מסלול הלכה בקרן השתלמות – איך לבחור את הקרן המושלמת?

מסלול הלכה בקרן השתלמות הוא מסלול השקעה אשר פועל בהתאם לחוקי ההלכה היהודית. מהו תמהיל ההשקעות, אילו חברות מציעות מסלול השקעה כזה ומה עוד חשוב לדעת עליו?

קרן השתלמות מסלול הלכה – מה זה בעצם?

מסלולי הלכה בקרן השתלמות, ובעולם ההשקעות בכלל, פועלים בהתאם לחוקי ההלכה היהודית, כלומר תמהיל ההשקעות שלהם מבוסס על השקעות בחברות או בנכסים אשר אינם נחשבים לאיסור הלכתי, כגון חברות מעורבות בתחומים של גיימינג, אלכוהול טבק וכדומה.

כמו כן מסלולי הלכה בקרנות השתלמות מנוהלים על ידי גופים פיננסיים אשר קיבלו אישור מיוחד מגורמים הלכתיים מוסמכים, כגון בד"ץ של העדה החרדית ירושלים, בד"ץ בית יוסף, או ועד ההלכה להשקעות וקרנות למתווה גלאט הון.

אילו בתי השקעות מציעים מסלולי הלכה בקרנות ההשתלמות?

  • באלטשולר שחם
  • קרן השתלמות מסלול שוהם כהלכה ב מיטב דש
  • מסלול הלכה בהראל
  • קרן השתלמות מסלול הלכה במגדל
  • קרן השתלמות מסלול הלכה בהפניקס
  • כלל השתלמות הלכה (קיים גם אישור בד"ץ העדה החרדית למסלול מחקה מדד 500 S&P)

אילו יתרונות יש למסלול הלכה בקרן השתלמות?

היתרון של מסלולי הלכה בקרנות השתלמות הוא שהם מאפשרים לכל מי ששומר מצוות להשקיע את כספיו בהתאם להשקפותיו הדתיות. הכסף מושקע בשוק ההון ומנוהל באופן מקצועי ע"י גופים פיננסיים עתירי ידע וניסיון, באישורים של גורמים הלכתיים מוסמכים. יש לסייג ולומר כי לא כל מסלולי ההלכה מקבלים אישורים של כל הגורמים, ולכן מומלץ לבדוק את אישור הגורם ההלכתי לפני בחירת מסלול השקעה.

ומהם החסרונות?

יש לציין כי מסלולים אלו עשויים להיות פחות תנודתיים ממסלולים רגילים, ולכן עשויים לספק תשואה נמוכה יותר בהשוואה למסלולי השקעה אחרים. כמו כן הם נחשבים לפחות נגישים מבחינת דמי הניהול.

איך לבחור קרן השתלמות שעובדת בשבילכם?

כאשר בוחרים קרן השתלמות במסלול הלכה (או בכל מסלול אחר) חשוב לקחת בחשבון גורמים רבים, כגון:

  • אישור גורם הלכתי: חשוב לוודא שהמסלול המבוקש מאושר על ידי גורם הלכתי מוסמך ורלבנטי עבורכם
  • רמת סיכון: מסלולי הלכה יכולים להיות בעלי רמות סיכון שונות, החל ממסלולים בסיכון נמוך ועד למסלולים בסיכון גבוה. חשוב לבחור מסלול שמתאים ליכולת הסיכון שלכם.
  • דמי ניהול: חשוב להשוות דמי ניהול של קרנות שונות לפני בחירת קרן, כדי להגדיל את הרווח שלכם מקרן ההשתלמות
  • תשואה: חשוב לבדוק את תשואות העבר של המסלול לאורך זמן, אך חשוב לזכור שהעבר אינו בהכרח מעיד על עתיד.
  • שירות לקוחות: חשוב לבחור קרן שמציעה שירות לקוחות איכותי.

מעבר לגורמים אלה יש מידע נוסף שחשוב לקחת בחשבון, לשקלל ולנתח על מנת שתקבלו את התמונה המלאה ושתעשו את ההחלטה הנכונה. וזוהי המומחיות שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים!

אנחנו עובדים כבר שנים רבות עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים במשק הישראלי, ומשלבים טכנולוגיה חכמה המאפשרת לנו לערוך השוואה מעמיקה בין הקרנות. רוצים ייעוץ אמין, מקצועי ואובייקטיבי מסוכנים מורשים של משרד האוצר? פנו אלינו עוד היום.

מסלול הלכה בקרן השתלמות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות הפניקס
קרן השתלמות הפניקס

קרן השתלמות הפניקס היא אחת הקרנות הגדולות והמבוקשות בענף הפנסיוני. אילו מסלולים היא מציעה, מי עומד מאחוריה, מהם יתרונותיה ומה חייבים לשקול לפני שמחליטים להצטרף אליה

קראו עוד »
כלל קרן השתלמות
כלל קרן השתלמות

כלל קרן השתלמות היא אחת הקרנות המבוקשות בישראל. אילו יתרונות היא מציעה לחוסכים, אילו מסלולי השקעה פתוחים בפניכם ומה עוד חשוב שתדעו לפני שאתם מצטרפים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.