כל מה שרציתם לדעת על ניוד קופת גמל

לפעמים חלקנו נרצה לשקול ניוד קופת גמל קיימת לגוף אחר מכל מיני סיבות. איך התהליך מתבצע הלכה למעשה, איך לדעת שזה כדאי לכם ומה צריך לקחת בחשבון לפני שמעבירים את החיסכון הפנסיוני שלכם? אנחנו כאן כדי לענות על כל השאלות שלכם.

אילו יתרונות יש לניוד קופת גמל?

כשמדברים על ניוד קופת גמל, הכוונה היא להעביר את כספי החיסכון שלכם מחברה אחת לחברה אחרת שתנהל אותם עבורכם. מאחר ומדובר בחיסכון פנסיוני, ואת החיסכון נראה רק כשנצל לגמלאות, יש לנו כמה מטרות:

  • שימקסם עבורנו את התשואה
  • שנשלם עליו דמי ניהול הוגנים
  • ולפעמים גם שיאפשר לנו לקבל עליו הלוואות אטרטיביות

אם ערכתם השוואת קופות גמל לאורך זמן, וגיליתם שלפחות אחת המטרות אינה באה לידי ביטוי באופן משביע רצון, יתכן והדבר יגרום טריגר למחשבה לעבור לחברה אחרת.

האם בהכרח ניוד הוא הפתרון?

למרות שקיימות תקנות המאפשרות ניוד קופת גמל באופן חופשי, בכל עת, ללא קנסות, עמלות או תשלום מס, הרבה אנשים חוששים מפני המהלך המתבקש הזה. לעתים מתוך חשש לקבע הפסדים, ולעתים מתוך כל מיני הנחות אחרות שגורמות להם להאמין שהעברת החיסכון תהפוך בסופו של דבר לבלתי משתלמת.

חשוב לדעת, אמנם לא כדאי בהכרח לעבור לבית השקעה או לחברת ביטוח אחרת ברגע שרואים שהתשואות קצת פחות מוצלחות משל אחרים – אנחנו לגמרי בעד לתת צ'אנס לגוף המנהל לנסות לתקן את עצמו. עם זאת, בהחלט לא חייבים להישאר שם לתמיד. דמי ניהול גבוהים ותשואות נמוכות לאורך זמן עלולים לפגוע בכם בעתיד, ולכן אם יש קופת גמל אטרקטיבית יותר שמוכיחה את עצמה לאורך זמן, אפשר בהחלט לעבור בלב שקט, כי הוותק, הסכום שצברת ושאר הזכויות שצברתם לא יפגעו בכלל.

עם זאת, ניוד קופת גמל הוא לאו דווקא הצעד ההכרחי. לפעמים מספיק להתמקח עם החברה המנהלת כדי להוזיל את דמי הניהול, לעבור למסלול השקעה עם תשואות טובות יותר וכדומה. כך שאם כספכם מנוהל בחברת ביטוח או בית השקעות שאתם מאמינים ביכולות שלו, יכול להיות שפתרון כזה הרבה יותר נכון עבורכם.

כך למשל אם בית ההשקעות שלכם חווה משבר ומראה תשואות נמוכות בשוואה לאחרים, אל תתביישו להתמקח ולנסות להוריד את דמי הניהול. זכרו כי שוק ההון הוא שוק לכל דבר ועניין ומיקוח הוא עניין שבשגרה. אל תתפתו לעבור לחברה שמציעה דמי ניהול נמוכים יותר מאלה שמציעה החברה שלכם, כי לפעמים הצעה זו משמשת כפתיון ללקוחות פוטנציאליים, אבל בפועל החברה הזו משיגה תשואות נמוכות יחסית, וגם את דמי הניהול הנמוכים היא אינה מצדיקה.

מה צריך לעשות לצורך ניוד קופת גמל?

הרבה אנשים חושבים שניוד קופת גמל מחברה אחת לאחר כרוך בלא מעט ביורוקרטיה. אבל זוהי אמת שרחוקה שנות אור מהמציאות. בסוכנות פתרונות עדיפים אנחנו מלווים אתכם לאורך כל התהליך, ומתנהלים בשמכם מול כל הגופים הנדרשים, וחוץ מלחתום על כמה טפסים, כל מה שנותר לכם לעשות הוא להתרווח בכורסה ולנשום עמוק. התהליך קליל, פשוט ומהיר ולגמרי בחינם.

למעשה ישנם בסך הכל שלושה שלבים בתהליך:

  1. איתור קופת גמל רלבנטית ומשתלמת –  הסוכנים שלנו יחפשו לכם קופת גמל אטרקטיבית יותר בהשוואה לחברה המנהלת את החיסכון הפנסיוני שלכם כיום. נבחן את התשואות בחתכי זמן שונים, נשווה בין דמי הניהול ונתייחס גם לפרמטרים נוספים שכדאי לקחת בחשבון בעת מעבר לקופת גמל אחרת.
  2. מילוי טפסים –  לאחר שקיבלתם החלטה לאן אתם מעוניינים להעביר את החיסכון שלכם, תתבקשו למלא כמה פרטים אישיים ולחתום על כמה טפסים.
  3. הניוד בפועל – אנחנו נדאג להעביר את כל הפרטים לחברה החדשה שתנהל עבורכם את קופת הגמל וזו תפנה לחברה הקודמת כדי להגיש בקשה להעביר את הכספים לחזקתה.

ניוד קופת גמל מעולם לא היה קל ופשוט יותר!

לסיכום, במאמר זה דיברנו על כל שניוד קופת גמל הוא אפשרי הן לשכירים והן לעצמאים הודות לתקנות הניוד של משרד האוצר, הוא לא בהכרח הפתרון היחידי שיכול להתאים לכם. דיברנו באילו מקרים כדאי לשקול לעבור לגוף מנהל חלופי, מהם היתרונות של המעבר ומה צריך לעשות כדי לבצע אותו הלכה למעשה.

אנחנו כאן כדי לסייע לכם לכל אורך התהליך של ניוד קופת גמל והופכים לכם את התהליך לפשוט וקל. בתור מי שעובדים עם כלים מתקדמים המאפשרים השוואה יסודית ומעמיקה של כל קופות הגמל של החברות המובילות וכמי שעובדים בצמוד לכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ, יש לנו את כל הכלים על מנת לסייע לכם. צרו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם וליהנות משקט נפשי.

ניוד קופת גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.