איך למצוא יועץ פרישה מומלץ?

תוכן עניינים

אנחנו חיים בתקופה שבה השוק רווי בבעלי מקצוע מכל הסוגים, וכמו שאנחנו בוחרים חשמלאי לפי המלצות אנחנו רוצים להיעזר בשירותי של יועץ פרישה מומלץ. אז איך לבדוק שמדובר בהמלצות אותנטיות ולמה לשים לב?

למה בכלל צריך יועץ פרישה מומלץ?

בעשור האחרון נדמה כי עולם החיסכון הפנסיוני הפך למורכב יותר מתמיד: קיימים הרבה חברות שמתחרות על הלב של כל הלקוחות הפוטנציאליים, שפע של מסלולי השקעה בכל קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים, ונתונים רבים שהופכים את כל העסק להרבה יותר מאתגר עבור האדם הממוצע.

אך מאחר וכולנו מחויבים לפי חוק לחסוך כסף לטובת הפנסיה, עצמאים כשכירים, אין אפשרות להתעלם מהנושא. הדרך הפשוטה והקלה ביותר לחסוך לטובת הפנסיה במסלול המותאם אישית לצורכיכם היא באמצעות יועץ פרישה. סוכן פנסיוני מנוסה ואמין שפועל למענכם, יוכל להתאים לכם את הכלי האופטימלי עבורכם, ולהביא למצב שאתם יכולים להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם באופן משמעותי וגם לחסוך בדמי הניהול, ולכן כל כך חשוב למצוא יועץ פרישה מומלץ.

למה צריך לשים לב כשפונים אל יועץ פרישה מומלץ?

כשאתם יוצרים קשר עם יועץ פרישה מומלץ יש להתייחס למספר היבטים:

  1. בדקו אם יש בידיו רישיון ייעוץ פנסיוני – אל תחששו לשאול את יועץ הפרישה אם יש בידיו רישיון ייעוץ פנסיוני, ואפילו כדאי לבקש ממנו צילום של הרישיון או אסמכתא אחרת.
  2. בדקו איזה ניסיון יש לו – בררו כמה שנות ניסיון יש ליועץ הפרישה שלכם, ובדגש על ייעוץ פרישה וענף החיסכון הפנסיוני. ניסיון מקצועי ועבודה שוטפת מול חברות הביטוח המובילות מהווים יתרון עצום בהתאמת החיסכון האידיאלי בשבילכם.
  3. בדקו אם יועץ הפרישה מייצג חברה כלשהי – כיום המון אנשי מקצוע עוסקים בתחום הביטוח והחיסכון: משווק פנסיוני, סוכן פנסיוני, מתכנן פנסיוני ויועץ פנסיוני. חלקם מהווים למעשה נציגים של חברת ביטוח או בית השקעות ספציפי, ולא יכולים להמליץ לכם על גופים אחרים, גם אם הם יותר מתאימים לכם ויותר משתלמים. המטרה שלהם היא למכור ותו לא. כדאי לפנות אל יועץ פרישה מומלץ שעובד עם מיטב החברות כדי שיעניק לכם ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי.
  4. בררו אילו כלים יש לו כדי לעזור לכם – מוצרי החיסכון הפנסיוני הקיימים (כלומר קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים או קופות גמל) נבדלים זה מזה במגוון פרמטרים, כגון דמי ניהול, תשואות, מדד שארפ, היקף הנכסים המנוהלים ועוד. לכן נדרשת השוואה מקיפה ואיכותית המאפשרת לאתר את המוצר המשתלם והאטרקטיבי ביותר. השוואה כזו ניתן לבצע רק באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ובעזרת סוכן פנסיוני שיוכל לנתח את הנתונים ולהתעמק בהם.
  5. בחנו את ההמלצות שאתם מקבלים – אם בעבר היינו נעזרים בעיקר בבני משפחה, מכרים וקולגות כדי לקבל המלצות על אנשי שירות או בעלי מקצוע מסוימים, היום אנחנו נעזרים בעיקר בהמלצות שאנחנו נתקלים בהם בגוגל או ברשתות החברתיות. חשוב לזכור שלפעמים מדובר בהמלצות פיקטיביות, שניתנות על ידי אנשים שהם קרובי משפחה או עובדים אצל היועץ, או אפילו המלצות ממומנות. נכון שלפעמים גם המלצות בעל פה יכולות להיות מוטות, ולכן חשוב לבחון כל המלצה בעין ביקורתית.

פנו עוד היום אל יועץ פרישה מומלץ!

במאמר זה נתנו לכם 5 טיפים לבחירת יועץ פרישה מומלץ והסברנו למה בעצם זה כל כך חשוב לקבל שירות ממנו ולא מכל סוכן. אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מעמידים לשירותכם צוות איכותי של סוכנים מקצועיים ומנוסים שעובדים כבר יותר מ- 20 שנים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות. נשמח לעמוד לשירותכם, לענות על כל שאלה ולהתאים לכם את המוצר שישרת אתכם על הצד הטוב ביותר, כדי שתוכלו בפנסיה שלכם להגשים את כל החלומות. פנו אלינו עוד היום לתיאום פגישה או שיחת ייעוץ.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.