הכנה לפרישה לפנסיה

תוכן עניינים

פרישה לגמלאות היא ללא ספק אירוע מכונן הדורש הכנה והכוונה, על מנת שתוכלו לעבור את תקופת הפנסיה על הצד הטוב ביותר ובמינימום דאגות וחששות. לכן חשוב להתייעץ עם סוכן פנסיוני שמתמחה בהכנה לפרישה לפנסיה. כיצד הוא יכול לעזור לכם? קראו ותגלו.

מדוע קיים צורך בהכנה לפרישה לפנסיה?

הכנה לפרישה לפנסיה היא למעשה תהליך הוליסטי שכולל מגוון רחב של היבטים: רגשי, אישי, משפחתי וכלכלי. לכן חשוב להיערך לקראת פרישה מראש, ובדגש על הצד הכלכלי שלה. על פניו נראה שמי שעבד במשך כל ימי חייב ודאג להפקיד סכומים בקרן פנסיה או בכל מוצר פנסיוני אחר, כבר דאג לעתידו. בפועל, זה לא באמת כך. למעשה, ישנן לא מעט החלטות שצריך לקבל בכובד ראש, וזאת מאחר וישנן אפשרויות רבות שנמצאות על השולחן, ומי שלא מקבל את ההחלטות הנכונות, הן עלולות לעלות לו ביוקר. למעשה בסכומים שנעים בין כמה עשרות ועד כמה מאות אלפי שקלים.

מה כולל תהליך של הכנה לפרישה לפנסיה?

כאמור, הכנה לפרישה לפנסיה דורשת לתת את הדעת על היבטים רבים ולא מעט שאלות. למשל, אחת השאלות הבסיסיות הן מהו מועד הפרישה המתוכנן. נכון לשנת 2022 גיל הפרישה לפנסיה הוא 67 לגברים, 64 לנשים ומי שמעוניין בפרישה מוקדמת יכול לפרוש בגיל 60. עם זאת, יש כאלה שמתכונן לפרישה עוד קודם.

לאחר שתגדירו גיל הפרישה, יהיה עליכם לבדוק מהי רמת ההכנסות שתהיה לכם אחרי פרישה (ניתן להיעזר לשם כך במחשבוני פנסיה או בסוכן פנסיוני). כמו כן עליכם להעריך את רמת ההוצאות שיהיו לכם לאחר פרישתכם. זכרו שיש הוצאות שתקבלו עליהם הנחה כגון מיסים, חשבונות וכדומה ועם זאת עלולות להיות הוצאות גבוהות על נושאים אחרים החל מפנאי ובילויים וכלה כמובן בבריאות וסיעוד. חשוב לזכור שבכל שלב בחיים, גם בגיל מבוגר, ניתן להגדיל את ההפרשו לפנסיה, באמצעות כלים שונים כגון: קרן נאמנות, קופת גמל, פוליסת חיסכון וכדומה, כדי "לרפד" את קצבת הפנסיה הצפוי עבורכם.

איך נערכים לתהליך הזה?

הכנה לפרישה לפנסיה דורשת גם לבדוק כמה כסף יש לכם ברגע זה, היכן הוא נמצא, עד כמה הוא נזיל וכדומה. לאחר שתדעו את הנתונים החשובים האלה, תוכלו להשוות בין מסלולי פרישה אפשריים. חשוב לרכז את כל המסמכים שיש לכם – חוזי עבודה, תלושי משכורת, טפסי 161 וכו'. לאחר שכל אלה נמצאים בידכם, פנו לסוכן ביטוח פנסיוני שמתמחה בייעוץ פרישה.

אנחנו עומדים לשירותכם!

פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחה בתחום הפנסיוני ובייעוץ פרישה זה שנים רבות. אנחנו עובדים בצמוד אל מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לנו לבנות עבורכם תוכנית פרישה בהתאמה אישית, ולכן אנחנו מספקים לכם ייעוץ אובייקטיבי ולהעניק לכם את הפתרונות המשתלמים ביותר עבורכם. רוצים שקט נפשי בפרישה? צרו איתנו קשר עוד היום.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.