קופת גמל משלמת קצבה – מהי ומה חשוב שתדעו?

קופת גמל משלמת קצבה היא מוצר חיסכון פנסיוני המאפשר לחוסכים לקבל קצבה חודשית בעת פרישה. מהו מאפיין את מכשיר החיסכון הזה, אילו יתרונות יש לה ואיך בוחרים קופה מתאימה עבורכם?

מהי קופת גמל משלמת קצבה וכיצד היא עובד?

במדינת ישראל קיים חוק פנסיה חובה, המחייב הן שכירים והן עצמאים לחסוך לטובת שנות הפנסיה. קופת גמל היא אחת האופציות העומדות בפני החוסכים שנדרשים לעמוד בכך. בדומה לקרן פנסיה, קופת גמל היא מכשיר מוצר חיסכון ארוך טווח.

כספים המופקדים בקופת גמל מושקעים בשוק ההון על ידי חברת הניהול. במהלך שנות החיסכון, הכספים צומחים כתוצאה מהתשואות בשוק ההון. עם פרישה, החוסך יכול להתחיל לקבל קצבה חודשית מהכספים שנצברו לזכותו.

מהם היתרונות של קופת גמל משלמת קצבה?

  • קצבה חודשית מובטחת: כאשר החוסך מגיע לגיל פרישה, הוא מקבל קצבה חודשית מובטחת, ללא קשר למצבו הבריאותי או הכלכלי.
  • הטבות מס: לחוסכים בקופות גמל משלמות קצבה ניתנות הטבות מס, כגון זיכוי במס וניכוי במס על ההפקדות, וכן פטור ממס רווחי הון על קצבת הפנסיה
  • גמישות: לחוסכים בקופות גמל משלמות קצבה יש גמישות רבה בבחירת מסלול ההשקעה, וקיימת גם גמישות בין אופן ההפקדה לעצמאים ולמפקידים במעמד עצמאי (חודשי קבוע או חד פעמי שנתי)
  • אפשרות לקבל הלוואות אטרקטיביות: ניתן לקבל הלוואה על חשבון החיסכון הפנסיוני שלכם בתנאים הרבה יותר טובים בהשוואה לבנקים או לחברות אשראי

מהם חסרונותיה?

  • עלות גבוהה: דמי הניהול של קופות גמל משלמות קצבה הם בדרך כלל גבוהים יותר מדמי הניהול של קרנות הפנסיה
  • מוגבלות במשיכות: כספים המופקדים בקופת גמל ניתן למשוך רק לאחר גיל פרישה ורק כקצבה, למעט במקרים חריגים  או אם יש ברשותכם קופת גמל מלפני 2008.

למי היא מתאימה?

קופת גמל משלמת קצבה מתאימה לחוסכים המעוניינים לקבל קצבה חודשית מובטחת בעת פרישה. קופת גמל גם מתאימה לחוסכים המעוניינים ליהנות מהטבות מס.

כיצד לבחור קופת גמל משלמת קצבה?

קופת גמל היא מוצר חיסכון פנסיוני המאפשר לחוסכים לקבל קצבה חודשית בעת פרישה. קופות גמל משלמות קצבה מציעות יתרונות רבים, כגון קצבה חודשית מובטחת, הטבות מס וגמישות. עם זאת, חשוב לבחור קופת גמל בקפידה, תוך התחשבות בגורמים השונים המשפיעים על הבחירה, כגון: מסלולי השקעה, דמי ניהול, תשואות לאורך זמן, מדד שארפ, הרכב הנכסים, יתרת נכסים, ציון במדד השירות, המוניטין של הגוף המנהל ועוד.

היות וקל ללכת לאיבוד בין כל הנתונים, כדאי לפנות עוד היום לסוכן פנסיוני מורשה, מקצועי ומנוסה, שיעזור לכם בתהליך זה. אנחנו מזמינים אתכם לפנות למומחים שלנו בפתרונות עדיפים שעובדים כבר שנים עם כל הגופים המובילים בתחום הפנסיוני, ומשתמשים בטכנולוגיה חכמה להשוואה מעמיקה. לתיאום פגישה מקצועית שבה נתאים לכם את הקופה הטובה ביותר עבורכם, שתעניק לכם שקט נפשי.

קופת גמל משלמת קצבה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
העברת קופת גמל
כל מה שחשוב לדעת על העברת קופת גמל

העברת קופת גמל אפשרית במידה ואינכם מרוצים מביצועי הגוף המנהל ומשוכנעים כי גוף אחר יוכל להשיג עבורכם תשואות טובות יותר, להציע לכם דמי ניהול אטרקטיביים יותר או הטבות אחרות. מהם היתרונות של תהליך זה, האם זה אפשרי בכל מצב ואיך לעשות את זה? קבלו את המדריך שלנו.

קראו עוד »
קופת גמל לתגמולים
מהי קופת גמל לתגמולים?

קיימים סוגים רבים של קופות גמל, אבל אחת הקופות הידועות היא ללא ספק קופת גמל לתגמולים. מהי ייחודיותה, מה היא כוללת, מהם יתרונותיה ומה אתם חייבים לדעת עליה? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.