כל מה שחשוב לדעת על פיצויי פרישה לפנסיה

תם העידן בו אנשים היו מתמידים ודבקים במשך עשרות שנים באותו מקום עבודה עד לפרישתם. כיום מקובל יותר מתמיד להחליף מקומות עבודה רבים. עם זאת, נשאלת השאלה מה עולה בגורל הפיצויים שלהם אותם עובדים זכאים לקבל, ובעיקר מה קורה עם פיצויי הפרישה לפנסיה העתידית שלהם?

גם אם הפנסיה שלכם עוד רחוקה, חשוב לחשוב על פיצויי פרישה לפנסיה

כיום אם אדם ממשיך להיות באותו מקום עבודה יותר משנתיים-שלוש, חושבים שהוא פשוט מוזר. אנשים מחליפים עבודות כמו גרביים בשאיפה להתקדם עם השכר, לקבל יותר אחריות ומשמעות ולפתח את הקריירה שלהם. אבל כיצד התהליך הזה משפיע על פיצויי פרישה לפנסיה שמגיע לעובד כזה?

נזכיר בקצרה שלפי החוק במדינת ישראל, מעסיק חייב לשלם לעובד שפוטר או התפטר פיצויים בגובה שכר של חודש עבודה אחד. זוהי בדיוק הסיבה לכך שמדי חודש בחודשו הן המעסיק והן העובד עצמו מפרישים לקופת הפיצויים בקרן הפנסיה 8.33% מהמשכורת, כך שבתום כל שנת עבודה, מצטבר סכום שווה ערך לחודש עבודה אחד.

אותה קופת פיצויים היא חלק אינטגרלי ממענק הפרישה של כל פנסיונר – כלומר, סך כל התשלומים אשר ניתנת לעובד בעת הפסקת עבודתו. אך חשוב לדעת – מדובר ברכיב מהותי ביותר מהחיסכון הפנסיוני של כל עובד.

למה לא למשוך את כספי הפיצויים לפני גיל פרישה?

כאמור, קופת הפיצויים היא חלק מכובד מתמהיל החיסכון הפנסיוני שלכם. מומלץ מאוד שלא לגעת בכספי הפיצויים לפני גיל פרישה, אפילו אם מחליטים לעבור למקום עבודה אחר או חלילה אם מפטרים אתכם. משיכת הכספים מתוך כל ביטוח פנסיוני שיש לכם (בין אם מדובר בקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים). משיכת הכספים תקטין את גובה קצבת הפנסיה בעד כ- 40%, ואף לגרור תשלום מס גבוה מאוד בזמן שיגיע יומכם לצאת לגמלאות.

אז מה כן כדאי לעשות?

גם אם אתם מסיימים יחסי עבודה מבחירה, כדאי להשאיר את כספי הפיצויים וגם לשמור על רצף הפקדות. בעתיד תוכלו לבחור אם למשוך את הפיצויים כסכום חד פעמי עם הגעתכם לגיל פרישה (הליך שמכונה רצף פיצויים) או לבקש לקבל אותם כקצבה מגיל 60 (בהליך שנקרא רצף קצבה).

הכי טוב להתייעץ עם מומחה

פיצויי פרישה לפנסיה ובכלל נושא הפנסיה הם נושאים מורכבים, חשובים וכל צעד שגוי הנובע מחוסר ידע או חוסר תשומת לב שתעשו בדרך עלול לפגוע בכם בעתיד בצורה ניכרת, ולגרום לאובדן כספים משמעותי דווקא בשנים שבהן לא יהיה לכם מקור הכנסה אחר ושתהיו מאוד זקוקים להם. חשוב לפנות אל סוכן פנסיוני מקצועי ומנוסה, שיעזור לכם לעשות את הצעד הנכון ביותר עבורכם.

וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים כבר למעלה מ- 20 שנה, ותוך עבודה מול כל הגופים הרלבנטיים לתחום והמובילים בו. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים ולמען השקט הנפשי שלכם.

פיצויי פרישה לפנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.