תקרות לקרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר

יוקר המחייה בישראל הוביל אנשים רבים לעבוד בו זמנית בשתי עבודות: אחת כשכירים ואחת כעצמאים. לא משנה אם מדובר בעסק קטן שמהווה הכנסה נוספת או בעסק שמגלגל סכומים גדולים, תוכלו לפתוח לעצמכם קרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר וליהנות ממגוון הטבות משמעותיות.

קרן השתלמות – אפיק החיסכון המשתלם ביותר בישראל

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון המעניק יתרונות רבים לחוסכים. כל עצמאי, גם אם הוא שכיר, יכול ליהנות מיתרונות אלה שהדובדבן שבקצפת הוא האפשרות לחסוך כסף, לקבל עליו תשואה ולמשוך את כל החיסכון שנצבר לכם בפטור ממס רווחי הון תוך זמן קצר יחסית של 6 שנים (ובמקרים מסוימים 3 שנים בלבד).

ריכוז תקרות הפקדה לקרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר (נכון לשנת 2023)

בטבלה שלפניכם תוכלו לראות מהם תקרות ההפקדה לקרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר נכון לשנת 2023, ובהמשך גם נסביר איך אפשר למנף את החיסכון ולהשיג פטורים משמעותיים ממס.

סוג הטבת המספירוטתקרות הפקדה כעצמאיתקרת הפקדה כשכירסה"כ תקרת הפקדה
הטבות מס הכנסה
(בשלב ההפקדה)
אחוז ההפקדה המירבי המזכה בהטבה במס הכנסה4.5% ועד 7% מההכנסה השנתית10% מהשכר, הנחלקים ל-2.5% הפקדות עובד, 7.5% הפקדות מעסיק, ולא יותר מ-15,712 ₪ לחודש (אך ניתן להפקיד מעבר לתקרה) 
סכום הפקדה שנתי מירבי המזכה בהטבות במס הכנסה4.5% מההכנסה השנתית 12,775 ₪18,854 ₪   (חישוב תקרת ההפקדה נעשה ברמה חודשית)18,854 ₪
הטבות מס רווח הוןסכום הפקדה שנתי מירבי המזכה בפטור ממס רווח הון19,920 ₪ (עד תקרת הכנסה של 283,905 ₪ לשנה)18,854 ש"ח38,774 ₪

אילו הטבות מקבל מי שמפקיד?

נכון לשנת 2023, בהתאם לחוקי המס, מי שהוא גם עצמאי וגם שכיר יכול ליהנות מהטבות מס גדולות יותר בהפקדות לקרן השתלמות, מאשר עובדים שהם רק שכירים או שהם רק עצמאים. לא ברור אם לכך התכוון המחוקק, אך זהו המצב. כך או כך חשוב תמיד להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס בקבל החלטה על סכום ההפקדה השנתי לקה"ש.

הטבת מס בשלב ההפקדה לקרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר

מחושבת כך: במידה והעובד הפקיד לקרן השתלמות כשכיר את הסכום המקסימלי המזכה בהטבות מס, הוא לא יהיה זכאי להטבות מס נוספות על ההפקדות כעצמאי. אך אם העובד הפקיד לקרן ההשתלמות פחות מתקרת ההפקדה לשכירים, הוא יוכל לקבל הטבות מס נוספות על ההפקדה לקרן השתלמות כעצמאי, כאשר ההכנסה המקסימלית המצרפית המזכה בהטבת מס היא 283,905 ש”ח בשנה (נכון לשנת 2023).

פטור ממס רווח הון

מי שהוא גם שכיר וגם עצמאי למעשה נהנה מתקרת הפקדה כפולה הפטורה ממס רווח הון – פעם אחת כשכיר ופעם שנייה כעצמאי. תקרת ההפקדה המוטבת לשכיר שהוא גם עצמאי היא 38,774 ₪

איך פותחים קרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר?

פתיחת קרן השתלמות דורשת השוואה מעמיקה של הקרנות שמציעים בתי ההשקעות ושאר הגופים הפיננסיים. למרות יש אתרים כיום שמאפשרים השוואה בלחיצת כפתור, חשוב להבין שהיא לא תמיד מדויקת ולאו דווקא משקפת את הנתונים האישיים שלכם. יש להתייחס למכלול נתונים הכוללים דמי ניהול, תשואות, מדד שארפ, חשיפת למניות ולאג"ח, חשיפה לנכסים סחירים ולא סחירים, היקף נכסים, ציון במדד השירות ועוד.

אצלנו בפתרונות עדיפים מאפשרים לכם לקבל ייעוץ אמין, מקצועי ואובייקטיבי המבוסס על עבודה צמודה עם כל הגופים הפיננסים המובילים במשק, שימוש בטכנולוגיה חכמה המשקלל בו זמנית שלל נתונים וניסיון רב שנים בתחום. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים ותיהנו משירות מקצועי ושקט נפשי.

קרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות הראל
קרן השתלמות הראל

שוקלים להצטרף לקרן ההשתלמות הראל? בואו להכיר את אחת הקרנות הפופלריות בארץ – מהם יתרונותיה, אילו מסלולי השקעה היא מציעה ועוד.

קראו עוד »
קרן השתלמות מנורה
קרן השתלמות מנורה

קרן השתלמות מנורה מבטחים היא שיכת לאחת מחברות הביטוח הגדולות, המוכרות והיציבות   בארץ. מהם היתרונות שלה, אילו מסלולי השקעה תוכלו למצוא בה ומה חשוב לזכור לפני שאתם מחליטים להצטרף אליה?

קראו עוד »
קרן השתלמות לעוסק פטור
קרן השתלמות לעוסק פטור – המדריך השלם

הגשמתם חלום ויש לכם עסק קטן? גם אתם יכולים ליהנות מיתרונות של קרן השתלמות, שנחשבת כיום לאפיק החיסכון המשתלמים ביותר בישראל. מהי קרן השלמות לעוסק פטור, כמה כסף אפשר להפקיד ואיך פותחים לעצמכם קרן כזו? קבלו את המדריך המלא

קראו עוד »
למי מגיע קרן השתלמות
למי מגיע קרן השתלמות?

למי מגיע קרן השתלמות היא שאלה נפוצה למדי, אך בניגוד למה שנהוג לחשוב – התשובה מעט מורכבת, ובעיקר לגבי עובדים שכירים. שווה לקרוא את המאמר כדי להבין את הנושא יותר לעומק.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.