קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי – כל מה שחשוב שתדעו

קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי מאפשרת לכם ליהנות מהטבות מס ומכל שאר היתרונות שיש לה להציע לכם. למה זה כדאי, מהן תקרות ההפקדה ואיך פותחים קרן?

מדוע כדאי לפתוח קרן השתלמות?

קרן השתלמות נחשבת לגביע הקדוש של המוצרים הפיננסים. מדובר במכשיר הפיננסי היחידי כיום שמאפשר לצבור כספים, ליהנות מתשואות ולמשוך את כל החיסכון כולל הרווחים תוך זמן קצר יחסית (6 שנים ולעתים אפילו כבר לאחר 3 שנים) ובפטור ממס.

עם זאת, שכירים לא תמיד יכולים ליהנות מכל היתרונות של קרן השתלמות, שכן מדובר בהטבה לעובדים והמעסיק ממש לא חייב לספק אותה אם אינו מעוניין בכך. לכן יש לא מעט שכירים שמחפשים אחר אלטרנטיבות לקרן השתלמות במסגרת העבודה כמו קופ"ג להשקעה ופוליסת חיסכון.

עם זאת, למרות שמדובר במוצרים בעלי יתרונות מסוימים, הרי שהטבת המס המשמעותית ביותר לא באה לידי ביטוי באמצעותם: בקופ"ג ניתן אמנם לקבל פטור ממס רווחי הון, אך רק בתנאי שחציתם את גיל 60 והסבתם את החיסכון לקצבה, ובפוליסת חיסכון הדבר לא אפשרי בכלל. לכן , הפתרון המומלץ ביותר לשכירים הוא לפתוח עסק קטן, שבו גם תוכלו להגדיל את ההכנסות שלכם וגם לפתוח לעצמכם קרן.

מהן תקרות הפקדה לקרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי?

חשוב לציין ולומר שגם אם יש לכם קרן השתלמות שאליה אתם מפקידים יחד עם המעסיק שלכם, עדיין תוכלו להפקיד לקרן השתלמות נפרדת בתור עצמאים. אך כדאי לדעת שלא תקבלו הטבת מס כפולה, אלא יפחיתו מתקרת ההכנסה השנתית את הכנסתם המבוטחת כשכירים.

יש לבדוק מה השכר השנתי המבוטח שלכם ואם הוא נמוך מהפקדה של עצמאים, תוכלו להפקיד על ההפרש לקרן השתלמות לעצמאים ועליו. במאמר זה ריכזנו עבורכם את תקרות ההפקדה לקרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי לשנת 2023.

שימו לב כי הטבות המס עבור מי שמפקיד לקרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי מתחלקות לשניים – הטבת מס הכנסה והטבת מס רווח הון. בעוד הראשונה תלויה בהכנסתם כשכירים, ההטבה על מס רווח הון היא כפולה. כלומר הטבת מס רווח הון על הסכומים המופקדים כשכיר וגם יוכל להפקיד כעצמאי סכום עד 19,920 ש"ח ב-2023 ולקבל גם עליו הטבת מס רווח הון.

כדאי לחשב את הטבת המס שתקבלו כשכיר + עצמאי מול הטבת מס כעצמאי בלבד ולבחור את הדרך בה הטבת המס גדולה יותר: אם המשכורת המבוטחת כשכיר נמוכה או המעסיק אינו מפקיד את המקסימום, יכול להיות שמשתלם יותר לוותר על קרן ההשתלמות כשכיר ולהפקיד רק כעצמאי.

איך פותחים קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי?

הצעד הראשון לפתיחת קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי, הוא להשוות לעומק בין הקרנות שמציעים בתי ההשקעות ושאר הגופים הפיננסיים. שימו לב, כי למראות שקיימים אתרים להשוואה בלחיצת כפתור, חשוב להבין שהיא לא תמיד מדויקת ואינה משקפת בהכרח את הנתונים האישיים שלכם. השוואת קרנות השתלמות נכונה מתייחסת למגוון רחב של פרמטרים, כגון: דמי ניהול, תשואות, מדד שארפ, חשיפת למניות ולאג"ח, חשיפה לנכסים סחירים ולא סחירים, היקף נכסים, ציון במדד השירות ועוד.

היפגשו עם המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים לקבלת ייעוץ אמין ואובייקטיבי,  וצוות מקצועי שעובד בצמוד לכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים במשק, משתמש בטכנולוגיה חכמה ואוחז בניסיון של שנים רבות בתחום. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים ותיהנו משירות מקצועי ושקט נפשי.

קרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הלוואת בלון מקרן השתלמות
הלוואת בלון מקרן השתלמות – האם היא משתלמת?

הלוואת בלון מקרן השתלמות הופכת לרלבנטית יותר מתמיד בעידן שבו אנחנו חיים, הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. אחת השאלות המרכזיות שמתעוררות בקרב המתלבטים היא האם לקחת הלוואת בלון מקרן השתלמות או למשוך את החיסכון. אנחנו כאן כדי לתת לכם כמה נקודות למחשבה.

קראו עוד »
קרן השתלמות מגדל
קרן השתלמות מגדל

קרן השתלמות מגדל היא אפיק חיסכון פנסיוני אשר מנוהל ע"י אחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והבולטות בארץ. למי היא יכולה להתאים, מהם יתרונותיה ואיך לבחור קרן בהתאמה אישית לצורכיכם הייחודיים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.