יציאה לגימלאות – כיצד מתכוננים נכון?

בין אם אתם אנשים צעירים שאוהבים לתכנן לטווח הרחוק ובין אם אתם מתקרבים לרגע של יציאה לגימלאות – הגעתם למקום הנכון. כל זמן הוא זמן טוב להתכונן לקראת הרגע המיוחד, וככל שתקדימו לעשות זאת, כך תקופת הפנסיה תהיה נוחה ושלווה יותר. אז כיצד נערכים?

יציאה לגימלאות – אירוע מרגש ומלחיץ כאחד

לא משנה איך מסתכלים על זה, יציאה לגימלאות היא בהחלת אירוע מכונן, שלא לומר מטלטל, עבור כל אדם. יש מי שלא מסוגל לדמיין את חייו ללא עבודה, וכשהוא יוצא לגמלאות הקרקע ממש נשמטת מתחת לרגליו. לעומת זאת, אחרים סופרים את הימים לאחור ומייחלים לרגע שרק כבר יגיע. עם זאת, לא משנה לאיזו קבוצה של אנשים אתם משתייכים, מה שישפיע על עתידכם היא התשובה לשאלה ממה תחיו לאחר יציאה לגימלאות, או במילים אחרות כמה כסף יהיה לכם?

להתכונן כבר מהיום לקראת המחר

התשובה לשאלה איך יראו חייכם לאחר יציאה לגימלאות תלויה בעיקר בהיקף הנכסים שצברתם במהלך חייכם. רוב האנשים משקיעים את כספם בפיקדונות בבנק, בניירות ערך או בנכסי נדל"ן, ועוקבים אחריהם בדרך כלל באופן קבוע. עם זאת, אחד המרכיבים העיקריים שמשפיעים על רמת החיים שלנו ואיכותי במהלך  יציאה לגימלאות לרבות נשאר בלתי ידוע, והוא גם כמעט ובלתי מבוקר. אנחנו מדברים על החיסכון הפנסיוני שלכם כמובן, כלומר קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וכמובן קופת גמל. חסכונות אלה נצברו במשך שנים רבות ומתוכם תקבלו קצבת פנסיה בעת יציאה לגימלאות.

כמה כסף יהיה לכם לאחר יציאה לגימלאות?

בין אם יש לכם קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים, ברגע שתחליטו על יציאה לגימלאות, תוכלו להתחיל לקבל קצבה חודשית מהחיסכון הפנסיוני שלכם. לפי החוק, נשים פורשות בגיל 64 וגברים בגיל 67, וזהו נקרא גיל פרישה חוקי ואז ניתן לקבל את מלוא הקצבאות הפנסיוניות. עם זאת, כל אחד יכול גם להחליט על פרישה מוקדמת – מגיל 60 ומעלה, ואז לקבל קצבת פנסיה חלקית. שימו לב כי יציאה לגימלאות בגיל מוקדם אינה מזכה בקצבאות פנסיוניות, אלא אם כן המעסיק מתחייב לכם מראש במסגרת חוזה העבודה, שיישא על עצמו את העלות הזאת.

איך להיערך לקראת יציאה לגימלאות כדי שתוכלו לממש את כל החלומות?

זיכרו, כל שנה נוספת שאתם מפרישים יותר כסף לחיסכונות הפנסיוניים שלכם, משפיעה על גובה הקיצבה באופן חיובי ומשמעותי, בין היתר בזכות אפקט הריבית דריבית. לכן כדאי להשקיע זמן לחשוב על העתיד, לברר את מה שצריך, לתכנן יציאה לגימלאות ולבחון כל צעד היטב.

אתם מוזמנים להיפגש עם אחד המומחים של סוכנות לביטוח פתרונות עדיפים, שמתמחים בייעוץ פרישה כבר עשרות שנים ועובדים בשיתוף עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים. נשמח לעמוד לשירותכם, לענות על כל שאלה במקצועיות, להעניק לכם יחס אישי ושירות אדיב וכמובן להתאים לכם את הפתרון האידיאלי שיעניק לכם שקט נפשי.

יציאה לגימלאות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מהי עלות תכנון פרישה?

אולי זה ישמע לכם מוזר אבל תכנון הפרישה שלכם צריך להתחיל כבר ביום שבו התחלתם לעבודה. אז איך עושים את זה, מה משפיע על עלות תכנון פרישה ולמה צריך לשים לב?

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
כמה עולה ייעוץ פנסיוני
כמה עולה ייעוץ פנסיוני?

אם שקלתם לקחת ייעוץ פנסיוני, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה. כמה עולה ייעוץ פנסיוני, במה זה שונה מייעוץ של סוכן פנסיוני ומה עדיף? מוזמנים לקרוא ולגלות

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.