פרישה לפנסיה – הגיע הזמן להתמודדות במקום התעלמות

תוכן עניינים

פרישה לפנסיה היא תהליך שבסופו של דבר כולנו נגיע אליו, במוקדם או במאוחר. כל גיל זה נשמע כמו נושא מפחיד ויתכן אפילו מאיים, אבל חשוב לדבר עליו ולהתכונן לקראתו. אז בואו נתחיל מהבסיס.

מי בכלל חושב על פרישה לפנסיה?

רוב האנשים כלל לא מקדישים זמן ומחשבה על פרישה לפנסיה, לפחות עד שנות ה- 50 או ה- 60 לחייהם, וחבל. נכון לשנת 2022 גיל הפרישה המוקדמת הוא 60, וגיל פרישה חובה הוא 64 לנשים ו- 67 לגברים, ורבים הם האנשים שלא התכוננו לקראת הרגע המכונן הזה.

למרות שבמשך רוב חיינו אנחנו לא חושבים על פרישה לפנסיה והיא תמיד נראית רחוקה מאיתנו שנות אור, בסופו של דבר היא מגיעה, ולפעמים אפילו מהר מכדי שתיכננו, ולכן ככל שתקדימו להתכונן לקראתה, כך מצבכם יהיה טוב יותר.

פרישה לפנסיה היא אירוע דרמטי ומטלטל

רובנו רגילים לשגרת חיים הכוללת שעות רבות בעבודה. לכן פרישה לפנסיה היא בגדר שינוי מהותי שכל אדם עובר בחייו. לאחר יציאה לגמלאות ההכנסות בדרך כלל פוחתות או מפסיקות כליל וההוצאות עולות. לכן רק מי שיתכונן ושייערך מראש, יידע לאן פניו מועדות, ומעבר לכך – יקבל הזדמנות לשפר את החיסכון הפנסיוני שלו ולהגדיל את קצבת הפנסיה הצפויה לו.

החיסכון הפנסיוני הוא שקובע את רמת החיים לאחר פרישה לגמלאות

החסכונות הפנסיוניים שלכם (קופות גמל, ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה) לצד נכסים אחרים שצברתם לאורך חייכם (כגון קרנות נאמנות, קרנות השתלמות, נדל"ן ואפיקי חיסכון נוספים) הם אלה שיאפשרו לכם לחיו ולהזדקן בכבודה. הם אלה שמתוכן נגזר הקצבה הפניסיונית לאחר פרישה, מעבר לקצבת אזרח ותיק שמקבלים מהמוסד לביטוח לאומי, שסכומה זעום.

נשאלת השאלה האם סכום כל המקורות האלה יוכל להמשיך לממן לכם את רמת החיים אליה הורגלתם לאחר פרישה לפנסיה? ומה לגבי כל ההוצאות הנוספות שיהיו לכם מעבר ושלל הפעילויות שאתם מתכננים לעשות במהלך שלב זה בחייכם? זוהי שאלה מהותית וחשוב להתייחס אליה, כי הרבה אנשים סומכים על מה שיש להם ודי מהר נקלעים למצב כלכלי בעייתי.

אבל יש חדשות טובות!

ניתן כמעט בכל שלב להגדיל את ההפרשות לחיסכון הפנסיוני שלכם, ובזכות אפקט הריבית דריבית החיסכון שלכם יגדל. גם אם אתם מפקידים את המקסימום, כדאי לשקול הפקדות עצמאיות לפנסיה, וכן – גם אם אתם שכירים. כל שנה שבה אתם מפרישים כסף לטובת פרישה לפנסיה, משפיעים על סכום הקצבה שתקבלו בעתיד באופן משמעותי.

למה כדאי לשים לב?

לקראת פרישה לפנסיה יש לא מעט שיקולים שצריך לקחת בחשבון ובמיוחד אם רוצים להגדיל את קיצבת הפנסיה ואת ההפקדות החודשיות/השנתיות שלכם. מעבר לכך, קיימים אינספור אפיקי חיסכון ומסלולי השקעה שצריך להשוות ולבדוק את התנהלותם לעומק, לקחת בחשבון שיקולי מס כאלה ואחרים ועוד.

אז מאיפה להתחיל?

בפתרונות עדיפים אנו מעמידים לשירותכם נבחרת מנצחת של סוכני ביטוח פנסיוניים, שמתמחים בעולם זה כבר עשרות שנים ועובדים עם מגוון רחב של חברות ביטוח ובתי השקעות, על מנת לספק לכם את הפתרון האידיאלי המתאים למצבכם ולצורכיכם. צרו קשר עוד היום, נעזור לכם בכל תהליך התכנון לקראת פרישה לפנסיה ונעניק לכם שקט נפשי שיבטיח  את עתידכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
כמה עולה ייעוץ פנסיוני
כמה עולה ייעוץ פנסיוני?

אם שקלתם לקחת ייעוץ פנסיוני, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה. כמה עולה ייעוץ פנסיוני, במה זה שונה מייעוץ של סוכן פנסיוני ומה עדיף? מוזמנים לקרוא ולגלות

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.