האם כדאי להשקיע בפוליסת חיסכון?

הסטטיסטיקה מראה שרוב החוסכים בארץ עדיין מעדיפים את הפיקדונות בבנק לצורך חיסכון, אך לא בטוח שזה הדבר הנכון. השקעה במכשירי חיסכון מניבים דוגמת פוליסת חיסכון יכולים למקסם את הכסף שברשותכם. בואו להכיר את היתרונות שלה.

מה אתם מעדיפים: שהחיסכון שלכם יישחק או שהוא יעבוד בשבילכם?

רוב הציבור הישראלי רואה עדיין את הפקדון הבנקאי בתור אפשרות החיסכון הנכונה ביותר עבורם. למעשה, בשנת 2020 הציבור החליט להגדיל את הפיקדונות הבנקאים קצרי הטווח ב- 20%. למעלה מ- 1.5 טריליון ₪ מופקד בבנק, והמספר הזה רק גדל מדי שנה ולא ממש בצדק.

אמנם נזילות היא עניין חשוב להתנהלות כלכלית נכונה באופן שוטף, אך קיימות אפשרויות טובות, למשל להשקיע בפוליסת חיסכון, שיכול להניב עבורכם רווח נאה.

מהם יתרונותיה של פוליסת חיסכון?

לפוליסת חיסכון יש יתרונות רבים שחשוב שתכירו:

  1. הכסף שלכם גדל הודות לאפקט ריבית דריבית המתאים לחסכונות ארוכי טווח – שלא כמו קרן נאמנות שמשוערכת בחשבון הבנק של המשקיע על בסיס יומיומי ועלול לגרום לו לקבל החלטות פזיזות, פוליסת החיסכון משוערכת יומית באתר חברת הביטוח ובטרם פודים את הכספים מקבלים שיחה מהסוכן הפנסיוני או חברת הביטוח שמנסים לשכנע אתכם לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר.
  2. קיימת גמישות מקסימלית בהפקדות ובמשיכות  – אין מגבלה על הסכום שתוכלו להשקיע ולכם ניתן להפקיד כל סכום שתרצו. ניתן לשלב בין הפקדה חודשית, חד פעמית או מזדמנת. כמו כן ניתן למשוך את הכסף בכל עת ללא קנס (אך בכפוף לתשלום מס רווחי הון).
  3. ניהול הכסף בשיטת שגר שכח – ניהול הכסף מתבצע באופן פסיבי מצדכם – אינכם צריכים להכיר את המוצר על בוריו כדי להחליט איזה ניירות ערך לרכוש או נכסים בלתי סחירים. הכל מתבצע ע"י מנהלי ההשקעות המקצועיים של חברות הביטוח, תוך התחשבות בסיכויים ובסיכונים, ומתוך חשיבה לטווח הארוך, ממש כמו במוצרי החיסכון הפנסיוניים.
  4. הטבת מס לכל מי שנולד לפני 1948 – פנסיונריים שנולדו לפני 1.1.1948 זכאים לבצע מכירה רעיונית וליהנות מהטבות מס. כדאי להכיר גם את סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה אשר מקנה להם פטור ממס עד לגובה התקרה.
  5. הלוואה לטובת מינוף ויצירת מקור הכנסה נוסף – ניתן לקבל הלוואה עד גובה של 80% מהחיסכון בריבית אטרקטיבית לתקופה של עד 7 שנים ובתנאים מעולים: תוכלו להחליט אם לקחת הלוואה בגרייס מלא (לא להחזיר קרן וריבית במשך 7 שנים), או ב"גרייס" חלקי (לשלם רק את הריבית הנמוכה – במשך 7 שנים). כך ניתן לבצע הפקדה גדולה וליטול הלוואה בריבית נמוכה, כדי להשקיע את הכסף באפיק אחר וכך למעשה ליצור מצב שההון העצמי שלכם מושקע ב- 180% תוך פיזור סיכונים. מינוף יכול לאפשר לנו לקבל הכנסה פסיבית מתחום אחר (למשל נדל"ן), הכנסה מתשואות של הפוליסה (כי הרי כספי ההלוואה לא נלקחים מתוך הקרן), לבצע החזרי ריבית נמוכים ולקזז את החוב מול החיסכון הקיים בסופו של דבר.

איך לבחור פוליסה שתתאים לנו?

לצד כלל יתרונותיה של הפוליסה, קיים גם אתגר מסוים: המעבר בין חברות הביטוח ובין הפוליסות אינו מתבצע באופן חופשי אלא כרוך במשיכת כל הכסף ולכן גם תשלום מס רווחי הון של 25%. לכן חשוב מאוד לערוך השוואה בין הפוליסות השונות כדי לאתר את האופציה האידיאלית עבורכם.

וזו בדיוק ההתמחות שלנו בפתרונות עדיפים. אנחנו כבר שנים רבות עובדים מול כל חברות הביטוח המובילות וגם משתמשים בטכנולוגיה חכמה המאפשרת השוואה מקיפה בין מגוון רחב של פרמטרים, מעבר לדמי ניהול ולתשואות, והתאמה מושלמת לצורכי החוסך והמשקיע. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות מקצועי, יחס אישי ושקט נפשי שיחסוך לכם הרבה זמן וכסף!

תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.