מהי הטעות הנפוצה ביותר בעת אישור עריכת ביטוח ואיך להימנע ממנה?

מדי שבוע משרדנו בוחן ומעביר אינספור אישורי קיום ביטוחים. במאמר זה נדבר על אחת הטעויות השכיחות שאנשים עושים במסמך אישור עריכת ביטוח וניתן לכם טיפים שיעזרו לכם להימנע ממנה.

מהי הטעות שעשרות אנשים עושים?

אל משרדנו מגיעים מדי שבוע המון בקשות לאישור עריכת ביטוח, שחלקם הגדול הוא למעשה אישורים של יועצים, ספקים וקבלנים שמעורבים בפרויקטים כאלה ואחרים. רובם המכריע של המסמכים האלה כוללים התייחסות לביטוח אחריות מקצועית או לחלופין לביטוח חבות מוצר.

חלק משמעותי משני סוגי הביטוחים האלה נרכשים רק לפרק זמן מוגבל, בעקבות דרישה של מזמין עבודה כזה או אחר במסגרת חוזה עבודה לביצוע פרויקט שהוא מעוניין לקחת בו חלק. חשוב מאוד לדעת ולשים לב שרכישת ביטוחים אלה לתקופות מוגבלות ולא על בסיס קבוע ומתמשך היא טעות שעלול לעלות לכם ביוקר, ולהשפיע גם על מזמין העבודה וכל שאר האנשים שעלולים להיפגע ולהינזק.

למה בעצם אי אפשר לרכוש ביטוחים באופן זמני לטובת אישור עריכת ביטוח?

אם לצורך קבלת אישור עריכת ביטוח עם כיסוי של ביטוח אחריות מקצועית או ביטוח חבות מוצר תרכשו את הביטוחים האלה, הרי שאתם עדיין לאו דווקא תהיו מכוסים כראוי. הסיבה לכך פשוטה – הבסיס לביטוחים אלה הוא מועד הגשת התביעה.

הכוונה היא שאם תוגש תביעת נזיקין שמקורה ברשלנות מקצועית או בנזק שנגרם בגלל מוצר שסופק, המבוטח יכוסה רק אם הביטוח היה תקף בזמן קרות הנזק, וכן שהביטוח יהיה בתוקף, גם במועד הגשת התביעה עצמה.

עניין חיוני ביותר למי שעוסק בענף של תכנון בנייה

למי שעוסק בענף הבנייה, ובדגש על נושא התכנון (למשל אדריכלים, מהנדסים, קונסטרקטורים, יועצי חשמל וכו') חשוב מאוד לשים לב שבזמן חידוש הביטוח יצויין התאריך הרטרואקטיבי בו רכש לראשונה פוליסת האחריות המקצועית ו/או פוליסת חבות המוצר. רקכיסוי רטרואקטיבי מהיום הראשון, מספק את הכיסוי המיטבי בגין נזק, שנגרם כתוצאה של רשלנות מקצועית או מוצר פגום, בעבר או בהווה. כמו כן עליכם לחדש את הביטוחים הנ"ל מדי שנה, בכדי להיות מכוסים באופן רציף, כל עוד אתם עוסקים במקצוע המבוטח.

שוקלים לפרוש או לחדול מעיסוק המקצוע? כדאי שתדעו שאתם יכולים לרכוש כיסוי מיוחד למקרה של תביעה עתידית, עקב נזק שאירע בזמן שהיה בידכם ביטוח באחריות מקצועית. כיסוי זה נקרא RUN OFF.

עומדים לקראת פרויקט תמ"א, פינוי בינוי או התחדשות עירונית?

בין אם אתם היזם ובין אם מייצגים את קבוצת הדיירים המעורבים, חשוב תמיד לדרוש מכל המתכננים, היועצים והקבלנים המעורבים בפרויקט להציג בפניכם אישור עריכת ביטוח מלא, עם גבולות אחריות רחבים ואחריות צולבת מתאימה, שכולל ביטוח אחריות מקצועית מורחב ו/או ביטוח חבות מוצר (עם כיסוי רטרואקטיבי). כך ניתן לוודא, שבמידה וייגרם נזק, שמקורו ברשלנות או במוצר פגום, שיתגלה רק בדיעבד, תהיה חברת ביטוח שתעמוד מאחורי המבוטח, כדי לשפות את היזם ואת קבוצת הדיירים, בגין תוצאות הנזק.

יש לכם עוד שאלות בנוגע לאישור עריכת ביטוח? אתם מוזמנים לפנות למומחים שלנו בפתרונות עדיפים. אנחנו כאן כדי לספק לכם שירות מקצועי, מהיר ואיכותי. אז למה אתם מחכים? פנו אלינו עוד היום ותיהנו משקט נפשי ושירות מקצועי חינם ובגובה העיניים.

אישור עריכת ביטוח

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.