ביטוח לעצמאים – כל מה שאתם צריכים בשביל השקט הנפשי שלכם

תוכן עניינים

אז ברכות, החלטתם לפתוח עסק! אחרי אינספור התייעצויות, ואולי אפילו הלוואה או שתיים, מצאתם מקום מתאים, בערך. המים בכיור קצת עכורים, הקירות ראו ימים טובים יותר, אז החלטתם לשפץ. אבל אם משהו בדרך יתפוצץ? ואם פתאום היתה סערה או נקלעתם לצרה? בשביל אתם צריכים ביטוח לעצמאים.

חשיבותו  של ביטוח לעצמאים

עסק צריך לבטח, כבר מתחילת הדרך. דברים יכולים להסתבך עוד אפילו לפני שהתחלתם לקבל לקוחות. נניח והחלטתם לשפץ מבנה שאמור להיות הבית של העסק שלכם, דברים יכולים להתנהל הפוך לגמרי ממה שתכננתם, והדבר האחרון שאתם יכולים להרשות לעצמכם זה עוד חובות.

ונניח שהעסק נפתח – ולא משנה אם מדובר בחנות, קליניקה, סדנת יצירה או סטודיו למחול – זה הזמן לאבזר את העסק. ברור לנו שתשקיע בציוד הטוב ביותר, ריהוט מעוצב, מערכת מיזוג מתקדמת וגופי תאורה חכמים. אבל מה אם משהו יקרה להם כתוצאה מאירוע שאינו תלוי בכם?

ביטוח לעצמאים נועד בדיוק על מנת להגן מפני נזקים בלתי צפויים. על כל הציוד, המכשירים, הסחורה, המוצרים, הרהיטים והפריטים שנמצאים בבית העסק. כך שאם חלילה נגרמה שריפה, גניבה, הצפה או צרה אחרת, לא תמצאו את עצמכם מתמודדים עם נזק בשווי של עשרות אלפי אם לא מאות אלפי שקלים ואף יותר.

נכון שביטוח עסק עולה כסף, וקשה לנו לשלם על דברים שעלולים לקרות ולא יקרו בוודאות, אבל הפרמיה החודשית שתשלמו תתגמד אם חלילה תאלצו לנצל את הביטוח. מספיק נזק למכשיר אחד בעסק שעלול לגרום לכם להשבית את עבודתכם, בזמן שהוצאתם כדי לתקן או לרכוש ציוד חדש רק הולכות וגדלות. ביטוח לעצמאים מאפשר לכם לחזור לפעילות עסקית במהירות וביעילות.

ביטוח צד ג' – כי זה א"ב של כל ביטוח עסק

חשוב מאוד לוודא שיש לכם במסגרת ביטוח לעצמאים ביטוח צד שלישי לעסק, כדי שאם חלילה נגרם נזק לאדם אחר כתוצאה מפעילות אצלכם, חברת הביטוח תכסה את הנזק ולא אתם.

ביטוח חבות עובדים – כי לדאוג באמת לעובדים שלכם זה מעבר לתווים בחגים

אם החלטתם להגדיל את העסק ולהתחיל להעסיק עובדים – הם באחריותכם המלאה. משמעות הדבר, שאם נגרם להם נזק במסגרת העבודה או כתוצאה ממנה, הם יכולים להגיש נגדכם תיבעת נזיקין, וההשלכות הכלכליות של צעד כזה הן הרות גורל אם אין לכם ביטוח חבות עובדים במסגרת הפוליסה.

ביטוח אובדן הכנסות – כי לא מהמרים על העתיד

 ביטוח אובדן הכנסות וביטוח אובדן רווחים הם רשת ביטחון עבור כל בעל עסק במסגרת ביטוח עצמאים: הביטוח הראשון מאפשר לצמצם למינימום את הנזק שנגרם באירוע בלתי צפוי, ולחזור במהרה לפעילות, בעוד הביטוח השני מתאים למי שבעקבות אירוע בלתי צפוי זקוק לפרק זמן על מנת לשקם את העסק, ובמיוחד לעסקים המחזיקים מלאי של מוצרים וסחורה.

 ביטוח אחריות מקצועית – כי האחריות מוטלת עליכם

 כדאי לחשוב גם על גבולות האחריות המקצועית שלכם וליכולתכם לעמוד חשופים מול תביעות רשלנות. ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח קריטי מעבר לביטוח עצמאים, כיוון שהוא מגן עליכם במקרה וחלילה נגרם נזק ללקוח עקב טעות שבוצעה בתום לב. במקרה של תביעה כזו חברת הביטוח תשלום בכל הוצאות המשפט, עורכי הדין, אגרות למיניהן ואפילו פיצויים.

ביטוח סייבר – כי העתיד כבר פה

 מתקפות סייבר ופריצות של האקרים הם כבר עניין שהפך לצערנו לשגרה בשנים האחרונות. האקרים יכולים לנעול כל מכשיר טכנולוגי המשמש אתכם בעסק כדי לסחוט אתכם, לאסוף מידע רגיש ולהשתמש בו כאוות נפשם. אתם עלולים להינזק כלכלית ותדמיתית במצב כזה, ולכן ביטוח סייבר הוא חשוב מאין כמוהו, וחשוב שיהיה לכם אותו במסגרת ביטוח לעצמאים.

ביטוחי בריאות – כי זה עניין של חיים ומוות

 בעת מחלה או מצב רפואי מורכב, אין יכולת לתבוע דמי מחלה מהארגון שבו אתם עובדים. מחלה ממושכת שפוגעת ביכולתכם לעבודה יכולה לפגוע במשק הכלכלי המשפחתי אנושות. לכן חשוב לבטח את עצמכם בביטוח אובדן כושר עבודה שיעניק לכם 75% מהכנסתכם החודשית וימנע "בור" שיווצר בחשבון הבנק שלכם. כמו כן את ההפרש תוכלו לכסות באמצעות ביטוח תאונות אישיות, המכיל אלמנט של נכות תעסוקתית, במקרה של פגיעה בתאונה חלילה. אפשר גם לשקול לעשות ביטוח מחלות קשות וביטוח בריאות פרטי כמובן.

ביטוח פנסיוני לעצמאי – כי זו חובה

חלק בלתי נפרד בשנים האחרונות מביטוח לעצמאים הוא ביטוח פניסיוני, בהתאם לחוק פנסיית חובה. זאת על מנת שכל אזרח בישראל שמגיע לגיל פרישה, יגיע אליו ברווח כלכלית, ככל הניתן, עם מינימום צורך בתמיכת המשפחה והמוסד לביטוח לאומי. חוק זה נועד כדי להבטיח לכם שקט נפשי ואיכות חיים טובה כשתגיעו לגיל השלישי. על מנת לעודד אתכם, משרד האוצר ורשות המיסים החליטו להעניק לכם הטבת מס בגובה של 16.5% מהפקדה לקרן פנסיה עד לתקרה השנתית, הבאה לידי ביטוי הן בזיכוי מס והן בניכוי מס, ולכן הפקדת חיסכון פנסיוני משתלם מאוד!

 לסיכום – כך תיהנו ביטוח לעצמאים בגישה הוליסטית

עם כל ההתרגשות של פתיחת עסק חדש, חשוב לזכור שחייבים לראות ולדמיין את העתיד ואירועים שעלולים לקרות, לטוב ולרע. כדי להעלות על הדרך הנכונה, מומלץ להגן על עצמכם ולכן כדאי לפנות לסוכן שמתמחה בעולם הביטוח העסקי.

 הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים כבר שנים רבות עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל. כמו כן אנו משתמשים במערכת טכנולוגית מתקדמת המאפשרת להשוות באופן יסודי ומעמיק בין שלל ביטוחים תוך התחשבות בפרמטרים רבים, ובהתאמה אישית לאופייכם, לתקציבכם ולתחום עיסוקכם. פנו אלינו עוד היום ותקבלו שירות ב- 360 מעלות מהמומחים שלנו, המספקים לכם את כל הפתרונות האיכותיים והמשתלמים ביותר עבורכם תחת קורת גג אחת.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.