הפקדה לפנסיה בחופשת לידה – מי זכאי וכיצד זה מתבצע?

הפקדה לפנסיה בחופשת לידה היא בדרך כלל חובה, אך במקרים מסוימים המעסיק רשאי להימנע מכך. מה בדיוק החוק אומר, מי זכאי וכמה כסף מקבלים? כל הפרטים במאמר.

הפקדה לפנסיה בחופשת לידה – מי זכאי?

רובנו כבר יודעים שבמדינת ישראל קיים חוק פנסיה חובה, המחייב את המעסיק לבצע הפקדות לטובת חיסכון פנסיוני עבור עובדיו, ובכל זאת רבים תוהים – מה קורה במצב של חופשת לידה? האם עדיין המעסיק מחויב לבצע הפקדות פנסיוניות לקרן פנסיה? ומה בנוגע לקרן השתלמות? אז ננסה לעשות קצת סדר בדברים.

כל מי שיצא לחופשת לידה (כן, גם גברים), המעסיק מחויב לבצע עבורו הפקדה לפנסיה בחופשת לידה. אך יש לסייג ולומר שהחובה מוטלת על המעסיק, רק אם עבדתם אצלו במשך לפחות 6 חודשים לפני תחילת ההיריון, ורק עבור התקופה שבמהלכה אתם זכאים לקבל דמי לידה.

בנוגע להורים מאמצים או הורים אומנים, המעסיק מחויב לבצע עבורם הפקדה לפנסיה בחופשת אימוץ/אומנה, רק אם הם עבדו אצלו לפחות במשך 15 חודשים בטרם שקיבלו את הילד לביתם.

עבור הורים מיועדים, שעברו הליך פונדקאות, ומקבלים דמי לידה להורה מיועד, המעסיק צריך לבצע הפקדה לפנסיה בחופשת לידה, בתנאי שעבדו אצל המעסיק לפחות 6 חודשים לפני תחילת ההיריון של הפונדקאית ויחסי העבודה בינם לבין המעסיק נמשכו לאורך כל תקופת ההיריון.

איך מתבצעת הפקדה לפנסיה בחופשת לידה?

לצורך הפקדה לפנסיה בחופשת לידה, המעסיק ינכה מראש את חלקכם בהפרשות לחודשיים הראשונים של חופשת הלידה מתוך השכר האחרון לפני החופשה, וישלם את חלקכם לשאר חופשת הלידה כמקדמה על חשבון השכר (שימו לב כי בתום חופשת הלידה על העובדים להחזיר למעסיק את חלקם בתשלומים, שהמעסיק שילם עבורם כמקדמה, גם אם אינכם חוזרים לעבודה בתום חופשת הלידה. את המקדמה ניתן לנכות מפדיון ימי חופשה, הבראה או פיצויי פיטורין שהמעסיק אמור לשלם לכם ישירות).

התשלום מבוסס על אותו שיעור ההפקדה הרגיל ולפי השכר הרגיל שהיה משולם לעובדים אילו המשיכו לעבוד בתקופה של חופשת הלידה:

  • לעובדים שעתיים/יומיים ההפרשות יחושבו לפי הממוצע של שכרם ב-6 החודשים שקדמו לתקופת זכאותם לדמי לידה.
  • לעובדים במשכורת ההפקדות יחושבו בהתאם לשכר העבודה הקבוע שלהם בסמוך ליציאתם לחופשת הלידה.

שימו לב – חשוב מאוד להעביר למעסיק אישור מהביטוח הלאומי לגבי תקופת הזכאות לדמי לידה. אחרי תום התקופה שבה אתם זכאים לדמי לידה, המעסיק רשאי (אך לא חייב) להמשיך ולהפריש את התשלומים.

מה עוד כדאי שתדעו?

הן בתור מעסיקים והן בתור עובדים אתם זכאים לפטור ממס הכנסה על הפקדה לפנסיה בחופשת לידה וכן על הפקד לקרן השתלמות גם בתקופת הזכאות לדמי לידה, בהתאם לתקרה הקבועה בחוק.

עניין חשוב נוסף הוא שבמידה ומחליטים להאריך את חופשת הלידה, עליכם לשמור על רצף זכויות פנסיוניות, ואתם יכולים להפקיד בעצמכם כספים לביטוח הפנסיוני, עבור החלק של חופשת הלידה שעליו המעסיק אינו מחויב לשלם.

יש לכם שאלות נוספות? אנחנו כאן!

כפי שזה עתה קראתם, הפקדה לפנסיה בחופשת לידה היא נושא מורכב למדי ואם לא מטפלים בו כראוי, הביטוח הפנסיוני שלכם עלול להיפגע. לכן חשוב לפנות לסוכן ביטוח פנסיוני שרואה את טובתכם לנגד עיניו. פנו עוד היום למומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים ותיהנו מליווי, ייעוץ, הכוונה, ייצוג וכל דבר אחר שאתם צריכים. אנחנו כאן כדאי לדאוג לשקט הנפשי שלכם, לעתידכם ולעתיד ילדיכם.

הפקדה לפנסיה בחופשת לידה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מה זה קרן פנסיה משלימה
מה זה קרן פנסיה משלימה?

הרבה אנשים מנסים להבין מה זה קרן פנסיה משלימה, ואנחנו כאן כדי לענות על שאלה זו ועל שאלות נוספות כמו במה היא שונה מקרן רגילה או מקופת גמל, למה היא חשובה ועוד.

קראו עוד »
קבלת פנסיה והמשך עבודה – האם זה אפשרי?

קבלת פנסיה והמשך עבודה היא שילוב אפשרי, אבל לא בהכרח מתאים לכל אחד. אם אתם שוקלים פרישה מדומה, פרישה מוקדמת או אם אתם שוקלים להמשיך לעבודה לאחר גיל פרישה יש מספר גורמים שכדאי להתחשב בהם. במאמר זה נדבר על גורמים אלו.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.