אישור קיום ביטוחים – כמה זה עולה?

אישור קיום ביטוחים הוא מסמך הנדרש לעתים קרובות לבעלי מקצוע שעובדים מול חברות גדולות או בינוניות, רשויות מקומיות עיריות וגופים מוסדיים שונים. מדוע יש צורך במסמך זה, מהי מטרתו והכי חשוב- עלות השירות

חשיבותו ומטרתו של אישור קיום ביטוחים

אדם שמעוניין לקבל פרויקטים גדולים, לבצע עבודות מורכבות או לענות למכרזים של גופים ממסדיים וחברות גדולות יידרש בדרך כלל להגיש אישור קיום ביטוחים. למסמך זה ישנן כמה מטרות חשובות כשבראש הרשימה – להעניק שקט נפשי למזמין העבודה.

המסמך נועד למעשה על מנת לוודא אחד או יותר מההיבטים הבאים:

  • לוודא שנותן השירות שממנו ביקשו את העבודה מחזיק בביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד שלישי שיעמוד לרשותו של מזמין העבודה במקרה של רשלנות או פגיעה ברכוש ו/או בגוף שבאחריותו, כדי שהוא לא יצטרך לתבוע את נותן השירות באופן אישי. במילים אחרות – אם חלילה נגרם ע"י נותן השירות נזק, חברת הביטוח תכסה אותו.
  • לוודא שהביטוח כולל אותם כמבוטחים נוספים בפוליסה, כלומר – שלא ייווצר מצב שחברת הביטוח תגלגל עליהם את התביעה/לתבוע אותם והם יחשבו כמבוטחים בפוליסה של הספק.
  • לוודא שהביטוח של הספק הוא רחב מאוד וכולל הרחבות לפוליסה, כגון: אי יושר עובדים, אובדן מסמכים, הוצאות דיבה והשמצה, עיכוב כתוצאה ממקרה הביטוח ועוד. עד לשנת 2019 כל האישורים היו במלל חופשי, אך ב- 2023 קידדו את ההרחבות לקודים, וכל מקבלים בצורה מתומצת ואיכותית מידע על כל ההרחבות שכוללת הפוליסה של נותן השירות.
  • לוודא שנותן את הישרים לא יבטל את הפוליסה ו/או ישנה את התנאים לרעה מבלי שהמזמין ייתן התראה על כך לפחות 30 יום לפני שינוי בפוליסה. עניין זה קריטי, מאחר  וכך נותן השירות יכול לפנות למזמין העבודה בטענה שהוא מפר את החוזה, ושיבטל את בקשתו או לשלם במקומו את הפוליסה (וכמובן שבמקביל יתבע אותו).

האם השירות כרוך בתשלום?

חשוב לציין כי אישור קיום ביטוחים מתבצע בדרך כלל באמצעות חברות הביטוח בלבד, למעט סוכני ביטוח בודדים שקיבלו הרשאות לחתימה במקום חברת הביטוח (לסוכנות פתרונות עדיפים קיים אישור מיוחד לאישור קיום ביטוחים מחברת הביטוח איילון).

עצם החתימה על אישור קיום ביטוחים היא עניין שעלול לקחת לא מעט זמן, הן בגלל עומס ביורוקרטי והן בגלל ריג'קטים של מזמין העבודה (או יועצי ביטוח מטעמו) או של חברות הביטוח עצמן, שלא תמיד מאשרות את כל הסעיפים שמזמין העבודה ביקש, ומוחקות את אלו שאינן מעוניינות לכסות. עניין זה יוצר צורך במו"מ בין יועצי מזמין העבודה לבין הסוכן של נותן השירות. חשוב לדעת כי לפעמים לאחר נימוקים סבירים חברות הביטוח כן מאשרות סעיפים שתחילה לא היו מוכנות לקבל.

חשוב לדעת שישנן חברות שמתמחרות חתימה על אישורים ומתחשבנות עם המבוטח בגין כל אישור או עבור כל האישורים יחד במועד חידוש הפוליסה. כמו כן, ישנם סוכני ביטוח גובים שכר טירחה של כמה מאות שקלים בעבור חתימה על אישור קיום ביטוחים. אך אצלנו בפתרונות עדיפים מטפלים באישור קיום ביטוחים ואלא גובים תשלום עבור חתימה על אישורים אלה. אז צרו איתנו קשר עוד היום, ותיהנו משירות מקצועי ואיכותי, שקט נפשי וכל זאת בחינם!

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.