אילו זכויות פרישה לפנסיה קיימות וכיצד לנצל אותן לטובתכם?

גיל פרישה מביא עמו המון זכויות פרישה לפנסיה והטבות שיוכלו לחסוך לכם לא מעט כסף. אז אילו זכויות תוכלו לקבל ביום שבו תצאו לגימלאות? ליקטנו עבורכם כמה מהזכויות המרכזיות ביותר.

מזל טוב, הגעתם לגיל פרישה!

לאחר שעבדתם במשך שנם רבות, תרמתם למדינה, עזרתם למשפחה ומילאתם אינספור חובות הנה מגיע הרגע שלכם וכעת תורכם לקבל את מה שמגיע לכם ופשוט ליהנות ממגוון זכויות פרישה לפנסיה.

3 זכויות פרישה לפנסיה שאתם חייבים להכיר

קצבת אזרח ותיק

לפי המוסד לביטוח לאומי ישנן שתי קבוצות גיל שזכאיות ליהנות מזכויות פרישה לפנסיה:

קבוצת הגיל הראשון מתייחסים לגברים שהגיע לגיל 67 ולנשים בנות 64. קבוצה זו זכאית לקבל קצבת אזרח ותיק בתנאי שההכנסות שלהן אינו עולה על רף מסוים.

קבוצת הגיל השנייה מתייחסים לגברים ולנשים שחצו את גיל 70. קבוצה זו זכאית לקבל קצבת אזרח ותיק, ללא קשר לרמת ההכנסה שלהם.

הטבות והנחות לגמלאים

מעבר לקיצבאות שהזכרנו, שמשלם המוסד לביטוח לאומי, קיימות זכויות פרישה לפנסיה לכל מי שמוגדר בתור אזרח ותיק. זכויות אלו באות לידי ביטוי בשלל הנחות לפנסיונרים, לרבות:

  • הנחות בתשלום המסים
  • הנחה בארנונה
  • הנחה בחשמל
  • סבסוד לדיור מוגן ציבורי
  • עזרה בסיוע ובסיעוד
  • הטבות בתחום הרווחה
  • הטבות בתחום הבריאות
  • הנחות בתחום התרבות

קצבאות פנסיה

זכויות פרישה לפנסיה כוללות בין היתר את הזכות הגדולה מכולם והיא האפשרות להתחיל לקבל קצבת פנסיה. לרוב אלה סכומים משמעותיים מקיצבת אזרח ותיק שמקבלים מהמדינה, שמצטרפים אליה. קיצבאות הפנסיה הן למעשה הכספים שחסכתם במסגרת קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים במהלך שנות עבותדכם, כשכירים או כעצמאים. חשוב לדעת שיש תוכניות פנסיוניות מסוימות שמאפשרות למשוך את כל החיסכון בבת אחת אבל רובן מציעות קצבה חודשית קבועה עד לשארית חייכם. הפנסיה משולמת על ידי חברות הביטוח או בתי ההשקעות שניהלו את כספכם במשך חייכם.

זכויות לפרישה לפנסיה – כדאי להתחיל לברר כבר מהיום

לדאבוננו, אף על פי שהרבה זכויות לפרישה לפנסיה מרוכזות באתר של המוסד לביטוח לאומי, עדיין לא כולם מודעים לנושא המורכב הזה, כי הוא באמת רחב היקף. הטיפ שאנחנו יכולים לתת לכם הוא לא להמתין לגיל פרישה. לא משנה בני כמה אתם ועוד כמה זמן נשאר לכם עד הפרישה, שווה להתחיל לברר אילו זכויות פרישה לפנסיה יש לכם, לבדוק כמה כסף יהיה לכם מהפנסיה ומהקיצבאות ומנכסים אחרים שברשותכם. זיכרו שמדובר בעניין קריבי היות ותקופת הפנסיה היא לא רק הגשמת חלומות, אלא היא מצד אחד מדלדלת את ההכנסות ומצד שני קיימת עלייה בהוצאות, לטוב ולרע.

כדי לדעת אם אתם במסלול הנכון לפרישה, פנו עוד היום לתיאום שיחת ייעוץ פרישה עם אחד המומחים של פתרונות עדיפים. הסוכנים שלנו עובדים כבר עשרות שנים עם מיטב מוסדות הניהול הפנסיוניים ובידם ידע עשיר וניסיון רב. נשמח לעמוד לשירותכם בכל עניין ושאלה ולספק לכם מענה על הצד הטוב ביותר. 

פנסיה בזמן חלת
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.