אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל

קופות גמל הן כלי חיסכון חשוב לטווח הארוך, המאפשר לכם לחסוך כסף לגיל פרישה וליהנות ממגוון רחב של הטבות מס. מהו אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל ואילו אפשרויות עומדות בפניכם?

אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל – מהן האפשרויות?

ברמת העיקרון כשמדברים על אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל, אפשר להתייחס לשני היבטים עיקריים. ההיבט הראשון מתייחס לאופן ההפקדה של שכירים לעומת עצמאים, וההיבט השני הוא גמישות התשלום, והוא נוגע בעיקר לעצמאים או למי שמפקיד לקופת גמל במעמד עצמאי.

שכירים לעומת עצמאים

הפקדה דרך מעסיק 

קופת גמל היא אחת האפשרויות שבהן שכירים ומעסיקים יכולים לעמוד בדרישות חוק פנסיה חובה במשק. שכירים יכולים להפקיד כספים לקופת גמל דרך המעסיק, באמצעות ניכוי ממשכורתם באופן אוטומטי.

נהוג בדרך כלל שהעובד יעביר 6% משכרו והמעסיק יעביר 6.5% לרכיב התגמולים ו-6% לרכיב הפיצויים. עם זאת, כדאי לדעת שאלו הסכומים המינימליים. מי שמעוניין בכך, יכול להגדיל את ההפקדה  עד 7% עבור הפקדת עובד ועד 7.5% (תגמולים) ו- 8.33% (פיצויים) על ידי המעסיק.

כדי להתחיל להפקיד כספים דרך המעסיק, עליכם לחתום על טופס בקשה להפקדה לקופת גמל, ולמסור אותו למעסיק שלכם. המעסיק יהיה אחראי על העברת הכספים לקופת הגמל. על המעסיק להפקיד את תשלומי העובדים לקופת הגמל עד ליום 15 בחודש שלאחר החודש שבו בוצעו הניכויים ממשכורות העובדים.

הפקדה עצמית 

עמיתים שאינם שכירים יכולים להפקיד כספים לקופת גמל באופן עצמאי, באמצעות העברה בנקאית או כרטיס אשראי. על פניו, מדובר בהליך פשוט למדי: אם אתם מעוניינים לבצע הפקדה בנקאית, עליכם להיכנס לחשבון האישי שלכם בחברה המנהלת את קופת הגמל, ולבחור באפשרות "הפקדה עצמית". לאחר מכן, תצטרכו להזין את פרטי חשבון הבנק שלכם ואת סכום ההפקדה. לחלופין, אם אתם מעוניינים לבצע הפקדה בכרטיס אשראי, עליכם להיכנס לחשבון האישי שלכם בחברה המנהלת את קופת הגמל, ולבחור באפשרות "הפקדה בכרטיס אשראי". לאחר מכן, תצטרכו להזין את פרטי כרטיס האשראי שלכם ואת סכום ההפקדה.

גמישות התשלום

כאמור, היבט נוסף שנוגע לאופן הפקדת תשלומים לקופת גמל הוא אופן הגמישות של התשלום. עצמאים או עמיתים שמבצעים הפקדות לקופת גמל עצמאית, יכולים לבחור אם לבצע הפקדה קבועה של סכום קבוע או לבצע הפקדה חד-פעמית של הסכום, שבדרך כלל מתבצעת לקראת סוף השנה.

מה חשוב לדעת על הפקדה לקופת גמל?

על מנת ליהנות מהטבות המס הניתנות על חיסכון לקופת גמל, חשוב להפקיד כספים באופן שוטף. ישנם שני אופנים להפקדת תשלומים לקופת גמל: הפקדה עצמית והפקדה דרך מעסיק, וקיימת גמישות יחסית באופן התשלום, אם אתם מבצעים הפקדות כעצמאים. כמו כן, המעסיק מחויב להפקיד את תשלומי העובדים לקופת הגמל עד ליום 15 בחודש שלאחר החודש שבו בוצעו הניכויים ממשכורות העובדים. החברה המנהלת את קופת הגמל מחויבת לספק למעסיק היזון חוזר על כל ההפקדות שבוצעו.

לא מספיק לדעת על אופן ההפקדה לקופת גמל, חשוב לדעת לאיזו קופה הכי כדאי לכם להפקיד. אמנם ניתן לבצע מחקר באינטרנט ולנסות לנתח את הנתונים שהאתרים מציגים, אך חשוב לקחת בחשבון שהאתרים לא מציגים מידע מספיק מדויק. כך למשל – לא תראו מהם דמי הניהול שתשלמו בפועל, אלא רק את דמי הניהול הממוצעים.

מעבר לדמי הניהול יש עוד גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון, כמו התשואות לאורך זמן במסלול השקעה רלבנטי, מדיניות ההשקעה, יתרת הנכסים, ציון במדד השירות, מדד שארפ ועוד. רק לסוכן פנסיוני יש את הידע והכלים על מנת לנתח את כל הנתונים בצורה יעילה וזה בדיוק מה שאנחנו מבצעים עבורכם אצלנו בסוכנות פתרונות עדיפים. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישה ולקבלת פרטים נוספים.

אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
דמי ניהול קופת גמל
דמי ניהול קופת גמל: מה חשוב לדעת?

דמי ניהול קופת גמל הם למעשה העמלה שאתם משלמים עבור אותו מוסד שמנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני. במאמר זה נסביר ממה הם מורכבים, כמה משלמים, כיצד ניתן להוזיל אותם ומתי זה באמת משתלם לכם?

קראו עוד »
חיפוש קופות גמל
חיפוש קופות גמל –  איך עושים את זה?

חיפוש קופות גמל נועד על מנת לעזור לכם לאתר כספים אבודים שצברתם במסגרת מקומות העבודה לטובת החיסכון הפנסיוני שלכם. אם אינכם יודעים היכן מנוהלת עבורכם קופת גמל ואם יש לכם אחת כזו – כדאי שתקראו את המאמר הזה.

קראו עוד »
איפה יש לי פנסיה
איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.