קופת פנסיה הראל – כל מה שחשוב לדעת

גם אם זה נראה רחוק מכם, חשוב מאוד לדאוג שתהיה לכם קופת פנסיה כבר מאתמול. קיימות לא מעט חברות שמציעות קרנות פנסיה ופתרונות אחרים לחיסכון פנסיוני, אבל הפעם נפנה את הזרקור אל קופת פנסיה הראל.

למה חשוב שתהיה לכם קופת פנסיה?

זה לא סוד – אי אפשר להסתמך אך ורק על קצבאות הזקנה של ביטוח לאומי בלבד. על מנת לאפשר לכם להזדקן בכבוד עם פרישתכם מהעבודה, חשוב לחסוך מגיל צעיר ככל הניתן. רק עם קרן פנסיה או קופת גמל תוכלו לחסוך סכום משמעותי הודות לניהול מקצועי ואפקט הריבית דריבית. עניין חשוב לא פחות הוא הצורך בכיסויים ביטוחיים מעולים במחיר אטרקטיבי, למקרה שחלילה אתם או יקירכם תזדקקו להשתמש בהם.

קופת פנסיה הראל – תעודת זהות

כיום, כראוי לעידן השפע וחופש הבחירה, קיימות אפשרויות רבות בתחום הפנסיה שמשלבות בין חיסכון פנסיוני ארוך טווח לבין כיסוי ביטוחי איכותי ובמחיר משתלם למקרה של אובדן כוח עבודה או פטירה, חלילה. אחת מהם היא קופת פנסיה הראל.

מי שעומד מאחורי קופת פנסיה הראל היא חברת הביטוח והפיננסים הידועה, מן הגדולות בישראל. הראל חולשת על כ- 20% משוק קרנות הפנסיה ומאחוריה למעלה מ- 80 שנות ניסיון ומוניטין בתחום, כך שהיא מציעה לעמיתיה רשת ביטחון כלכלית חזקה ויציבה, הן בתחום הפנסיוני והן בתחום הביטוחי.

קופת פנסיה הראל היא למעשה קרן פנסיה מקיפה חדשה. כלומר, היא משלבת בין חיסכון לטובת קצבת פנסיה, פנסיית נכות למקרה של אובדן כושר עבודה ופנסיית שארים במקרה של פטירה. בכך היא מספקת מענה הוליסטי לכלל צורכיו של החוסך.

מסלולי חיסכון וביטוח בקופת פנסיה הראל

קופת פנסיה הראלה מציעה אפיקי השקעה מגוונים, שניתן לסווגם בהתאם לרמת הסיכון (החשיפה למניות בשוק ההון) וכן בהתאם למודל החכ"ם (כלומר בהתאם לגילו של העמית).

בין מסלולי ההשקעה הפופלריים שתוכלו למצוא בהראל:

 • הראל פנסיה מניות – במסלול השקעה זה הכספים בקרן מושקים במניות בארץ ובחו“ל. שיעור ההשקעה במניות לא יפחת מ – 75% ולא יעלה על 120% מנכסי האפיק. היתר מושקע באגרות חוב מסוג ערד. 
   
 • הראל פנסיה הלכה – מסלול השקעות הכפוף לכללי ההלכה היהודית. המסלול נתון לפיקוח מטעם בד“ץ הועדה החרדית בירושלים ובעל אישור של ועד הפיקוח ההלכתי להשקעות ופיננסים. הרכב הנכסים כולל השקעה באג“ח ממשלתי, נכסים חסרי סיכון מניות בארץ ובחו“ל.
   
 • הראל פנסיה שקלי לטווח קצר – ערוץ השקעה סולידי המשקיע בנכסים שאינם צמודים (שמשך חייהם הממוצע אינו עולה על שנה) ובשיעור שלא יפחת מ – 75% ולא יעלה על 120% מנכסי האפיק. 
   
 • הראל פנסיה אג“ח ללא מניות – גם זה אפיק השקעה המתאים למשקיעים סולידיים. באפיק זה הכספים מושקעים באג“ח ולא במניות. זה כולל אג“ח ממשלתי ואג“ח קונצרני בארץ ובחו“ל. 
   
 • מסלולי השקעות תלויי גיל – לקופת פנסיה הראל ישנם מסלולי השקעה תלויי גיל המשמשים כברירת מחדל: מתחת לגיל 50; 50 עד 60 ומעל 60. מסלולים אלו כוללים תמהיל של מניות חו“ל ומניות ישראליות; אג“ח ממשלתי ונכסים חסרי סיכון; אג“ח קונצרני ועוד. 
 • ועוד – קופת פנסיה הראל מציעה עשרות מסלולי השקעה, שהיריעה קצרה מלהכיל. בין היתר תוכלו למצוא גם מסלול מחקה מדד S&P500, מסלול חו"ל, מסלול קיימות, מסלול שקלי, מסלול עוקב מדדים, מסלולים המיועדים למקבלי קצבה ופנסיונרים וכו'. את הפירוט המלא תוכלו למצוא באתר הרשמי של הראל.

כמו כן יש מגוון רחב של מסלולי ביטוח הניתנים לבחירה, בהתאם לרצונותיו ולצורכיו של החוסך. בין היתר, תוכלו למצוא שלל תמהילים של ביטוח נכות וקצבת שארים, להתאים את המסלול למצבו המשפחתי ואף לבחור את תחום תקופת הביטוח (60, 62, 64 ו- 67)

איך פותחים קופת פנסיה בהראל?

כאמור, כל אחד צריך לדאוג שתהיה לו קרן פנסיה המשלבת בין חיסכון וכיסוי ביטוחי התואמים את צורכיו ומצבו האישי-משפחתי. פנסיה היא דבר חשוב מאוד, גם לעצמאיים וגם לשכירים, והראל פנסיה היא אחת האפשרויות שכדאי לשקול.

אך לפני שפותחים קופת פנסיה בהראל, מומלץ להתייעץ עם סוכן פנסיוני מקצועי ולערוך השוואת קרנות פנסיה מעמיקה, על מנת לבחון האם באמת זו האפשרות הטובה ביותר עבורכם. אתם מוזמנים לפנות למומחים של פתרונות עדיפים עוד היום לתיאום שיחת ייעוץ שתאפשר לכם לראות את התמונה המלאה ולקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

קופת פנסיה הראל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.