רוצים לחסוך? בואו לגלות את האפשרות שאולי טרם הכרתם!

בשנים האחרונות קופת גמל להשקעה הפכה לתוכנית חיסכון נחשקת בזכות שלל יתרונותיה, לרבות ניהול הכסף בשיטת שגר ושכח, נזילות וזמינות הכסף בכל עת ולכל מטרה והטבות מס. מהם יתרונותיה וכיצד ניתן לנצל את האפשרות לפני ששנת המס נגמרת?

הכירו את ה-אלטרנטיבה לפיקדונות הבנקאים

לפני כ- 5 שנים משרד האוצר השיק מוצר חיסכון אחר – קופת גמל להשקעה. מטרתו היתה לאפשר לציבור לחסוך ולהשקיע את כספו בשוק ההון תוך שמירה על נזילות החיסכון לכל מטרה ובכל עת, אך לא פחות חשוב – לחסוך את כספיו עד לגיל פרישה. לשם כך המדינה מציעה לחוסכים הטבת מס משמעותית – פטור ממס רווחי הון למי שיבחר למשוך את חסכונותיו ממסגרת זו לאחר גיל פרישה כקצבה חודשית.

מדוע מדובר בהשקעה כל כך אטרקטיבית?

ראשית, החיסכון בקופת גמל להשקעה נזיל וניתן למשיכה בכל עת, לכל מטרה ולכל טווח השקעה. שנית, קיימת גמישות רבה: ניתן לחסוך כל חודש באמצעות הוראת קבע, ניתן לבצע הפקדה חד פעמית או שילוב של שניהם. סך ההפקדות לקופה במהלך השנה מוגבל לסכום של כ- 76,000 ₪ לחוסך לפי תקרת ההפקדה הקבועה בחוק שמתעדנת מדי שנה (נכון לשנת 2023). כמו כן ניתן לעבור בין מסלולי השקעה ולמשוך את מלוא הכסף או את חלקו בכל עת, ללא קנס או עמלה אך בכפוף לתשלום 25% מס רווחי הון.  

מעבר לכך, ישנם יתרונות מס מובנים: מי שמתאפק עד גיל פרישה ומושך את הכסף כקצבה חודשית נהנה מפטור מלא ממס. הרבה ייחודית זו שווה לא מעט כסף. הטבת מס נוספת היא דחיית תשלום מס רווחי הון למועד המשיכה, מה שמאפשר לאפקט הריבית דריבית לעבוד ולצבור תאוצה. כמו כן, כאמור ניתן לעבור בין מגוון רחב של מסלולי השקעה לבחירתם, ללא עלות ומבלי שייחשב המעבר לאירוע מס.

יתרון אחרון חביב, אבל מאוד קריטי, הוא שכספכם מנוהל בשוק ההון באמצעות מנהלי השקעות מקצועיים, אחראים ומנוסים שפועלים במטרה למקסם את התשואה שתקבלו על החיסכון. עניין זה מאפשר לכם להשקיע את כספכם בשיטת שגר ושכח, וליהנות מפוטנציאל תשואה שיכול להגיע גם למספר דו ספרתי.

נצלו את תקרת ההפקדה לפני תום השנה!

כאמור, בקופ"ג להשקעה ניתן להפקיד מדי שנה סכום של כ- 70,000 ₪ לחוסך, ללא מגבלת גיל. ניתן להגדיל את הפקדותיכם עד לתקרה, ולהקפיד להפקיד את הכספים האלה עד לסוף השנה האזרחית, שהיא גם שנת המס. במידה ויש לכם סכום גבוה יותר מהתקרה, תוכלו להפקיד עוד כסף מיד בתחילת ינואר או לחסוך במקביל בפוליסת חיסכון או בקרן השתלמות.

מאיפה מתחילים?

לא משנה מהי מטרת החיסכון שלכם או מהו טווח ההשקעה, קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון שבהחלט כדאי לברר עליו פרטים. על מנת למקסם את פוטנציאל התשואה שלכם, חשוב לערוך השוואה בין הקופות, שמשקללת שלל קריטריונים, מעבר לדמי ניהול ותשואה. אנחנו כאן בשביל לעשות בשבילכם את העבודה!

המומחים שלנו בסוכנות פתרונות עדיפים עובדים כבר שנים רבות עם מיטב בתי ההשקעות ומשתמשים בטכנולוגיה חכמה המאשרת השוואה מקיפה ומקצועית של כל הנתונים הנדרשים לצורך קבלת החלטה נכונה. פנו אלינו עוד היום ותיהנו מיחס אישי, שירות מקצועי ושקט נפשי.

לחסוך בקופת גמל להשקעה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.