איחוד קופות גמל לא פעילות – למה זה חשוב ולמי זה מתאים?

איחוד קופות גמל לא פעילות היא עניין קריטי למי שרוצה לשמור על החיסכון שלו. מדוע מדובר בצעד כה חשוב, איך זה עובד, למי זה מתאים, ואיך עושים את זה נכון? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מהי קופת גמל?

קופת גמל היא מכשיר חיסכון לטווח ארוך, המאפשר לחוסכים להפקיד כספים ולקבל תגמולים לאחר גיל פרישה. בישראל, קיימים סוגים שונים של קופות גמל, כגון קופת גמל לחיסכון, קופת גמל להשקעה, קופת גמל לחיסכון לכל ילד ואפילו קרן השתלמות נחשבת לקופת גמל.

מהי קופת קמל שאינה פעילה?

קופות גמל לא פעילות הן אלה שלא בוצעו בהן הפקדות במשך תקופה של שנה או יותר. קופות אלה עלולות לפגוע בחיסכון שלכם במספר דרכים:

  • הפסד ריבית: אם אינכם מבצעים הפקדות, החיסכון שלכם אינו גדל מעבר לריבית של הכסף שכבר קיים בתוך הקופות.
  • עלויות גבוהות: עבור קופות גמל שאינן פעילות, בדרך כלל משלמים דמי ניהול גבוהים יותר בהשוואות לקופות גמל פעילות.
  • קושי בניהול הכסף ובמשיכתו: הנטייה של רוב האנשים היא לשכוח מקופות גמל שאינן פעילות, וכך הם עלולים לאבד את החסכונות שלהם כי הם לא ימשכו אותו. הרבה יותר קל לעקוב ולנהל את החיסכון שלכם אם כל הכסף מרוכז במקום אחד.

על מנת להימנע מפגיעות אלו, כדאי לחוסכים לבצע איחוד קופות גמל לא פעילות ולהפוך אותן לקופת גמל אחת פעילה.

יתרונות איחוד קופות גמל לא פעילות

לאיחוד קופות גמל לא פעילות יש מספר יתרונות, כגון:

  • חסכון בדמי הניהול: איחוד קופות גמל לא פעילות מאפשר לחוסכים לחסוך בדמי הניהול, מכיוון שקופות גמל פעילות נושאות בדרך כלל בעלויות נמוכות יותר מקופות גמל לא פעילות. כמו כן ניתן לערוך מו"מ על דמי הניהול כי לרוב יש סכום גדול יותר להשקעה.
  • ניהול נוח יותר: איחוד קופות גמל לא פעילות מאפשר לחוסכים לנהל את החיסכון שלהם בצורה נוחה יותר, מכיוון שיש להם פחות קופות גמל לניהול.
  • גמישות רבה יותר: איחוד קופות גמל לא פעילות מאפשר לחוסכים גמישות רבה יותר בבחירת הגוף המנהל, מסלול ההשקעה, דמי הניהול ועוד.

מה דורש איחוד קופות גמל לא פעילות?

איחוד קופות גמל לא פעילות מציע מספר יתרונות לחוסכים, כגון חסכון בעלויות, ניהול נוח יותר וגמישות רבה יותר. עם זאת, מדובר בתהליך שדורש ייעוץ של סוכן פנסיוני, וניתן לבצע אותו בכל רגע נתון, ללא עמלה, קנס או תשלום מס.

אנחנו כאן בשבילכם!

בפגישה או בשיחה עם אחד הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים, נערוך עבורכם השוואה בין קופות גמל ונחליט על קופה ומסלול השקעה שיתאים לכם לצורך איחוד קופות גמל לא פעילות שיש ברשותכם. לאחר מכן נסייע לכם במילוי הטפסים הרלבנטיים, נגיש אותם לחברת הביטוח או לבית ההשקעות שבחרתם.

איחוד קופות גמל לא פעילות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חיפוש קופות גמל
חיפוש קופות גמל –  איך עושים את זה?

חיפוש קופות גמל נועד על מנת לעזור לכם לאתר כספים אבודים שצברתם במסגרת מקומות העבודה לטובת החיסכון הפנסיוני שלכם. אם אינכם יודעים היכן מנוהלת עבורכם קופת גמל ואם יש לכם אחת כזו – כדאי שתקראו את המאמר הזה.

קראו עוד »
איזה קופת גמל הכי טובה
איזה קופת גמל הכי טובה?

איזו קופת גמל הכי טובה היא שאלה שמעניינת אנשים רבים, ולא בכדי: בחירת קופת גמל היא החלטה חשובה, שכן היא תשפיע על החיסכון הפנסיוני שלכם לטווח הארוך. לכן, חשוב לבחור קופת גמל המתאימה לצרכים ולמטרות שלכם. אז איך לבחור את הקופה הטובה ביותר?

קראו עוד »
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.