אילו מסלולי השקעה יש בקופות גמל במסגרת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

קופת גמל נחשבת כאלטרנטיבה אטרקטיבית מאוד בהשוואה למוצרי חיסכון אחרים כמו פוליסות חיסכון או ביטוח מנהלים לגיל פרישה, והכול בזכות תיקון 190. ההשקעה בקופת גמל על פי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה לטווח בינוני-ארוך כדאית ביותר, בין היתר בגלל שהיא נעשית באמצעות מגוון רחב של מסלולי השקעה, שמאפשרים לכל חוסך לבחור את רמת הסיכון שהוא מעדיף, ולעבור ביניהם באופן חופשי. מהם המסלולים הקיימים, ואיך הגמישות בבחירתם מאפשר לכם למקסם את הכסף אפילו יותר – על כך במאמר.

כיצד משקיעים באמצעות תיקון 190?

כל אזרח במדינת ישראל יכול לנצל את תיקון 190 כדי להשקיע את כספיו בשוק ההון באמצעות מכשיר חיסכון פנסיוני משלם קצבה, דוגמה קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל. עם זאת, מי שמתכנן למשוך את הונו באופן חד פעמי, בוחר להשקיע את כספיו בקופת גמל לפי תיקון 190. הסיבה לכך פשוטה: קופת הגמל מאפשרת לחוסך ליהנות מיתרונות רבים, כגון לשלם דמי ניהול מוזלים וכן לבחור את מסלול ההשקעה האידאלי עבורו מתוך מגוון רחב של אפשרויות.

אילו מסלולי השקעה קיימים במסגרת תיקון 190 בקופות הגמל?

כאמור, תוכלו למצוא מגוון רחב של מסלולי השקעה בקופות גמל. במסלולים אלה למעשה מנהלי הכספים משקיעים את הונכם בשווקים ובמבחר מוצרים פיננסיים (למשל ניירות לא סחירים, ניירות ערך מכל העולם, הנפקות וכו') וכל זאת בהתאם להעדפותיכם האישיות.

בין היתר, אתם יכולים לפצל את הונכם בין כמה מסלולים או לנייד אותו בין מסלולים ברמות סיכון משתנות, כפי רצונכם ובהתאם לגילכם. מדובר במסלולי השקעה ותיקים, עם נתוני תשואה שניתן לבחון אותם לאחור ואף להמשיך לעקוב אחריהם.

ניהול ההשקעות מתבצע על ידי מנהל השקעות שמועסקים על ידי בתי השקעות וחברי הביטוח ברמת העיקרון, אך תוכלו לבחור ניהול אקטיבי, פסיבי ואפילו לנהל את תיק ההשקעות בעצמכם במסלול IRA.

במסגרת תיקון 190 תוכלו לבחור למקסם את היכולת שלכם לפיזור סיכונים. תוכלו ליצור לעצמכם תיק השקעה מאוזן בסיכון נמוך יחסית, בהשוואה לאלטרנטיבות שקיימות בענף ההשקעות כיום.

מעבר חלק בין המסלולים – ללא עמלות, קנסות או תשלום מס

כאמור, מי שמשקיע בקופת גמל לפי תיקון 190, יכול לבחור במבחר עצום של מסלולי השקעה בדרגות סיכון משתנות, לפי רצונו והעדפותו האישית. אחד מהיתרונות המשמעותיים של השקעה במסגרת קופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, הוא שניתן לעבור בכל רגע נתון בין המסלולים ואפילו בין הקופות בקלות רבה. בניגוד לאפיקי חיסכון אחרים, כאן לא תשלמו מס רווח הון כי המעבר לא נחשב כאירוע מס. גם לא תשלמו עמלות או קנסות כלשהם.

האם ניתן להשקיע בנכסים בלתי סחירים במסגרת תיקון 190?

חוסכים רבים מחשיבים את החיסכון בקופת גמל לפי תיקון 190 לאפיק השקעה בטוח, קל ומשתלם. זה לא דבר מובן מאליו, בהתחשב בסביבת הריבית הנמוכה ובתנודתיות הידועה של שוק ההון. חלק ממה שהופך את האפיק הזה ליציב יחסית הוא עצם האפשרות להשקיע במסגרתו בנכסים בלתי סחירים (למשל בתשתיות או בנדל"ן) – ערוצי השקעה שנדיר למצוא במסגרת מכשירי השקעה אחרים.

מסלולי ההשקעה גמישים מאוד במסגרת חיסכון בקופת גמל לפי תיקון 190

מעבר לכל היתרונות שהזכרנו עד כה בנוגע למסלולי ההשקעה של קופות גמל על פי תיקון 190, יש לציין גם את האפשרות להעביר את כספיכם ממסלול השקעה מסוים למסלול השקעה אחר בכל רגע נתון וללא כל עלות. היכולת הגמישה הזו חשובה מאוד, מאחר שהיא למעשה מאפשרת לכם להגיב למצב השוק, או לנכונותכם ולרצונכם לשנות את רמת הסיכון בקופה.

במילים אחרות הגמישות שמתאפשרת במסגרת ניהול תיק השקעות בקופת גמל לפי תיקון 190 חוסכת לכם הרבה מאוד כסף. כי אם למשל הייתם משקיעים את חסכונותיכם בערוצים אחרים (למשל קרן נאמנות), הייתם חייבים לשקול כל צעד וצעד ולשלם על כל שינוי קטן לא מעט כסף. בתיקון 190 אתם נהנים ממעבר חופשי בין מסלולי ההשקעה. המעבר אינו נחשב לאירוע מס ולכן אינכם נדרשים לשלם מס רווחי הון. לצורך הדוגמה תוכלו להחליט לעבור ממסלול השקעה סולידי למסלול השקעה בסיכון גבוה יותר ולחזור בהמשך למסלול הסולידי, כאוות נפשכם.

מתלבטים איך לבחור מסלול השקעה?

אחרי שהבנו כבר שניתן לעבור בקלות בין מסלולי השקעה במסגרת חיסכון בקופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, הגיע הזמן לוודא שאתם נמצאים במסלול הנכון. כיוון שאם אתם חוסכים בתיקון 190 למה שלא תמקסמו את הכסף שצברתם ותרוויחו יותר? לשם כך יש צורך בהשוואה איכותית ומקיפה בין הקופות.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לשירותכם. אנו עוסקים בביטוחים פנסיונים ובייעוץ פרישה כבר עשרות שנים ועובדים בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ. כמו כן אנו מבצעים השוואה חכמה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת המשווה בין מגוון המוצרים והמסלולים הקיימים, על מנת להתאים ללקוחותינו את המוצר והמסלולים המשתלמים ביותר עבורם. צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים.

מסלולי השקעה בתיקון 190
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קיבוע זכויות בגיל פרישה
קיבוע זכויות בגיל פרישה: מה חשוב לדעת?

קיבוע זכויות בגיל פרישה הוא הליך חשוב שנועד למזער באופן ניכר את חבות המס שלכם על החיסכון הפנסיוני. יש ליזום את התהליך מול רשות המיסים, על מנת להימנע מתשלום סכום גבוה למדינה שלא לצורך. אז איך עושים זאת נכון?

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל תיקון 190
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.