פרישה לגימלאות – כך תעשו את זה נכון

הרגע מתקרב ובא, והתהליך של פרישה לגמלאות נמצא כבר מעבר לדלת. אז איך נערכים לרגע המכונן הזה מראש, מה צריך לבדוק ומה חשוב לדעת? אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים.

פרישה לגימלאות – רגע מרגש שדורש תכנון מראש

פרישה לגמלאות, או כפי שהיא נקראת לעתים יציאה לפנסיה, היא תהליך מרגש מצד אחד ומצד שני גם מלחיץ ויש מי שיגיד אפילו מפחיד, ולא בכדי. מדובר בצעד משמעותי עבור כל אדם, ולעתים לצערנו הוא מלווה לא רק בחששות ובתחושות של אובדן שליטה, אלא בהידרדרות רפואית או היחלשות כלכלית או שילוב של שניהם גם יחד.

עם זאת, יתכן ותחוו גם תקופה נעימה, מספקת ומשמחתת, שבה תוכלו להגשים את החלומות, לפנות לכם זמן לתחביבים וליקירכם וכמובן מנוחה. איך זוכים לפנסיה שלווה ונינוחה? באמצעות תכנון מראש, ומוקדם ככל הניתן.

מתי ניתן לערוך פרישה לגימלאות ומה זכאים לקבל?

נכון לשנת 2022 גיל פרישה לגימלאות הוא 67 לגברים ו- 62 לנשים. אזרחים ותיקים המגיעים לגיל פרישה זכאים לקבל קצבת זיקנה מהמוסד לביטוח לאומי וכן רשאים להתחיל לקבל קצבאות משלל החסכונות שאליהם הם הפרישו כספים במהלך שנות עבודתם, כגון קרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים. בנוסף הם זכאים לקבל את כל שאר ההקלות הניתנות לבני הגיל השלישי במדינת ישראל – הנחה במסים, הנחה בחשבונות, הנחות בתחומי התחבורה, הבריאות והתרבות ועוד.

פרישה לגימלאות בעיקרון אפשרית כבר הרבה קודם, בגיל 60 הן לגברים והן לנשים. עם זאת מי שפורש בגיל צעיר יותר, הרי שקצבת הפנסיה שלו תצטמצם באופן משמעותי, אלא אם כן החוזה בינו ובין המעסיק שמוכן לקחת על עצמו לממן אתכם עד גיל הפרישה הרשמי.

ירידה בהכנסות לצד עלייה בהוצאות

תקופת הפרישה לגימלאות מצד אחד ההוצאות גדלות במקביל, מאחר וקיים רצון ליהנות מתקופת הפנסיה, לחיות טוב, להגשים שאיפות ישנות, לבלות ולפנק את יקירכם. במקביל גם ההוצאות גדלות בגין עליית תוחלת החיים והצורך בשירותי רפואה, סיעוד ועזרה. למרות שהמדינה מסבסדת לא מעט מהם, עדיין רובנו נזדקק להשלמות שניתן לקבל במסגרת ביטוחי בריאות.

לסיכום – לא פורשים בלי תכנונים

אין ספק כי ליציאה לפנסיה יש משמעות כלכלית אדירה ולכן מומלץ בחום להתכונן אליה מראש ובקפדנות רבה. הרבה מאוד אנשים עבדו כל חייהם ורק לאחר פרישה לגימלאות מצאו את עצמם עם הכנסות הרבה יותר נמוכות ממה שהם ציפו ונאלצו לרדת ברמת החיים שלהם.

אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם אחד מסוכני הביטוח הפנסיונים שלנו כדי לראות את התמונה המלאה, לעשות סדר במספרים ולעזור לכם להתכונן לתקופת הפנסיה על הצד הטוב ביותר. סוכנות ביטוח פתרונות עדיפים עובדת בצמוד למיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בישראל כבר עשרות שנים וערוכה לספק לכם ייעוץ מקצועי בגובה העיניים ולהתאים לכם פתרונות אידאליים בהתאם למצבכם. אז צרו קשר עוד היום ותיהנו משירות מקצועי, יחס אישי ושקט נפשי.

יציאה לגימלאות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.