ייעוץ פנסיוני לפני פרישה – בשביל מה זה טוב?

האידיאל הוא שכל אדם יתחיל להתכונן לפנסיה כבר מגיל צעיר ויקבל ייעוץ פנסיוני לפני פרישה באופן שוטף ויסודי. אלא שכיום קיים פער בין הרצוי לבין המצוי, ובדר"כ רק כשנושקים לגיל השלישי, מתחילים להבין את חשיבות הנושא. במאמר זה נסביר על יתרונותיו של הליך זה.

למה צריך לקבל ייעוץ פנסיוני לפני פרישה?

ברמה עקרונית, ההכנות לרגע הפרישה מתחילות כבר מהרגע שבו נקלטתם לשוק העבודה, וכשהמעסיק התחיל להפריש חלק משכרכם לטובת ביטוח לאומי והחיסכון הפנסיוני שלכם (למשל לקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים).

למרות שכשצעירים לא ממש אוהבים להפריש את הסכומים האלה, כאשר מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה ולקלוט שתאיך הפרישה מתקרב לעברנו בצעדי ענק, מתחילים להבין את החשיבות, כי רק כך ניתן לחיות בצורה ראויה.

מדי שנה כ- 70,000 עובדים פורשים לגמלאות, תקופה שבה ההכנסות קטנות וההוצאות גדלות. לכן ייעוץ פנסיוני לפני פרישה הוא קריטי, כי הוא עוזר להתמקד במה שחשוב ולבצע פעולות קריטיות שיכולות לעזור להגדיל את קצבת הפנסיה שלכם.

כיצד ייעוץ פנסיוני לפני פרישה יכול לעזור לכם?

ראשית, כל ייעוץ פנסיוני לפני פרישה מתחיל עם פעילות חשובה מאין כמוה שהיא איתור כל החסכונות והכספים המגיעים לכם. צעד זה חיוני כיוון שבדרך כלל אנשים מחליפים במהלך חייהם כמה וכמה עבודות, סטטוסים, וככל הנראה פתחו כמה קרנות ותוכניות שונות. לכן, ככל הנראה, קיים סיכוי גדול שיש כספים פזורים במקומות שונים, כולל כספים שיתכן ואפילו שכחתם מקיומם.

שנית, הסוכן הפנסיוני יעזור לכם למפות את צוריכם בהווה ובעתיד, תוך שלל חישובים ושיקולים, על מנת לעזור לכם לקבל אומדן לגובה ההכנסה הנדרשת עבורכם לצורך מחייה ראויה ולעשות לכם סדר בדברים. תוכלו לראות את התמונה המלאה ולהבין עד כמה תהיה הירידה בהכנסות שלכם, האם יש צפי לעלייה בהן, מהו שווי הנכסים שברשותכם, מהי יכולתכם לעזור לילדיכם וכו'.

כמו כן סוכן ביטוח פנסיוני יכול לסדר לכם את התיק הביטוחי שלו מ- א' ועד ת': לבדוק אם יש לכם ביטוחים כפולים ומיותרים, לבדוק אם קיים חסר ביטוחי וכמובן לבדוק עבורכם אפשרויות לחסוך בעלויות ולצמצם בהוצאות, מבלי לצמצם את הכיסויים שלכם.

מתי כדאי לקבל ייעוץ פנסיוני לפני פרישה?

אנחנו ממליצים לקבוע ייעוץ פנסיוני לפני פרישה לפני שאתם מחליטים לעזוב מקום עבודה כלשהו ובטח ובטח לפני פרישה סופית ויציאה לפנסיה. זאת מאחר וכדאי לבדוק מהן ההכנסות הצפויות לתא המשפחתי שלכם, לאחר שההכנסות שלכם יפחתו משמעותית או כלל לא יהיו. במצבים כאלה חשוב מאוד לבחון את סדר העדיפויות, הנכסים הנמצאים לרשותכם ולבדוק כיצד תוכלו להשתמש באלה בצורה נכונה וכיצד לשמור על זכויותיכם או למצות אותן.

האחריות מוטלת עליכם

חשוב לזכור שתוחלת החיים שלנו רק במגמת עלייה וצפויות שנות פנסיה רבות. המדינה מטילה את רוב האחריות על כתפיי הציבור כדי שיוכלו להתכלכל בצורה נכונה. אנו מודעים לכך שבעת עזיבת מקום עבודה או פרישה צצות שאלות רבות כגון: האם כדאי למשוך את הפיצויים, האם עדיף למשוך את הפנסיה כקצבה או כסכום חד פעמי, האם יש דרך לחסוך במיסוי? כל אלה שאלות חשובות מאוד ובעלות השלכות משמעותית על עתידכם. לכן מומלץ בחום לא לפעול עצמאית אלא לפנות לסוכן פנסיוני מנוסה שמסוגל לבחון את צורכיכם האישיים והיחודיים כדי לספק לכם כלים שיאפשרו לממש באופן אופטימלי את קרנות הפנסיה ושאר הנכסים שצברתם במשך שנות עבודתכם.

וכאן אנחנו נכנסים לתמונה

במסגרת פגישה עם המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים נבחן את צורכיכם, נרכז את מקורות הכנסותיכם, נבין מהו המצב הבריאותי המשפחתי, נבדוק את חסכונותיכם הפנסיוניים והפיננסיים ונבצע תכנון פרישה אופטימלי שיחסוך לכם במיסוי ושיגדיל את קצבתכם ככל הניתן. ברשותינו ניסיון של עשרות שנים ואנו עובדים בצמוד לכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים, ולכן איננו מחויבים למקום מסוים ואתם נהנים מייעוץ פנסיוני אובייקטיבי והוגן, אבל הכי חשוב – משירות אישי, זמין ואיכותי שמבטיח לכם שקט נפשי.

ייעוץ פנסיוני לפני פרישה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.