הפקדות סוף שנה לקרן השתלמות: עצמאים נהנים פעמיים

קרן השתלמות היא מכשיר חיסכון לטווח הבינוני והארוך בעל יתרונות רבים, וכולל הטבת מס כפולה. זה הזמן לגלות איך גם אתם יכולים ליהנות ממנה, באמצעות הפקדות סוף שנה לקרן השתלמות

עצמאים המפקידים לקרן השתלמות נהנים פעמיים

לקרן השתלמות יש יתרונות רבים, אבל הפעם נפנה את הזרקור לאחד היתרונות הבולטים שלה: תקבלו פעם אחת הטבה על חלק מהפקדותיהם לקרן ההשתלמות כהוצאה מוכרת (ניכוי), ופעם נוספת בעת משיכה כדין, מפטור ממס רווח הון עבור ההפקדות שבוצעו עד לתקרה השנתית המוטבת.

תקרות הפקדות סוף שנה לקרן השתלמות

עצמאים יכולים להפקיד לקרן השתלמות בשני מסלולים:

  • מסלול ההוצאה המוכרת: באפשרות העצמאי להפקיד עד 4.5% מההכנסה השנתית הקובעת בכדי להחשיב את ההפקדה להוצאה מוכרת לצרכי מס. תקרת ההכנסה השנתית הקובעת מוגבלת בתקרה של 283,905 ש"ח לכל היותר.
  • מסלול הפטור ממס רווח הון: בנוסף להטבה בניכוי, עצמאים נהנים מפטור מתשלום מס רווח הון בעת משיכה כדין עד התקרה השנתית המוטבת העומדת על 19,920 ש"ח בשנה.

הטבות מס על הפקדות סוף שנה לקרן השתלמות

הטבות המס שניתן לקבל על הפקדות סוף שנה לקרן השתלמות הן כדלקמן:

  • הוצאה המוכרת: ההפקדה תחויב כהוצאה מוכרת לצרכי מס, כך שהעצמאי יוכל להפחית את אותה סכום מההכנסה החייבת שלו. לדוגמה, עצמאי שהכנסתו השנתית עומדת על 100,000 ש"ח, יוכל להפחית את ההפקדה בסך 4,500 ש"ח מההכנסה החייבת שלו.
  • פטור ממס רווח הון: משיכת הכספים עד לתקרה המוטבת תהיה פטורה מתשלום מס רווח הון. לדוגמה, עצמאי שהפקיד 19,920 ש"ח לקרן ההשתלמות שלו, יוכל למשוך את הכספים הללו בעתיד ללא תשלום מס רווח הון.

האם כדאי להפקיד את התקרה המוטבת?

התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים, כגון הכנסתו של העצמאי, יעד החיסכון שלו, והעדפותיו האישיות. עצמאים עם הכנסה גבוהה, עשויים להעדיף להפקיד את התקרה המוטבת כדי ליהנות מהטבת המס המקסימלית. לעומת זאת, עצמאים עם הכנסה נמוכה יותר, עשויים להעדיף להפקיד סכום נמוך יותר, או להפקיד את הכספים לאחר משיכת ההפקדות הקודמות.

עד מתי ניתן לבצע הפקדות סוף שנה לקרן השתלמות?

תאריך אחרון לביצוע הפקדה לקרן השתלמות לשנת 2023 הוא 31 בדצמבר, עד השעה 17:00. כל הפקדה שתבוצע לאחר מכן תיחשב כאילו הופקדה לשנת 2024.

כיצד לבצע הפקדה לקרן השתלמות?

על מנת לבצע הפקדות סוף שנה לקרן השתלמות, יש להצטרף לאחת מקרנות ההשתלמות המשווקות. על פניו התהליך פשוט: ניתן למלא טופס מקוון, שניתן למצוא באתרי האינטרנט של החברות שמשווקות קרנות ההשתלמות.

עם זאת, על מנת לעשות זאת כמו שצריך, מומלץ בחום לפנות אל סוכן ביטוח שמתמחה בעולם הפנסיוני, כמו המומחים של פתרונות עדיפים. פגישה או שיחה עם סוכן פנסיוני תאפשר לכם לבחון מהי קרן ההשתלמות המומלצת ביותר למטרותיכם, לקבל מענה לשאלה באיזה מסלול השקעה לבחור ואפילו לקבל מדמי ניהול אטרקטיביים. אז למה אתם מחכים? פנו אלינו עוד היום ותוכלו לבצע הפקדות בראש שקט.

הפקדות סוף שנה לקרן השתלמות (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות הפניקס
קרן השתלמות הפניקס

קרן השתלמות הפניקס היא אחת הקרנות הגדולות והמבוקשות בענף הפנסיוני. אילו מסלולים היא מציעה, מי עומד מאחוריה, מהם יתרונותיה ומה חייבים לשקול לפני שמחליטים להצטרף אליה

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.