פטור ממס על קרן השתלמות – כך תקבלו בקלות!

פטור ממס על קרן השתלמות נחשב להטבת מס משמעותית וייחודית, ובזכותו קרן ההשתלמות היא ככל הנראה אפיק החיסכון וההשקעה האהוב ביותר. אז על מה בעצם מקבלים פטור, באילו תנאים, מה צריך לעשות לשם כך ומה תפקידו של סוכן הביטוח בכל הסיפור הזה?

פטור ממס על קרן השתלמות – בונוס משולש לחוסכים

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון פופולרי בישראל, אשר מציע הטבות מס משמעותיות. מדובר במוצר היחידי כיום בישראל שמספק פטור משולש: פטור ממס על ההפקדות לקרן, פטור ממס רווחי הון על הרווחים שנצברו בה וכן פטור ממס הכנסה. בקיצור – חלום!

על מה בדיוק מקבלים פטור?

פטור ממס על קרן השתלמות למעשה מתייחס למעשה לשלושה אלמנטים:

  • ההפקדות שבוצעו לקרן: המעסיק מפריש לקרן השתלמות של העובד כ-7.5% משכרו, והעובד עצמו יכול להפקיד כ-2.5% משכרו. הפקדות אלו פטורות מתשלום מס. כך גם עצמאי מקבל פטוק ממס על הפקדות שבוצעו לקרן, עד לתקרה השנתית וכן ש- 4.5% מתוכן אף ייחשבו לו כהוצאה מוכרת
  • הרווחים שנצברו בקרן: הכסף שנמצא בקרן מושקע בשוק ההון וצובר רווחים שיוצרים רווחים נוספים, הודות לאפקט הריבית דריבית. כל הרווחים שנצברו בקרן ההשתלמות פטורים ממס רווחי הון, שבדר"כ עומד על 25% מהרווחים.
  • פטור ממס הכנסה: שלא כמו בקרן פנסיה שבה יש לשלם מס הכנסה על הקצבה שאתם מקבלים, תקבלו פטור ממס, בתנאי שתעמדו בתנאים שמיד נפרט עליהם.

מהם התנאים לקבלת פטור ממס על קרן השתלמות?

מאחר ומדובר במוצר אטרקטיבי מאוד, חשוב לדעת שלא תמיד תקבלו עליו את הפטור המיוחל. על מנת לקבל פטור, יש לעמוד ב- 2 תנאים עיקריים:

עמידה בתקרות ההפקדה השנתיות – מס הכנסה מעדכן את תקרות ההפקדה מדי שנה של כל המוצרים הפנסיוניים, לרבות קרנות ההשתלמות. בשנת 2023 תקרת ההפקדה לשכירים היא 15,712 ₪ לחודש (188,544 ₪ לשנה) ו- 19,920 ₪ לשנה עבור עצמאים. כל הפקדה שתפקידו מעבר לסכומים אלה, תחויב בתשלום מס רווחי הון.

משיכת החיסכון בזמן המתאים – אמנם נהוג לומר כי רק לאחר 6 שנים ניתן למשוך את החיסכון, אבל מדובר בטענה לא מדויקת. ניתן למשוך את הכסף בפטור ממס על קרן השתלמות כבר לאחר 3 שנים אם הוא ישמש אתכם לצורך מימון השתלמויות או אם מלאו לכם 60. אם אתם זקוקים לכסף למטרה אחרת, תוכלו למשוך אותו רק בתום 6 שנות חיסכון (אם כי עדיף להשאיר את הקרן שלכם לעתות חירום ומצוקה ולא למהר למשוך את הכסף בתום מועד זה). משיכה שאינה כדין, במועד מוקדם ממה שציינו, עלולה למנוע מכם קבלת פטור ממס על קרן השתלמות.

כיצד סוכן פנסיוני יכול לעזור לכם?

אם אתם זקוקים לכסף כאן ועכשיו ואתם לא רוצים לוותר על פטור ממס על קרן השתלמות, כדאי קודם כל לפנות לסוכן פנסיוני כי קיימות אופציות אחרות במקום משיכת הכסף במועד מוקדם מדי. תוכלו למשל לבצע תהליך שנקרא החלת ותק בין קרנות השתלמות או לשקול הלוואה על חשבון הקרן בתנאים מצוינים.

אנחנו בסוכנות פתרונות עדיפים נשמח להיפגש אתכם, להבין את צורכיכם ולהתאים לכם את הפתרון האידיאלי, בין אם אתם שכירים או עצמאים. אנו עובדים עם כל החברות המובילות בתחום ומיומנים במתן שירות ומענה אדיב, מקצועי ואיכותי שמעניק לכם ביטחון ושקט נפשי. על מנת להפיק את המרב מההטבות שמגיעות לכם כבעלי קרן השתלמות, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום.

קרן השתלמות לעוסק פטור
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
קרן השתלמות הפניקס
קרן השתלמות הפניקס

קרן השתלמות הפניקס היא אחת הקרנות הגדולות והמבוקשות בענף הפנסיוני. אילו מסלולים היא מציעה, מי עומד מאחוריה, מהם יתרונותיה ומה חייבים לשקול לפני שמחליטים להצטרף אליה

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.