מהו תפקידם של יועצי פרישה לפנסיה?

יועצי פרישה לפנסיה נועדו על מנת לסייע לכם להתחיל את הפרק החדש בחייכם בקלות. בכל זאת, תקופת הפנסיה היא הרגע שחיכיתם לו כל החיים: השלב שבו אתם מקווים שתוכלו להתחיל באמת לחיות כמו שתמיד רציתם, בתקווה שיהיה לכם מספיק כסף למחייה. אז איך יועצי פרישה יכולים לעזור?

למה חשוב להיעזר ביועצי פרישה לפנסיה?

בניגוד לדעה הרווחת, תכנון ארוך טווח הוא חיוני מאין כמוהו. לא צריך לחכות לרגע שבו באמת פורשים מהעבודה כדי לתכנן איך תיראה הפנסיה שלכם. חשוב להקדים תרופה למכה ולהיפגש לפחות כמה חודשים לפני עם יועצי פרישה לפנסיה על מנת שתוכלו לקבל החלטות נכונות באשר לעתידכם ולעתיד משפחתכם.

על מה מדברים בפגישה?

במהלך פגישתכם או שיחתכם אם יועצי פרישה לפנסיה תעסקו במגוון רחב של נושאים, למשל:

 • האם תרצו לעבוד לאחר גיל פרישה?
 • האם תרצו לפתוח עסק משלכם או להישאר שכירים?
 • מהו סכום הקצבה שאתם צריכים כדי להתקיים?
 • כמה כסף תרצו להשאיר ליקירכם, בעת הצורך?
 • האם צפויות לכם הוצאות גדולות חד פעמיות לפני הפרישה – חופשה, קניית רכב, רכישת בית או אירוע חשוב?
 • איזה סכום אתם מעוניינים שיישאר לכם למקרה חירום ובלתי צפוי?
 • כיצד תרצו לפרוס או למשוך את הכספים שמגיעים לכם?
 • ניהול קיבוע הזכויות והיוון קצבה
 • שימור כיסויים ביטוחיים
 • מיסוי
 • ועוד

יועצי פרישה לפנסיה עבור עצמאים – יש דבר כזה?

בעוד שכירים זוכים לקבל מעין ליווי על ידי מקום העבודה שלהם לקראת הפרישה, הרי שאצל עצמאים הסיפור הוא אחר. החיסכון הפנסיוני שלהם הוא עניין מאוד רגיש, בעיקר עבור עצמאים מבוגרים, שבתקופתם טרם חלה עליהם חובה להפריש לעצמם חיסכון פנסיוני, ואין בידם חיסכון משמעותי, והם עלולים להיקלע לקשיים כלכליים לאחר פרישתם. אלה שכן הפרישו כספים לקרן פנסיה או למוצר פנסיוני אחרים לרוב לא מודעים להטבות המס שמגיעות להם עם פרישתם וזכויות אחרות. רק יועצי פרישה לפנסיה שיש בידם ידע וניסיון נרחב יכולים לסייע להם למקסם את זכויותיהם.

יועצי פרישה לפנסיה מוקדמת הם בגדר חובה!

עבור מי שמפנטז על פרישה מוקדמת חשוב עוד יותר להתייעץ עם יועצי פרישה לפנסיה לפני שינקוט בצעד שהוא עלול להתחרט עליו בעתיד. על פניו ניתן כבר בגיל 60 להתחיל ליהנות מקצבת פנסיה, אך יש לזכור שככל שמקדימים לעשות זאת, הסכום קטן, כי הוא אמור להספיק לכם למשך כל שארית ימי חייכם. נסייג ונאמר שאם אתם שכירים, ייתכן והמעסיק עצמו יציע לכם אפשרות לפרישה מוקדמת, וישלם לכם כספים, במקום משכורת. עם זאת, צריך לבדוק היטב שלא יימנע מכם פטור ממס על קצבתכם החודשית, לבחון את הוצאותיכם השוטפות וגם מהי קצבת הזקנה שאתם זכאים לקבל מהמדינה החל מגיל פרישה.

כיצד בוחרים יועצי פרישה לפנסיה?

פרישה היא תהליך ממושך ומורכב שמציף לא מעט שאלות וחששות. מאחר והתחום של ייעוץ פרישה רווי מאוד, חשוב לבחור יועץ עם ידע רב וניסיון עשיר בתחום, שבקי הן בתחום זה והן בתחומים משיקים, כדי שיוכל לספק לכם מענה על כל שאלה שצצה בדרך.

המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים מתמחים בתחום הפנסיוני ועבור הכשרות וקורסים מקיפים על מנת להעניק לכם את השירות המקצועי והאמין ביותר. בידינו ניסיון רב שנים בתחום זה לצד ידע רב בתחומים משלימים, ואנו עובדים בצמוד לכל הגופים הפיננסיים הרלבנטיים המובילים על מנת לספק לכם ייעוץ אובייקטיבי ואיכותי. רוצים לפרוש בלי דאגות? פנו אלינו עוד היום ואנחנו נדאג לכם.

יועצי פרישה לפנסיה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.