משקיעי אס אנד פי 500? זה הזמן להחזיר את הכסף לתל אביב

משקיעי S&P 500 ללא ספק ראו עליות משמעותיות בשנה האחרונה, עם עלייה מדהימה של 14% בערך המדד מתחילת השנה. לצד זאת גם הדולר זינק בשיעור הדומה, ותרם לכך שהתשואות היו מרשימות עוד יותר, והגיעו לכ-30%.

עם זאת, כסוכן פנסיוני מנוסה, אני רוצה לשפוך אור על המצב הנוכחי ועל החשיבות הקריטית של התמיכה במשק הישראלי בזמנים מאתגרים אלו. עם האירועים האחרונים, כולל היחלשות השקל, רפורמה משפטית והתקפה בלתי צפויה על ישראל, הגיע הזמן שהמשקיעים יתייחסו לתמונה הרחבה יותר ואולי יפנו חלק מהרווחים חזרה הביתה לתל אביב.

שנה יוצאת דופן מכל בחינה שהיא

שנת 2023 הראתה מגמה מעניינת: משקיעים רבים עברו למסלולים מחקי מדד סנופי, שהביאו תשואות גבוהות במיוחד בשנה האחרונה. הסיבה לכך היא מספרית. מדד S&P 500 שמאגד את 500 החברות הגדולות ביותר בבורסה האמריקאית זינק ב-14% מתחילת השנה. במקביל, השקל נחלש משמעותית ביחס לדולר, שגם הוא זינק בשיעור דומה.

סה"כ הדולר ומסלולים שמחקים את מדד אס אנד פי 500 הניבו מתחילת השנה תשואה של כמעט 30%. זוהי תשואה גבוהה מאוד, במיוחד בהשוואה לתשואות של מסלולים מקומיים בישראל. קל להתאהב ברווחים האלה, אבל בזמנים יוצאי דופן אלה, חייבים לקחת בחשבון יותר מאשר רק את ההצלחה הכלכלית האישית שלנו.

מעבר לכך חשוב לזכור – מה שעולה בשוק ההון בסופו של דבר גם יורד. אחרי עלייה כזו משמעותית, יש יותר סיכוי לירידה. לעומת זאת, לאחר מלחמה קיימת בדרך כלל התאוששות יפה במשק שבאה לידי ביטוי גם בצמיחה כלכלית ובתשואות נאות.

חשיבות התמיכה בכלכלה הישראלית

האירועים האחרונים שהתרחשו בישראל שינו את הנוף בצורה דרסטית. את היחלשות השקל ביחס לדולר ניתן לייחס לשילוב של גורמים, ויציאת הכספים מהארץ היא אחד המהותיים שבהם. כספים אלו יצאו מישראל עקב רפורמה משפטית שמנסים להעביר בישראל בחודשים האחרונים. במקביל, למתקפה הפתאומית על ישראל ב-7.10.2023 ולעימות הצבאי שלאחר מכן היו השלכות מרחיקות לכת, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית.

בזמנים כאלה, חשוב לנו, כמשקיעים, לשקול את התמונה הרחבה יותר. תמיכה במשק הישראלי בתקופה זו של סערה אינה רק עניין של אחריות פיננסית; זו חובה פטריוטית. ההשקעות במסלול אס אנד פי 500 הגדילו את החיסכון שלנו באופן משמעותי, ועכשיו, יותר מתמיד, הגיע הזמן לחשוב איך אנחנו יכולים לתרום למולדתנו. כלכלה ישראלית משגשגת תועיל בסופו של דבר לנו, למשפחותינו ולעם כולו.

אנחנו כאן כדי לעזור

כסוכן פנסיוני, אני מבין ששינוי מסלולי השקעה יכול להיות משימה מורכבת ולעתים קרובות מייאשת. עם זאת, בנסיבות יוצאות דופן אלה, קבלת החלטות מושכלות לגבי ההשקעות שלך היא דבר חשוב ביותר. סוכן פנסיוני יכול להנחות אתכם בניווט המעבר להשקעות התומכות במשק הישראלי. אנחנו יכולים לעזור לכם לזהות הזדמנויות שמתאימות ליעדים הפיננסיים שלך ולרצונכם לתרום לרווחת המדינה.

זה הזמן לקחת עמדה

בעוד ש-S&P 500 בהחלט היה מעצמה של תשואות, בהחלט כדאי לגוון את ההשקעות ולחשוב לטווח ארוך. הכלכלה הישראלית, כמו כל כלכלה אחרת, חווה שיא ושפל, ותמיכה בה בתקופות מאתגרות עשויה להביא לתשואות חזקות ויציבות יותר בעתיד. סוכן פנסיוני יכול לספק לך הכוונה מותאמת אישית, להבטיח שההשקעות שלך יתאימו לשאיפות הפיננסיות שלך ולרצונך לעשות שינוי בזמן הצורך של המדינה שלכם.

משקיעי אס אנד פי 500 זה הזמן להחזיר את הכסף לתל אביב
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קבלת פנסיה והמשך עבודה – האם זה אפשרי?

קבלת פנסיה והמשך עבודה היא שילוב אפשרי, אבל לא בהכרח מתאים לכל אחד. אם אתם שוקלים פרישה מדומה, פרישה מוקדמת או אם אתם שוקלים להמשיך לעבודה לאחר גיל פרישה יש מספר גורמים שכדאי להתחשב בהם. במאמר זה נדבר על גורמים אלו.

קראו עוד »
חוק קרן השתלמות
חוק קרן השתלמות – חובות וזכויות של שכירים, עצמאים, מעסיקים ועובדים

בניגוד לחוק פנסיה חובה, בישראל אין כיום דבר כזה שנקרא חוק קרן השתלמות, לפחות לא באופן רשמי. עם זאת, קיימים כמה כללים שכדאי להכיר, בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים שחוסכים קרן השתלמות או עומדים לפתוח לעצמם כזו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.