הלוואת בלון מקרן השתלמות – האם היא משתלמת?

הלוואת בלון מקרן השתלמות הופכת לרלבנטית יותר מתמיד בעידן שבו אנחנו חיים, הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. אחת השאלות המרכזיות שמתעוררות בקרב המתלבטים היא האם לקחת הלוואה או למשוך את החיסכון. אנחנו כאן כדי לתת לכם כמה נקודות למחשבה.

מהי הלוואת בלון מקרן השתלמות?

הלוואת בלון מקרן השתלמות היא הלוואה לתקופה מוגבלת, שבה הלווה מקבל את הסכום גבוה של ההלוואה לשימושו המיידי, לאורך התקופה הוא משלם רק את הריבית וההצמדה על בסיס חודשי, ובסיום התקופה הוא מחזיר בבת אחת את סכום ההלוואה המקורי.

הלוואת בלון מקרן השתלמות היא אופציה פופולרית עבור שכירים ועצמאים שצריכים כסף באופן מיידי, אך אינם רוצים למשוך את הכסף מקרן ההשתלמות שלהם. הלוואה מסוג זה מכונה לעתים גם הלוואת גישור או הלוואת בוליט.

למה לא כדאי למשוך את הכסף מקרן השתלמות?

ישנן כמה סיבות מדוע לא כדאי למשוך את הכסף מקרן השתלמות:

  • מיסוי – כאשר אתם מושכים את הכסף מקרן השתלמות לפני שהיא הפכה לנזילה, אתם עלולים לשלם מס על הסכום שמשכת, ועלולים לאבד סכום משמעותי מהרווחים שצברתם.
  • הפסד תשואה – כאשר אתם מושכים את הכסף מקרן השתלמות, אתם מפסידים את האפשרות להרוויח תשואה על החיסכון. קרנות השתלמות הן מוצרים פיננסיים שמניבים תשואה גבוהה יחסית, ולכן משיכת הכסף מהן עלולה להוביל להפסד כספי משמעותי.
  • פגיעה בחיסכון – כאשר אתם מושכים את הכסף מקרן השתלמות, אתם פוגעים בחיסכון שלכם לטווח הארוך. קרנות השתלמות נועדו בין היתר על מנת "לרפד" את החיסכון הפנסיוני שלכם. משיכת הכסף מהן עלולה לפגוע ביכולת שלכם לחסוך כסף לעתיד.

הלוואת בלון מקרן השתלמות – אופציה עדיפה?

הלוואת בלון קרן השתלמות היא אופציה עדיפה יותר מאשר למשוך את כספי החיסכון, מכיוון שהיא אינה כרוכה בתשלום מסים או בהפסד תשואה. כמו כן, הלוואה מקרן השתלמות אינה פוגעת בחיסכון שלכם לטווח הארוך. תוכלו למעשה ליהנות משני העולמות: הכסף ימשיך להיצבר ולצבור תשואה, ובמקביל גם לקבל כסף לשימוש מיידי.

מה עושים במקרה שאי אפשר לקבל הלוואה על חשבון קרן השתלמות?

אם אינכם יכולים לקבל הלוואת בלון על חשבון קרן השתלמות, ישנן מספר אופציות אחרות שתוכלו לשקול:

  • ללוות כסף ממקור אחר – אתם יכולים לקבל הלוואה מהבנק או מחברות הלוואה (למשל כרטיסי אשראי). הלוואה זו עלולה להיות יקרה מאוד, אך היא תהיה זמינה עבורכם גם אם אתם לא יכולים לקבל הלוואה מקרן ההשתלמות.
  • למכור את הנכסים שלכם – אם יש ברשותכם נכסים כגון בית, רכב, עסק או אפילו תכשיטים, כדי לקבל את הכסף שאתם צריכים. עם זאת, חשוב לזכור שמכירת נכסים עלולה להוביל להפסד כספי משמעותי.
  • בקשו הלוואה מבן משפחה או מחבר – תמיד אפשר לבקש הלוואה מבן משפחה או מחבר. הלוואה זו תהיה ללא ריבית, אך חשוב לזכור שמדובר בהלוואה אישית, ויש להחזיר אותה במועד שתסכימו עליו מראש, ולהימנע מחיכוכים שעלולים לפגוע ביחסים שלכם
  • עברו לגוף מוסדי אחר שינהל עבורכם את כספכם –חברות ביטוח ובתי השקעות יכולים להציע לכם הלוואות בתנאים מעולים, אך לעתים מכל מיני סיבות גם עלולים לסרב לתת לכם הלוואה. בין אם מסכימים להלוות לכם ובין אם לא, תמיד כדאי להשוות, ולבדוק איזה גוף מוסדי מציע לכם את התנאים הטובים ביותר ולתת לכם את כל הסכום שבו אתם מעוניינים.

שוקלים הלוואה מקרן השתלמות? קבעו פגישה עם סוכן פנסיוני!

הלוואת בלון מקרן השתלמות היא אופציה טובה עבור שכירים ועצמאים שצריכים כסף באופן מיידי, ואינם רוצים למשוך את הכסף מקרן ההשתלמות שלהם. האופציה הטובה ביותר היא להלוות כספים על חשבון קרן ההשתלמות. הגופים המנהלים מתחרים ביניהם ולכן שווה לערוך השוואה ולבחון מי יציע לכם את האופציה הטובה ביותר.

לשם כך אנחנו מזמינים אתכם לתאם עוד היום פגישת ייעוץ עם אחד המומחים של סוכנות פתרונות עדיפים. אנחנו דוגלים בשירות אישי, מקצועי ואובייקטיבי ועובדים עם כל הגופים המובילים בתחום. נשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם את הפתרון האידיאלי לצורכיכם.

הלוואת בלון מקרן השתלמות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות לעוסק פטור
פטור ממס על קרן השתלמות – כך תקבלו בקלות!

פטור ממס על קרן השתלמות נחשב להטבת מס משמעותית וייחודית, ובזכותו קרן ההשתלמות היא ככל הנראה אפיק החיסכון וההשקעה האהוב ביותר. אז על מה בעצם מקבלים פטור, באילו תנאים, מה צריך לעשות לשם כך ומה תפקידו של סוכן הביטוח בכל הסיפור הזה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.