7 סיבות להשקיע בפוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון היא מכשיר השקעה שעדיין לא כולם מכירים לעומק, ורבים מתלבטים אם כדאי להשקיע בו. ליקטנו עבורכם 7 סיבות טובות להתחיל להשקיע במכשיר ההשקעה שמנוהל על ידי מיטב חברות הביטוח.

1. החיסכון נשאר נזיל וזמין

בניגוד לחיסכון פנסיוני שבו הכסף ננעל לשנים רבות עד לגיל פרישה, הכסף בפוליסת חיסכון יכול לשמש אתכם בכל רגע שתרצו. ניתן למשוך את מלוא הסכום בבת אחת, באופן חלקי או סכום חודשי קבוע – אתם בוחרים, כל זאת ללא קנסות או נקודות יציאה. אם זאת, כדאי לדעת שמשיכת הכסף כרוכה בתשלום מס רווחי הון.

2. משלמים אך ורק דמי ניהול

פוליסת חיסכון מחליפה בהדרגתיות את תיקי ההשקעות, תוכניות החיסכון והפקדונות של בנקים, ומשמשת מכשיר חיסכון אידיאלי לטווח בינוני והארוך.  כאן תשלמו אך ורק דמי ניהול, שנעים סביב ה- 0.9% לשנה, ללא דמי משמרת, קנייה ומכירה וכדומה. כמו כן המעבר בין מסלולי ההשקעה הוא בחינם ובאופן חופשי.

3. הכסף מנוהל במקצועיות ע"י מומחי השקעות

אתם לא צריכים ללמוד את התחום על בוריו על מנת להחליט איזה ניירות ערך אתם רוצים ולהתלבט במה אתם להשקיע. מנהלי ההשקעות של חברות הביטוח בוחרים בשבילכם את ההשקעה המפוזרת בין שוק ההון לנכסים בלתי סחירים, וכל מה שאתם צריכים לבחור זה את רמת הסיכון המתאימה לכם. לכן מדובר בהשקעה שמתאימה גם למי שחסר ניסיון. זכרו כי לחברות הביטוח ניסיון עשיר בתחום זה, שכן הן מנהלות גם את קרנות הפנסיה הגדולות וקרנות השתלמות. בחברת הכשרה אף הגדילו לעשות והיא פועלת בשת"פ עם בתי ההשקעות הנחשבים בארץ.

4. פיזור סיכונים והשקעה בנכסים לא סחירים

בפוליסה פיננסית קיים גיוון בהשקעות: כספכם אינו משוקע רק בשוק ההון אלא גם בנדל"ן, תשתיות, קרנות השקעה פרטיות וכדומה, מה שמאזן את תנודתיות שוק ההון ועוזר לשמור על יציבות התיק גם בתקופות מאתגרות. עניין זה אינו נהוג בקרנות נאמנות או קרנות סל.  

5. הלוואה בתנאים מעולים

ניתן לקבל הלוואה מעולה על חשבון החיסכון. כך שבמקום למשוך את הכסף ולשלם עליו מס רווחי הון, תוכלו להשקיע את הכסף, לקבל הלוואה של עד 80% מסכום החיסכון ולהמשיך לצבור תשואות.

6. גמישות מלאה בהפקדות

בניגוד לקופת גמל להשקעה ולתיק השקעות, אין חוק שקובע סכום מינימלי או מקסימלי לצורך פתיחת פוליסת חסכון או לצורך הפקדה. עם זאת, חברות הביטוח יכולות לקבוע סכום מינימלי לפתיחת הפוליסה, אך לאחר מכן ניתן להפקיד סכומי כסף משתנים ונמוכים יחסית במועדים קבועים או מזדמנים, כראות עיניכם.

7. הטבת מס לילידי 1948 ומטה

אם נולדתם לפני 1.1.1948 תוכלו לקבל פטור ממס רווח הון עד לתקרה הקבועה בחוק, בהתאם לסעיף 125ד' לפקודת מס הכנסה.

איך בוחרים באיזו פוליסת חיסכון להשקיע?

חשוב מאוד להשוות בין פוליסות חיסכון כי הניוד ביניהם נכון לשנת 2023 אינו מתבצע באופן חופשי. זכרו כי ישנם פרמטרים רבים המעידים על כדאיות בבחירה בפוליסה כזו או אחרת, ולא רק דמי ניהול ו/או תשואות.

לשם השוואה מעמיקה אנחנו מזמינים אתכם לפנות עוד היום אל המומחים של סוכנות פתרונות עדיפים. אנו עובדים בתחום זה כבר שנים רבות בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח המובילות בארץ ותוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שיקלול של נתונים רבים. צרו קשר ותיהנו מכל היתרונות שיש לפוליסת חיסכון להציע לכם!

תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חיסכון פיננסי לעתיד

חיסכון פיננסי לעתיד הוא למעשה פוליסת חיסכון המשווקת ע"י חברת כלל. מהי פוליסת חיסכון, מהם היתרונות שהיא מציעה לחוסכים ומה חשוב לדעת לפני שמצטרפים?

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.