הלוואה מקופת גמל במסגרת תיקון 190 – האם זה כדאי?

אחד מיתרונותיו הרבים של חיסכון באמצעות קופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא האפשרות לקבל הלוואה בתנאים מעולים, על חשבון הפיקדונות שלכם. אז מהם תנאי ההלוואה  שמציעים במסגרת תיקון 190, אילו תועלות יש להלוואה מסוג זה והאם זה מומלץ? כל התשובות במאמר.

מה זה תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

מדובר בתיקון חקיקתי שנוצר בשנת 2012 ולפיו כל אזרח במדינה, שרוצה לחסוך כספים לקרת גיל פרישה, יוכל לבצע זאת באמצעות אחד ממכשירי החיסכון הקצבתיים המיועדים לצורך השקעה לטווח הבינוני-ארוך. הדגש ניתן על חיסכון באמצעות קופת גמל, שמציעה תנאים אטרקטיביים ביותר למי שמשתמש בה לצורך חיסכון לקראת גיל פרישה.

להשקעה באמצעות קופת גמל לפי תקנה 190 ישנם יתרונות רבים, ואלו המרכזיים שבהם:

  • כספי החיסכון נשארים נזילים (ניתנים למשיכה בכל עת)
  • דמי ניהול נמוכים בהשוואה לאפיקי חיסכון אחרים, מבוססי השקעה בשוק ההון
  • הטבות מס דרמטיות במעמד הפדיון (הן עבור בעלי הקופות עצמם והן עבור יורשיהם)
  • ניתן לקבל הלוואה לכל מטרה בתנאים מדהימים – ובכך נתמקד במאמר זה.

מהם תנאי ההלוואה הניתנת לבעלי קופת גמל תיקון 190?

מי שחוסך לקראת פרישה באמצעות קופות גמל במסגרת תיקון 190, יכול לקבל הלוואה לכל מטרה בתנאי החזר מאוד משתלמים, כנגד כספי החיסכון שצברת בקופה.

התנאים הם:

  • ריבית אטרקטיבית בשיעור של פריים מינוס חצי ( 0.5% – P) 
  • פריסת החזרי תשלום לתקופה של עד 7 שנים

מי יכול לקבל הלוואה?

חוסכים שחצו את גיל 60 וחוסכים באמצעות קופת גמל על פי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, זכאים לקבל הלוואה כנגד חסכונותיהם שצברו בקופה. הטבה זאת ניתנת הודות לגילם: חסכונותיהם במסגרת קופת גמל נחשבים בין כה וכה לכספים נזילים, ולכן אפשר לקבל עבורם הלוואה עד לתקרה של 80% מהיתרה הצבורה.

שימו לב: אם אתם מבצעים הפקדות לקופות גמל בניהול אישי (IRA) במסגרת תיקון 190, לא תוכלו לקבל הלוואה מסוג זה. מעבר לכך,  קיימת מגבלה על סכום ההלוואה המוצעת על ידי קופות מנייתיות.

מהו היתרון בקבלת הלוואה מקופת גמל במסגרת תיקון 190

להלוואה מקופת גמל במסגרת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה יש יתרון משמעותי במיוחד. כך, למשל, ישנם לא מעט חוסכים שמעוניינים לנצל את האפשרות לטובתם, על מנת למנף את ההשקעות שלהם אפילו עוד יותר.

כמו כן קבלת הלוואה מקופת גמל לפי תיקון 190 יכולה להיות פתרון נהדר למי שרוצה למשוך רק חלק מכספי ההחיסכון שצבר, מבלי לחשוש לאבד את זכויות בקופה. כך הוא יכולה להמשיך משלל יתרונות, למשל תשואה על ההשקעות עצמן וחשוב מכך – מהטבות המס שניתנות בעת פרישה (פטור מלא ממס במשיכת הכספים כקצבת פנסיה קבועה או הנחה בתשלום מס רווח הון בהיוון הקצבה).

מתלבטים עדיין אם כדאי לכם לחסוך באמצעות תיקון 190? רוצים להתחיל?

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לשירותכם בכל עניין ובכל שאלה. נשמח להציע לכם שירות מקצועי, יחס אישי וחם וליווי צמוד בבחירת אפיק החיסכון וההשקעה המשתלם ביותר עבורכם. המומחים שלנו אוחזים בלמעלה מ- 20 שנות ניסיון בתחום הפיננסי והפנסיוני ומתמחים בייעוץ פרישה. פנו אלינו עוד היום ותיהנו גם אתם משירות ברמה הגבוהה ביותר.

הלוואה מקופת גמל במסגרת תיקון 190
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קיבוע זכויות בגיל פרישה
קיבוע זכויות בגיל פרישה: מה חשוב לדעת?

קיבוע זכויות בגיל פרישה הוא הליך חשוב שנועד למזער באופן ניכר את חבות המס שלכם על החיסכון הפנסיוני. יש ליזום את התהליך מול רשות המיסים, על מנת להימנע מתשלום סכום גבוה למדינה שלא לצורך. אז איך עושים זאת נכון?

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל תיקון 190
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.