חיפוש קופות גמל –  איך עושים את זה?

חיפוש קופות גמל נועד על מנת לעזור לכם לאתר כספים אבודים שצברתם במסגרת מקומות העבודה לטובת החיסכון הפנסיוני שלכם. אם אינכם יודעים היכן מנוהלת עבורכם קופת גמל ואם יש לכם אחת כזו – כדאי שתקראו את המאמר הזה.

למה חשוב למצוא את כל קופות הגמל שברשותכם?

ישנן 2 סיבות עיקריות לחיפוש קופות גמל:

  • תכנון פיננסי ופנסיוני – קופות הגמל הן חלק חשוב בתכנון הפיננסי לעתיד שלכם: היא אמורה לספק לכם הכנסה חודשית לאחר הפרישה, כך שהיא מהווה מקור הכנסה חשוב מאוד בשנים הבאות. אם לא תדעו היכן נמצאות קופות הגמל שלכם, יהיה לכם קשה לנהל את הכספים שלכם ולתכנן את הפרישה שלכם בצורה יעילה.
  • איחוד קרנות לצורך נוחות או קבלת הלוואה אטרקטיבית – אם  יש לך מספר קופות גמל, ייתכן שתרצו לאחד אותן לקופה אחת. האיחוד מקל לנהל את הכספים, לקבל תנאים טובים יותר (למשל הוזלה בדמי הניהול) ואף לאפשר לכם לקבל הלוואה אטרקטיבית יותר על סכום גבוה יותר.

חיפוש קופות גמל באמצעות תיבת המייל, הדואר והסמסים שלכם

על מנת לחפש אם יש ברשותכם קופת גמל, הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לבדוק את המיילים שלכם או את הניירת שאתם מקבלים בדואר. חברות הביטוח ובתי ההשקעות מחויבות לפי חוק לשלוח אליכם מידע בעת הצטרפות לקופת גמל, העברת כספים וכן לשלוח אליכם דיווח שוטף מדי רבעון ואחת לשנה. בדר"כ החברות גם מיידעות במייל ו/או בסמס כשהן שולחות מכתבים או דוחות. בכל אחד מהמכתבים האלו תוכלו לראות מי היא החברה שמנהלת עבורכם את קופת הגמל, כמה כסף הפקדתם וצברתם, אילו דמי ניהול אתם משלמים ועוד מידע חשוב.

חיפוש קופת גמל לפי תעודת זהות

משרד האוצר הקים בשיתוף עם בנק ישראל מיזם לאיתור כספים אבודים שנקרא "הר הכסף". שימו לב כי הרבה מאוד חברות משתמשות בביטוי הזה כדי לעלות בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש, ולספק לכם את השירות תמורת תשלום של כמה מאות שקלים. חשוב מאוד לדעת כי חיפוש קופת גמל באמצעות הר הכסף אינו כרוך בתשלום.

באתר הר הכסף תוכלו לאתר בקלות ובחינם מגוון רחב של מוצרים פיננסיים, באמצעות הקלדת מספר תעודת זהות ופרטים מזהים שלכם. כאן תמצאו הסבר שלנו כיצד להשתמש בהר הכסף . עם זאת חשוב לזכור, כי האתר אינו מספק מידע מלא, כגון:

  • כמה כסף בדיוק חסכתם
  • באיזה מוצרים או מכשירים הכסף נמצא
  • איזה תשואות קיבלתם
  • מהם דמי הניהול שאתם משלמים

כמו כן האתר אינו מספק מידע מדויק ולפעמים משמיט חסכונות קיימים – בעיקר אם הם פעילים. בנוסף לכך, זכרו כי הר הכסף מאפשר אך ורק עד 10 חיפושים לכל תעודת זהות, ולאחר מכן לא תוכלו להשתמש בו.

אפשרות אחרת לאיתור קופות גמל פעילות ובלתי פעילות באמצעות תעודת זהות היא באמצעות המסלקה הפנסיונית. מערכת זו מחוברת לכל הגופים שמנהלים קופות גמל, פנסיה וביטוחים ותמורת תשלום סמלי של כמה עשרות שקלים תקבלו את כל המידע הרלבנטי, כולל כמה חסכתם, באיזה מכשיר ואיפה מנוהל הכסף שלכם.

חיפוש קופות גמל בדרך הפשוטה, הקלה והמהירה

פתרונות עדיפים יכולים לעזור לכם למקסם את החיסכון הפנסיוני שלכם על ידי ניתוח מצבכם הפיננסי הנוכחי והמלצה על הצעדים הטובים ביותר עבורכם. אנו נפיק עבורכם בחינם דוח מהמסלקה הפנסיונית, המאפשר לכם לראות את התמונה המלאה ולנתח את מצבכם הפיננסי.

לאחר מכן, אנו נבחן אם כדאי לאחד את קופת הגמל שלכם עם חסכונות אחרים שיש ברשותכם, הן בחשבונות פעילים והן בחשבונות בלתי פעילים. כאמור, פעולה זו יכולה לחסוך לכם בדמי ניהול, לאפשר לכם לקבל הלוואה טובה יותר וכדומה. זכרו כי ניוד קרן פנסיה הוא הליך קל ופשוט, שניתן לבצע בחינם, בכל עת וללא תשלום מס. עם זאת, חשוב לבצע השוואת קופות גמל מעמיקה לפני העברת הכספים שלכם.

פתרונות עדיפים פועלים כבר שנים רבות בתחום ומתמחים בשיתוף עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל. אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת לנו לבצע השוואת קופות גמל יסודית ומקיפה בין כל האפשרויות הפנימיות בפניך.

אנחנו כאן לעזור לכם בחיפוש קופות גמל, בין אם הן פעילות או לא פעילות, ולמקסם לכם את התנאים על מנת להבטיח לכם שקט נפשי. צרו קשר  עוד היום כדי לקבלת ייעוץ מקצועי ופרטים נוספים.

חיפוש קופות גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.