הפקדה מוטבת לקרן השתלמות – כל מה שצריך לדעת

הפקדה מוטבת לקרן השתלמות היא זו שלמעשה מאפשרת לכם ליהנות מהטבות המס המשמעותיות שמקנה לכם מוצר החיסכון הזה. במאמר זה נסביר יותר לעומק במה בעצם מדובר, איך מפקידים ואיך לבחור קרן שתשרת את המטרות שלכם?

מהי הפקדה מוטבת לקרן השתלמות?

קרן השתלמות היא מוצר מדף שמציעות חברות הביטוח ובתי ההשקעות, למעוניינים לחסוך לטווח הבינוני-ארוך. מדובר במוצר מאוד פופולרי הודות להטבות מס משמעותיות, כשגולת הכותרת היא קבלת פטור ממס בעת משיכת החיסכון תוך פרק זמן קצר יחסית שנע בין 3 ל- 6 שנים.

חשוב לדעת כי הטבות המס לאו דווקא ניתנות באופן אוטומטי לכל מי שחוסך בקרן השתלמות. לשם כך יש לקחת בחשבון כי קיימת הפקדה מוטבת לקה"ש, כלומר – ההפקדה המקסימלית שניתן להפקיד לקרן לצורך קבלת פטור ממס רווחי הון במועד המשיכה.

ההבדל העיקרי בין הפקדה מוטבת לקרן השתלמות להפקדה רגילה הוא שהפקדה מוטבת פטורה ממס רווחי הון במועד המשיכה, בעוד שהפקדה רגילה חייבת במס רווחי הון.

מהי תקרת ההפקדה המוטבת?

כשמדברים על תקרת הפקדה מוטבת לקרן השתלמות יש להפריד בין תקרת הפקדה לשכירים לבין תקרת הפקדה לעצמאים ולשים לב כי מדי שנה תקרה זו עשויה להשתנות:

  • שכירים – נכון לשנת 2023 תקרת ההפקדה המוטבת לשכירים עומדת על 15,712 ₪  לחודש. סכום זה מתחלק בין המעביד, שמשלם עד 7.5% מתוכו, לבין העובד שמשלם עד 2.5% מתוכו.
  • עצמאים – תקרת ההפקדה לעצמאים לשנת 2023 עומדת על 19,920 ₪. חשוב לשים לב כי קיימת הטבת מס נוספת לשכירים, לפיה 4.5% מהכנסותיהם השנתיות מוכרות לטובת הוצאה מוכרת, אך מי שמעוניין לנצל הטבת מס שנותנת פטור ממס רווחי הון, כדאי לו להפקיד עד לסכום התקרה השנתית ולא להסתפק ב- 4.5% מהכנסותיו.

כיצד להפקיד הפקדה מוטבת לקרן השתלמות?

בין אם אתם עצמאים ובין אם אתם שכירים, במידה ואתם מעוניינים לבצע הפקדה מוטבת לקרן השתלמות עליכם קודם כל לבחור קרן השתלמות. שימו לב, כי למרות שקיימים לא מעט אתרי השוואות ברשת שלכאורה מציעים השוואה בין קרנות השתלמות בלחיצת כפתור, כדאי בכל זאת לפנות זמן ולהיפגש עם סוכן פנסיוני.

למה להיפגש עם סוכן פנסיוני? כי קודם כל המידע באתרים שהזכרנו הוא כללי ואינו משקף בהכרח את המציאות. למשל, דמי הניהול שמוצגים באתרים אלה הם בדרך כלל דמי הניהול הממוצעים שמשלמים כלל חברי הקרן. אך דמי הניהול יכולים להיות מושפעים משלל פרמטרים כגון: הסכום שאתם מפקידים, חברות בארגונים כאלה או אחרים, מסלול ההשקעה שתבחרו ועוד. כמו כן יש פרמטרים רבים שחשוב לשים לב אליהם, מעבר לדמי הניהול ולתשואות, ועבור האדם הממוצע קל מאוד ללכת לאיבוד בכל המידע הזה, וקיים קושי של ממש לנתח את כל הנתונים.

וכאן אנחנו נכנסים לתמונה

בסוכנות ביטוח פתרונות עדיפים אנחנו עובדים כבר שנים רבות מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות. כמו כן באמצעות טכנולוגיה מתקדמת בשילוב ידע וניסיון, אנחנו עוזרים לשכירים ולעצמאים כאחד למצוא את הפתרונות הפנסיוניים והפיננסיים המתאימים ביותר לצורכיכם.

הפקדה מוטבת לקרן השתלמות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
למי מגיע קרן השתלמות
למי מגיע קרן השתלמות?

למי מגיע קרן השתלמות היא שאלה נפוצה למדי, אך בניגוד למה שנהוג לחשוב – התשובה מעט מורכבת, ובעיקר לגבי עובדים שכירים. שווה לקרוא את המאמר כדי להבין את הנושא יותר לעומק.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.