קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי – כל מה שחשוב שתדעו

קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי מאפשרת לכם ליהנות מהטבות מס ומכל שאר היתרונות שיש לה להציע לכם. למה זה כדאי, מהן תקרות ההפקדה ואיך פותחים קרן?

מדוע כדאי לפתוח קרן השתלמות?

קרן השתלמות נחשבת לגביע הקדוש של המוצרים הפיננסים. מדובר במכשיר הפיננסי היחידי כיום שמאפשר לצבור כספים, ליהנות מתשואות ולמשוך את כל החיסכון כולל הרווחים תוך זמן קצר יחסית (6 שנים ולעתים אפילו כבר לאחר 3 שנים) ובפטור ממס.

עם זאת, שכירים לא תמיד יכולים ליהנות מכל היתרונות של קרן השתלמות, שכן מדובר בהטבה לעובדים והמעסיק ממש לא חייב לספק אותה אם אינו מעוניין בכך. לכן יש לא מעט שכירים שמחפשים אחר אלטרנטיבות לקרן השתלמות במסגרת העבודה כמו קופ"ג להשקעה ופוליסת חיסכון.

עם זאת, למרות שמדובר במוצרים בעלי יתרונות מסוימים, הרי שהטבת המס המשמעותית ביותר לא באה לידי ביטוי באמצעותם: בקופ"ג ניתן אמנם לקבל פטור ממס רווחי הון, אך רק בתנאי שחציתם את גיל 60 והסבתם את החיסכון לקצבה, ובפוליסת חיסכון הדבר לא אפשרי בכלל. לכן , הפתרון המומלץ ביותר לשכירים הוא לפתוח עסק קטן, שבו גם תוכלו להגדיל את ההכנסות שלכם וגם לפתוח לעצמכם קרן.

מהן תקרות הפקדה לקרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי?

חשוב לציין ולומר שגם אם יש לכם קרן השתלמות שאליה אתם מפקידים יחד עם המעסיק שלכם, עדיין תוכלו להפקיד לקרן השתלמות נפרדת בתור עצמאים. אך כדאי לדעת שלא תקבלו הטבת מס כפולה, אלא יפחיתו מתקרת ההכנסה השנתית את הכנסתם המבוטחת כשכירים.

יש לבדוק מה השכר השנתי המבוטח שלכם ואם הוא נמוך מהפקדה של עצמאים, תוכלו להפקיד על ההפרש לקרן השתלמות לעצמאים ועליו. במאמר זה ריכזנו עבורכם את תקרות ההפקדה לקרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי לשנת 2023.

שימו לב כי הטבות המס עבור מי שמפקיד לקרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי מתחלקות לשניים – הטבת מס הכנסה והטבת מס רווח הון. בעוד הראשונה תלויה בהכנסתם כשכירים, ההטבה על מס רווח הון היא כפולה. כלומר הטבת מס רווח הון על הסכומים המופקדים כשכיר וגם יוכל להפקיד כעצמאי סכום עד 19,920 ש"ח ב-2023 ולקבל גם עליו הטבת מס רווח הון.

כדאי לחשב את הטבת המס שתקבלו כשכיר + עצמאי מול הטבת מס כעצמאי בלבד ולבחור את הדרך בה הטבת המס גדולה יותר: אם המשכורת המבוטחת כשכיר נמוכה או המעסיק אינו מפקיד את המקסימום, יכול להיות שמשתלם יותר לוותר על קרן ההשתלמות כשכיר ולהפקיד רק כעצמאי.

איך פותחים קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי?

הצעד הראשון לפתיחת קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי, הוא להשוות לעומק בין הקרנות שמציעים בתי ההשקעות ושאר הגופים הפיננסיים. שימו לב, כי למראות שקיימים אתרים להשוואה בלחיצת כפתור, חשוב להבין שהיא לא תמיד מדויקת ואינה משקפת בהכרח את הנתונים האישיים שלכם. השוואת קרנות השתלמות נכונה מתייחסת למגוון רחב של פרמטרים, כגון: דמי ניהול, תשואות, מדד שארפ, חשיפת למניות ולאג"ח, חשיפה לנכסים סחירים ולא סחירים, היקף נכסים, ציון במדד השירות ועוד.

היפגשו עם המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים לקבלת ייעוץ אמין ואובייקטיבי,  וצוות מקצועי שעובד בצמוד לכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים במשק, משתמש בטכנולוגיה חכמה ואוחז בניסיון של שנים רבות בתחום. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים ותיהנו משירות מקצועי ושקט נפשי.

קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
בקשת הלוואה מקרן השתלמות
בקשת הלוואה מקרן השתלמות – צעד אחר צעד

בקשת הלוואה מקרן השתלמות מאפשרת לכם להשתמש בכספי החיסכון שלכם לכל מטרה, ובמקביל לתת לכסף להמשיך לעבוד בשבילכם. מהם תנאי ההלוואה, למי זה כדאי ואיך סוכן פנסיוני יכול לסייע לכם? במאמר זה נגלה לכם את כל התשובות.

קראו עוד »
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.