר את צורכיכם ומטרותיכם, נערוך בשבילכם השוואה יסודית, ננתח את הנתונים, נסביר עליהם ונעזור לכם לבחור את הקרן האידיאלית בשבילכם. אתם לא לבד! אנחנו כאן כדי ללוות אתכם במקצועיות ובאחריות בתהליך. פנו אלינו עוד היום ואנחנו נדאג לשקט הנפשי שלכם.

ניוד קרן השתלמות לא פעילה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חוק קרן השתלמות
חוק קרן השתלמות – חובות וזכויות של שכירים, עצמאים, מעסיקים ועובדים

בניגוד לחוק פנסיה חובה, בישראל אין כיום דבר כזה שנקרא חוק קרן השתלמות, לפחות לא באופן רשמי. עם זאת, קיימים כמה כללים שכדאי להכיר, בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים שחוסכים קרן השתלמות או עומדים לפתוח לעצמם כזו.

קראו עוד »
בקשת הלוואה מקרן השתלמות
בקשת הלוואה מקרן השתלמות – צעד אחר צעד

בקשת הלוואה מקרן השתלמות מאפשרת לכם להשתמש בכספי החיסכון שלכם לכל מטרה, ובמקביל לתת לכסף להמשיך לעבוד בשבילכם. מהם תנאי ההלוואה, למי זה כדאי ואיך סוכן פנסיוני יכול לסייע לכם? במאמר זה נגלה לכם את כל התשובות.

קראו עוד »
קרן השתלמות מגדל
קרן השתלמות מגדל

קרן השתלמות מגדל היא אפיק חיסכון פנסיוני אשר מנוהל ע"י אחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והבולטות בארץ. למי היא יכולה להתאים, מהם יתרונותיה ואיך לבחור קרן בהתאמה אישית לצורכיכם הייחודיים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.